Po naszej pierwszej części o naszej zachodniej części, w tym Mayenne, Akwitanii i francuskim wybrzeżu Basków, do hiszpańskiego wybrzeża Basków i kraju Padel, który ma wiele do nauczenia.

Ta podróż zostanie wykonana z udziałem dwóch profesjonalistów Padel:

Alfonso ZayasAlfonso Zayas : Menedżer sieci Zayas Padel Club 3, a wkrótce także 4 padel skupia się w Sans Sebastian, gracz znany z Francji, który wygrał Padel International Trophy w Central Padel (Lyon) w zeszłym roku i kilkakrotnie mistrzem Baskijskie wybrzeże Padel około dziesięć lat temu.

Andoni Bardasco : Gracz World Padel Tour i Bilbao. Najpopularniejsze 20 na świecie (2013 / 2014). Jeden z najbardziej utalentowanych graczy swojego pokolenia.


San Sebastian: Imperium Alfonsa Zayasa

Nasza hiszpańska przygoda rozpoczyna się w San Sebastian w jednym z klubów, który napisał historię regionu: Padel 4. Składający się w szczególności z pięknej sali fitness na tarasie z widokiem na korty do padla 4, ten kryty klub do padla natychmiast zanurza nas w atmosferę padel.

Niedawny remont (2013) kryje bogatą przeszłość Padla.

Jeśli grasz w San Sebastian, masz wszelkie szanse, aby zagrać w jednym z klubów zarządzanych przez Alfonsa Zayasa.

Dzisiaj ten gracz Padel, którego morfologia i gra przypominają nam koniecznie Cristiana Gutierreza (świat Top 10), stoi na czele prawdziwego małego imperium z 3 i wkrótce klubami Padel 4, wszystko na San Sebastian.

zayas padel club padel 4 Padel 4, odnowiony w ten sposób w 2013, kontynuuje część hiszpańskiej historii z prawie stuletnim stażem 20. Liczby nie są tak duże, tylko z 130 Socios i 220 non Socios. Z drugiej strony również tam klub jest często pełny od 17h do późnego wieczora ".

Teresa Diez Orus, menedżerka i zawodniczka centrum Padel 4, mówi nam, że regularnie odbywają się wewnętrzne zawody. Ustanowiła system punktów, który wymaga od graczy obracania się, a tym samym zmiany partnerów. Według niej «Zmiana partnera pozwala na większą użyteczność ”. Nigdy nie gramy z tym samym partnerem.

Alfonso Zayas również zorganizował wiele „zjazdów” w swoich klubach. Wydaje się, że jest to sposób, który jest bardzo doceniany przez graczy, ale także przez firmy, rodziny itp. Ustawiana jest określona liczba punktów, która jest podobna do tej ustanowionej przez Francuską Federację Tenisową.

Z uczniami 450 od września do czerwca klub Zayas Padel ma nadzieję, że za kilka lat uda się wyskoczyć z kilkoma zawodnikami na World Padel Tour… „Ale trzeba będzie poczekać…”

Innym raczej nietypowym punktem jest 60% kobiet, prawie 30% więcej niż średnia hiszpańska.
zayas padel club upv

Dlatego Zayas Padel Club zarządza klubami 3:

  • UPV (Uniwersytet Kraju Basków): tereny 4 z osłoną pół-wewnętrzną.
  • Padel 4: korty wewnętrzne 4
  • Soccerworld: pola 4
  • Wkrótce 9 zyska dodatkowe miejsce w klubie miejskim w rejonie Sans Sebastian.

Etap WPT w Sans Sebastian :
Alfonso Zayas ogłasza także ustanowienie etapu światowej trasy Padel, która odbędzie się w Sans Sebastian od listopada 28 na Plaza del Toro przez lata 3. To on i przyjaciele 2 będą nim zarządzać.

Na ziemiach Andoni Bardasco: BILBAO

Padel Andoni BardascoAndoni Bardasco, lat 22, to już duży padel. Profesjonalny gracz od wieku 16, którego najlepszym jak dotąd rankingiem jest 24e miejsce w indywidualnym rankingu, 12e Miejsce światowe (z byłymi partnerami Jake Benzal i Gonzalo Rubio).

