Po naszej pierwszej części o naszej zachodniej części, w tym Mayenne, Akwitanii i francuskim wybrzeżu Basków, do hiszpańskiego wybrzeża Basków i kraju Padel, który ma wiele do nauczenia.

Ta podróż zostanie wykonana z udziałem dwóch profesjonalistów Padel:

Alfonso ZayasAlfonso Zayas : Le gérant de la chaîne Zayas Padel Club regroupant 3 et bientôt 4 centres de padel à Sans Sebastian, joueur connu en France pour notamment avoir remporté le Padel International Trophy à Central Padel (Lyon) l’année dernière, et plusieurs fois champion de la côte basque de padel il y a une dizaine d’année.

Andoni Bardasco : Joueur du World Padel Tour et originaire de Bilbao. Top 20 mondial (2013/2014). L’un des joueurs les plus doués de sa génération.


San Sebastian: Imperium Alfonsa Zayasa

Notre aventure hispanique débute à San Sebastian dans l’un des clubs qui a écrit l’histoire de la région : Padel 4. Composé notamment d’une belle salle de fitness en terrasse donnant sur les 4 terrains de padel, ce club de padel indoor nous plonge immédiatement dans l’ambiance padel.

Niedawny remont (2013) kryje bogatą przeszłość Padla.

Jeśli grasz w San Sebastian, masz wszelkie szanse, aby zagrać w jednym z klubów zarządzanych przez Alfonsa Zayasa.

Dzisiaj ten gracz Padel, którego morfologia i gra przypominają nam koniecznie Cristiana Gutierreza (świat Top 10), stoi na czele prawdziwego małego imperium z 3 i wkrótce klubami Padel 4, wszystko na San Sebastian.

zayas padel club padel 4 Padel 4, rénové ainsi en 2013, porte sur ses épaules une partie de l’histoire espagnole avec ses près de 20 ans d’ancienneté. Les chiffres ne sont pourtant pas si énormes avec seulement 130 socios et 220 non socios. Par contre, là aussi, le club est souvent plein notamment « od 17h do późnego wieczora ".

Teresa Diez Orus, menedżerka i zawodniczka centrum Padel 4, mówi nam, że regularnie odbywają się wewnętrzne zawody. Ustanowiła system punktów, który wymaga od graczy obracania się, a tym samym zmiany partnerów. Według niej «Zmiana partnera pozwala na większą użyteczność ”. Nigdy nie gramy z tym samym partnerem.

Alfonso Zayas również zorganizował wiele „zjazdów” w swoich klubach. Wydaje się, że jest to sposób, który jest bardzo doceniany przez graczy, ale także przez firmy, rodziny itp. Ustawiana jest określona liczba punktów, która jest podobna do tej ustanowionej przez Francuską Federację Tenisową.

Avec 450 élèves de septembre à juin, Le Zayas Padel club espère pourvoir sortir quelques joueurs pour le World Padel Tour dans quelques années… « Mais il faudra attendre… »

Innym raczej nietypowym punktem jest 60% kobiet, prawie 30% więcej niż średnia hiszpańska.
zayas padel club upv

Zayas Padel club gère donc 3 clubs :

  • UPV (Uniwersytet Kraju Basków): tereny 4 z osłoną pół-wewnętrzną.
  • Padel 4 : 4 terrains indoor
  • Soccerworld: pola 4
  • Wkrótce 9 zyska dodatkowe miejsce w klubie miejskim w rejonie Sans Sebastian.

Etap WPT w Sans Sebastian :
Alfonso Zayas nous annonce également la mise en place d’une étape du World Padel tour qui aura lieu à Sans Sebastian à partir du 28 novembre sur la Plaza del Toro pendant 3 ans. C’est lui et 2 amis qui en auront la gestion.

Na ziemiach Andoni Bardasco: BILBAO

Padel Andoni BardascoAndoni Bardasco, lat 22, to już duży padel. Profesjonalny gracz od wieku 16, którego najlepszym jak dotąd rankingiem jest 24e miejsce w indywidualnym rankingu, 12e Miejsce światowe (z byłymi partnerami Jake Benzal i Gonzalo Rubio).

