Po naszej pierwszej części dotyczącej zachodniej części ze szczególnym uwzględnieniem Mayenne, Akwitanii i francuskiego wybrzeża Basków, w kierunku hiszpańskiego wybrzeża Basków i tego kraju padel który może nas tak wiele nauczyć.

Ta podróż odbędzie się z udziałem dwóch profesjonalistów z padel :

Alfonso ZayasAlfonso Zayas : Menedżer kanału Zayas Padel Klub zrzeszający 3, a wkrótce 4 padel Sans Sebastian, gracz znany we Francji z wygranej Padel International Trophy at Central Padel (Lyon) w zeszłym roku, kilkukrotny mistrz wybrzeża Basków padel jakieś dziesięć lat temu.

Andoni Bardasco : Gracz World Padel Tour i pochodzi z Bilbao. World Top 20 (2013/2014). Jeden z najbardziej utalentowanych graczy swojego pokolenia.


San Sebastian: Imperium Alfonso Zayasa

Nasza latynoska przygoda zaczyna się w San Sebastian w jednym z klubów, które zapisały się w historii regionu: Padel 4. Składa się w szczególności z pięknej sali fitness na tarasie z widokiem na 4 padel, ten klub padel Wewnątrz natychmiast zanurza nas w atmosferze padel.

Jego niedawny remont (od 2013 roku) skrywa już bogatą przeszłość padel.

Jeśli grasz w San Sebastian, masz wszelkie szanse, aby zagrać w jednym z klubów zarządzanych przez Alfonsa Zayasa.

Dziś ten gracz padel którego morfologia i jego gra nieuchronnie przypominają nam Cristiana Gutierreza (World Top 10), stoi na czele prawdziwego małego imperium z 3, a wkrótce 4 klubami padel, w całym San Sebastian.

zayas padel klub padel 4 Padel 4, odnowiony w 2013 r., Niesie ze sobą część hiszpańskiej historii z prawie 20-letnim stażem. Liczby nie są jednak tak ogromne, gdyż liczy tylko 130 członków i 220 osób niebędących członkami. Z drugiej strony, również tutaj klub jest często pełen szczególnie ” od 17h do późnego wieczora ".

Teresa Diez Orus, środkowa menadżerka i zawodniczka padel 4 mówi nam, że odbywają się regularne zawody wewnętrzne. Ustanowił system punktów, który zmusza graczy do obracania się, a tym samym do zmiany partnerów. Według niej, „Zmiana partnera pozwala na większą serdeczność ”. Nigdy nie gramy z tym samym partnerem.

Alfonso Zayas również zorganizował wiele „zjazdów” w swoich klubach. Wydaje się, że jest to sposób, który jest bardzo doceniany przez graczy, ale także przez firmy, rodziny itp. Ustawiana jest określona liczba punktów, która jest podobna do tej ustanowionej przez Francuską Federację Tenisową.

Z 450 uczniami od września do czerwca, Le Zayas Padel club ma nadzieję przyciągnąć kilku graczy do World Padel Tour za kilka lat ... "Ale będziemy musieli poczekać ..."

Innym raczej nietypowym punktem jest 60% kobiet, prawie 30% więcej niż średnia hiszpańska.
zayas padel klub upv

Zayas Padel club zarządza zatem 3 klubami: 

  • UPV (Uniwersytet Kraju Basków): 4 korty z krytym pokryciem.
  • Padel 4: 4 korty kryte
  • Soccerworld: 4 pola
  • Wkrótce 9 zyska dodatkowe miejsce w klubie miejskim w rejonie Sans Sebastian.

Etap WPT w Sans Sebastian :
Alfonso Zayas zapowiada również utworzenie etapu World Padel tour która odbędzie się w Sans Sebastian od 28 listopada na Plaza del Toro przez 3 lata. To on i 2 przyjaciół będą tym zarządzać.