To właśnie ten namiętny gracz, z nową rakietą Star Vie w ręku, powitał nas, aby najpierw dowiedzieć się o nim nieco więcej, a potem historii padla w Bilbao.

W sercu Bilbao, w legendarnym klubie Deportivo de Bilbao, Andoni mówi nam:
«Odkryłem padel w 9 lata temu. Prawie nigdy nie grałem w tenisa. Jestem jednak piłkarzem. Byłem w centrum szkoleniowym. Trzeba było dokonać wyboru, a padla wybrałem z pasją. »

Niestety, ponieważ został wrzucony do czołowego świata 10, powtarzające się urazy doprowadziły do ​​operacji w czerwcu ubiegłego roku z powodu poważnych obrażeń nadgarstka. Rehabilitacja rozpoczęła się od sierpnia 10. Miejmy nadzieję, że szybko wróci na drogę. (4 miesięcy rehabilitacji).

Deportivo de Bilbao: klub stulecia
Andoni kontynuuje ten stulecie klub ”. Wyjaśnia nam, że w tym klubie Padel rozwijał te ostatnie 30. Club Deportivo de Bilbao nadal gości swoje stare tereny. Bez drutu, jesteśmy w małej klatce. Te pola 2 pozwoliły mu stworzyć swoją pierwszą broń.

deportivo Bilbao padel

Początkowo klub był znany głównie z frontonu. Basque Pelota jest sercem tego historycznego miejsca. Ale padel urósł coraz bardziej. Jeśli część padla zaczyna się w tym klubie, ziemia nie jest już tak naprawdę istotna. Dlatego rozważa się projekt Padel w celu wzmocnienia tej działalności.

Padel And Gol: korty halowe 11

[googlemap src = " "Szerokość =" 200 ″ wysokość = "200 ″ align =" aligncenter "]

Andoni Bardasco nous envoie ensuite dans l’un des plus modernes clubs de Bilbao : Padel and Gol

Ten kompleks kryty znajduje się na obrzeżach Bilbao

  • Pierwsze pierwsze odkrycie: podziałki padla 11 są pełne od 18h do 23h. Ani jednego kawałka ziemi.
  • Druga obserwacja: Istnieje wiele gier mieszanych.

Padel and Gol to centrum złożone z 3 Managers: Joe Garis / Alejo Alvarez / Jou Meso. A sami menedżerowie otoczeni są przez wielu profesorów, których poziom jest oczywiście bardzo wysoki: Juan Manuel Vazquez i Masa Perez. Dwóch byłych półprofesjonalnych graczy, którzy zasłynęli podczas dużych hiszpańskich turniejów.

Padel i GolJoe Gareis, dyrektor sportowy ośrodka, były międzynarodowy hokej na lodzie i squash od lat 10, wyjaśnia, jak działa jego klub i za pomocą jakich środków. Jego klub liczy 350 socios i 150 non socios (w tym mężczyźni 300 kobiety 100 i dzieci 100). Jest to klub, w którym pary rozgrywane są regularnie w tygodniu z wieloma konkursami. Ale to niesamowite, że w jego klubie są „tylko” gracze 500, podczas gdy godziny 5 są gotowe dla graczy 200, którzy zagrają w tym kompleksie.

Tak, te socjo i non-socjo są pasjonatami i regularnie przychodzą do gry. Ale stosunek jest bardzo zaskakujący i pokazuje, jak bardzo ci gracze są uzależnieni od sportu.

Co więcej, po przesłuchaniu wielu graczy stało się dla nas jasne, że taki styl myślenia klubu był bardzo ważny dla sprawnego funkcjonowania klubu.

Dyrektor sportowy wyjaśnia również, że aby zrzeszać tych wszystkich graczy, grille były organizowane co tydzień. Pozwala poznać inne pary lub znaleźć partnera.

Zespół Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.