Oficjalna hiszpańska izba handlowa we Francji postanowiła inwestować coraz więcej w padel.

Bardzo wyraźnie, COCEF za pośrednictwem Sekretarza Generalnego José Manuela Escoina, próbuje przekształcić proces Padel we Francji przy zwielokrotnieniu wydarzeń organizowanych przez COCEF. "Organizuje się, ale COCEF informuje również i doradza posiadaczom projektu padel".

Na czele entuzjaści Padela, którzy widzą „padel rośnie z pełną prędkością od lat 2 / 3„, COCEF ma „Rola do odegrania, aby pozwolić temu sportowi, głównie iberyjskiemu, na chwilę przekroczyć Pireneje i osiedlić się na stałe we Francji".

COCEF zorganizował zatem swój drugi turniej w Padel Horizon, nowym paryskim klubie, który liczy korty do wiosłowania 5. "Ten klub jest doskonałym przykładem tego, co chcemy zobaczyć we Francji".

Na obiektach Padel Horizon w Fontenay-sous-Bois, największym centrum Padel w regionie paryskim, przed przybyciem klubu Padel Bois d'Arcy z halami 6 w styczniu, COCEF zaproponował konkurs padel, który zebrał się w pobliżu uczestników 40. W tym drugim wydaniu nie zaproponowała padla. W przypadku Zumba, koktajli do woli i wielu innych działań konkurencja jest bardzo szeroko oznaczona jako „dobrze żyć po hiszpańsku„I to nam się podoba!

Wygrali oczywiście Hiszpanie: Aladjo / Tesourio. W połączeniu zrównoważone, techniczne z niebezpiecznymi ruchami, nie znaleźli dużego oporu, aby przejść do końca zawodów. Ale w związku z sankcjonowanym turniejem w przyszłym tygodniu, który będzie nadal odbywał się w Padel Horizon i organizowanym przez Padel Passion i Sylvaina Jimeneza, bez wątpienia para będzie miała trudność z odnowieniem swoich wyników. Ponieważ w menu paryskich dużych par i par pochodzących z zachodniej Francji jako Justin Garnier / Samuel Devrand (nr 7 i 4 padla mistrzostw Francji) udaj się w podróż ...

Wreszcie, aby ukończyć bardzo hiszpański dzień w Padel Horizon, DJ Mariono był na gramofonach, aby zaoferować nam bardzo caliente wieczór ...

Szef francuskiej drużyny adidas, Olivier Zephir, wyjaśnia również, że będzie nadal wspierał COCEF i ma nadzieję, że „kontynuacja tego wielkiego rozwoju Padel we Francji".

Franck Binisti - PADEL MAGAZINE

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.