Opowiem Wam dzisiaj o dość młodej i nietypowej firmie, która wyróżnia się jakością wybieranych materiałów, mariażem wyrafinowanych komponentów i zadziwiającymi parametrami użytkowymi, jakie dają produkty tej marki. Marka iberyjska.

Cartri, wyjątkowa marka

Antonio Martins, założyciel CARTRI Padel, przewodniczy tej firmie z duszą portugalską, ale od wielu lat mającą siedzibę w Hiszpanii.

Pracowity, bardzo aktywny i zawsze poszukujący innowacyjnych rozwiązań i nowych skojarzeń, ten, który nie boi się pokonywać tysięcy kilometrów rocznie, by chwalić swoje produkty na całym świecie, jest wizjonerem, który lubi szokować i rewolucjonizować.

Dlatego też strategia handlowa firmy w naturalny sposób wybrała produkcję „100% Made in Spain” (dla linii Premium).

Jak to ujął tak dobrze: "Jakość, wsparcie dla lokalnej produkcji czy promocja hiszpańskiego przemysłu to niepodlegające negocjacjom filary Cartri, dlatego nasze zaangażowanie w „Made in Spain” ma większą wartość i znaczenie. Dlatego wszystkie nasze rakiety premium są wykonywane ręcznie w Hiszpanii, z ludzką kontrolą jakości na każdym etapie produkcji ”

Palas o nietypowych kształtach i mylących kosmetykach bawią tego kultowego CEO, który ma ambicję podbić świat już po 6 latach istnienia.

Miałem więc ogromny przywilej odbierz 3 modele które wyjawię wam w nadchodzących tygodniach: Nóż, Tamarit i Wilk.

Cartri Knife Tamarit Wolf utwór padel

Dziś zaczynamy od pierwszego: Nóż Cartri !

Niezwykle szeroki Sweet-spot

Pochodząca z serii Pro o współczesnym wyglądzie, ta rakieta klasyfikowana jako łezka (ale która bardziej skłania się do kształtu diamentu lub przynajmniej hybrydy) oszołomiła mnie, gdy wzięłam ją do ręki.

Z 350 gramami na blacie przy zaskakująco wyśrodkowanej równowadze, jest to po prostu najlżejszy pala, jaki miałem okazję testować.

Waga noża Cartri 350g

100% rama z włókna węglowego dla większej wytrzymałości, rdzeń Evasoft 30 o średniej gęstości dla bardzo obecnego komfortu, błyszczący lakier dla zauważalnych uderzeń, a po bokach mieszanka włókna szklanego, aluminium i włókna węglowego.

Połączenie wszystkich tych składników zapewnia niezwykle powiększony sweet-spot, który zajmuje 3/4 sita.

Kontrolowana moc

Nóż Cartri Pub 2021

Idealna rama dla tych, którzy szukają modelu o wyjątkowej obsłudze z kontrolowaną mocą pomimo niskiej zarejestrowanej wagi. Dźwięk przy wściekłych uderzeniach też mnie zaskoczył.

Rezonans jest prawie nieistniejący, a ton zaskakująco neutralny, podobnie jak bardzo dobrze tłumione wibracje. Z pewnością wynik nowego procesu BlkEva, który jest specjalnym rodzajem gumki zapewniającej dodatkowy dotyk i zwiększającej kontrolę w grze.

Muszę przyznać, że na początku byłem kompletnie zaskoczony, ale po kilku minutach gry nie zwracamy już uwagi na tę osobliwość. Należy zauważyć, że ten nóż jest również wyposażony w CorePtx i CKTS, 2 nowe funkcje, które zwiększają poczucie gry i wydłużają żywotność ramy.

Po kilku energicznych setach możemy wywnioskować, że Nóż to rakieta, która zachwyci średniozaawansowanych graczy swoją niepokojącą uległością. Można go również polecić graczom na wyższych poziomach, ponieważ zachęca do rozwijania gry w oczekiwanie i precyzję, jednocześnie korzystając z wyjątkowego komfortu pisania. Niemniej jednak odradzałbym go osobom poszukującym ulewnej mocy pomimo kształtu, gładkich twarzy i przeciętnego wyważenia.

Rozsuwany pasek jest miłym dodatkiem, a kosmetyki w odcieniach ciemnej szarości, miętowej zieleni i musztardowej żółci nadają jej bardzo atrakcyjnego elektryzującego designu.

Sprzedawany za około 234 € jest to model, który ma niezaprzeczalne zalety i zachwyci graczy szukających bardzo wszechstronnej rakiety!

Dzięki francuskiej drużynie Padel Shop (aKa Manu Garcia & Julien Pes) oraz Vincentowi Brunetowi za umożliwienie mi przetestowania modeli tej marki, która jest dla mnie emblematyczna.

Stéphane Penso

Fan padel, Stéphane został oficjalnym testerem planety padel w Europie. Wszystko przechodzi przez jego fachowe ręce. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w świecie wędrówek w rakietach śnieżnych jest w stanie zeskanować Twój sprzęt od stóp do głów!