To właśnie ten namiętny gracz, z nową rakietą Star Vie w ręku, powitał nas, aby najpierw dowiedzieć się o nim nieco więcej, a potem historii padla w Bilbao.

W sercu Bilbao, w legendarnym klubie Deportivo de Bilbao, Andoni mówi nam:
«Odkryłem padel w 9 lata temu. Prawie nigdy nie grałem w tenisa. Jestem jednak piłkarzem. Byłem w centrum szkoleniowym. Trzeba było dokonać wyboru, a padla wybrałem z pasją. »

Niestety, ponieważ został wrzucony do czołowego świata 10, powtarzające się urazy doprowadziły do ​​operacji w czerwcu ubiegłego roku z powodu poważnych obrażeń nadgarstka. Rehabilitacja rozpoczęła się od sierpnia 10. Miejmy nadzieję, że szybko wróci na drogę. (4 miesięcy rehabilitacji).

Deportivo de Bilbao: klub stulecia
Andoni kontynuuje ten stulecie klub ”. Wyjaśnia nam, że w tym klubie Padel rozwijał te ostatnie 30. Club Deportivo de Bilbao nadal gości swoje stare tereny. Bez drutu, jesteśmy w małej klatce. Te pola 2 pozwoliły mu stworzyć swoją pierwszą broń.

deportivo Bilbao padel

Początkowo klub był znany głównie z frontonu. Basque Pelota jest sercem tego historycznego miejsca. Ale padel urósł coraz bardziej. Jeśli część padla zaczyna się w tym klubie, ziemia nie jest już tak naprawdę istotna. Dlatego rozważa się projekt Padel w celu wzmocnienia tej działalności.

Padel And Gol : 11 terrains indoor

[src googlemap = ””Szerokość =” 200 ″ wysokość = ”200 ″ align =” aligncenter ”]

Andoni Bardasco nous envoie ensuite dans l’un des plus modernes clubs de Bilbao : Padel and Gol

Ten kompleks kryty znajduje się na obrzeżach Bilbao

  • Pierwsze pierwsze odkrycie: podziałki padla 11 są pełne od 18h do 23h. Ani jednego kawałka ziemi.
  • Druga obserwacja: Istnieje wiele gier mieszanych.

Padel and Gol est un centre composé de 3 gérants : Joe Garis / Alejo Alvarez / Jou Meso. Et les gérants sont eux-mêmes entourés d’un certain nombre de professeurs dont le niveau est évidemment très élevé : Juan Manuel Vazquez et Masa Perez. Deux anciens joueurs semi-professionnels qui ont fait parler d’eux lors de certains gros tournois espagnols.

Padel i GolJoe Gareis, dyrektor sportowy ośrodka, były międzynarodowy hokej na lodzie i squash od lat 10, wyjaśnia, jak działa jego klub i za pomocą jakich środków. Jego klub liczy 350 socios i 150 non socios (w tym mężczyźni 300 kobiety 100 i dzieci 100). Jest to klub, w którym pary rozgrywane są regularnie w tygodniu z wieloma konkursami. Ale to niesamowite, że w jego klubie są „tylko” gracze 500, podczas gdy godziny 5 są gotowe dla graczy 200, którzy zagrają w tym kompleksie.

Tak, te socjo i non-socjo są pasjonatami i regularnie przychodzą do gry. Ale stosunek jest bardzo zaskakujący i pokazuje, jak bardzo ci gracze są uzależnieni od sportu.

Co więcej, po przesłuchaniu wielu graczy stało się dla nas jasne, że taki styl myślenia klubu był bardzo ważny dla sprawnego funkcjonowania klubu.

Dyrektor sportowy wyjaśnia również, że aby zrzeszać tych wszystkich graczy, grille były organizowane co tydzień. Pozwala poznać inne pary lub znaleźć partnera.

Zespół Padel Magazyn

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.