W krainie Andoni Bardasco: BILBAO

Andoni Bardasco padel22-letni Andoni Bardasco jest już duży padel. Profesjonalny gracz od 16 roku życia, którego najlepszy dotychczas ranking to 24 latae miejsce w indywidualnym rankingu, 12e Miejsce światowe (z byłymi partnerami Jake Benzal i Gonzalo Rubio).

To ten zapalony gracz, z nową rakietą Star Vie w dłoni, zaprosił nas, abyśmy najpierw nauczyli nas czegoś więcej o nim, a potem o historii padel w Bilbao.

W samym sercu Bilbao, w legendarnym klubie Deportivo de Bilbao, Andoni opowiada nam:
«Odkryłem padel w wieku 9 lat. Prawie nigdy nie grałem w tenisa. Jestem jednak piłkarzem. Byłem też w centrum treningowym. Musieliśmy dokonać wyboru i wybrałem padel z pasji. »

Niestety, kiedy został wprowadzony do pierwszej dziesiątki na świecie, powtarzające się kontuzje doprowadziły w czerwcu ubiegłego roku do operacji poważnego urazu nadgarstka. Rehabilitacja rozpoczęła się 10 sierpnia. Miejmy nadzieję, że uda mu się szybko wrócić na boisko. (10 miesiące rehabilitacji).

Deportivo de Bilbao: klub stulecia
Andoni kontynuuje ten stulecie klub ”. Wyjaśnia nam, że ten klub widział padel rozwijać się w ciągu ostatnich 30 lat. Club Deportivo de Bilbao nadal mieści dawne tereny. Bez ogrodzenia, jesteśmy w małej klatce. Te 2 pola pozwoliły mu nauczyć się swoich umiejętności.

deportivo Bilbao padel

Początkowo klub był najbardziej znany ze swojego frontonu. La Pelote Basque jest sercem tego historycznego miejsca. Ale padel zyskało na znaczeniu. Jeśli jest częścią padel zaczyna się w tym klubie, boiska nie są już tak naprawdę aktualne. Dlatego projekt padel uważa się, że zwiększa tę aktywność.

Padel Oraz Gol: 11 kortów krytych

[src googlemap = ””Szerokość =” 200 ″ wysokość = ”200 ″ align =” aligncenter ”]

Andoni Bardasco wysyła nas następnie do jednego z najnowocześniejszych klubów w Bilbao: Padel i Gol

Ten kompleks kryty znajduje się na obrzeżach Bilbao

  • Po pierwsze, pierwsza obserwacja: 11 pól padel są pełne od 18:23 do XNUMX:XNUMX Ani jednego terenu nie ma.
  • Druga obserwacja: jest wiele mieszanych dopasowań.

Padel a Gol to centrum składające się z 3 menedżerów: Joe Garisa / Alejo Alvareza / Jou Meso. Menedżerowie sami są otoczeni przez pewną liczbę nauczycieli, których poziom jest oczywiście bardzo wysoki: Juan Manuel Vazquez i Masa Perez. Dwóch byłych półprofesjonalnych graczy, o których mówiono podczas dużych hiszpańskich turniejów.

padel i golJoe Gareis, dyrektor sportowy centrum, były reprezentant hokeja na lodzie i od 10 lat w squasha, wyjaśnia nam, jak działa jego klub i za pomocą jakich środków. Jego klub liczy 350 członków i 150 osób niebędących członkami (w tym 300 mężczyzn, 100 kobiet i 100 dzieci). Jest to klub, w którym pary rozgrywane są regularnie w ciągu tygodnia z wieloma rozgrywkami. Zaskakujące jest jednak to, że w jego klubie jest „tylko” 500 zawodników, podczas gdy za 5 godzin jest gotowych 200 zawodników, którzy przyjdą grać w tym kompleksie.

Tak, te socjo i non-socjo są pasjonatami i regularnie przychodzą do gry. Ale stosunek jest bardzo zaskakujący i pokazuje, jak bardzo ci gracze są uzależnieni od sportu.

Co więcej, po przesłuchaniu wielu graczy stało się dla nas jasne, że taki styl myślenia klubu był bardzo ważny dla sprawnego funkcjonowania klubu.

Dyrektor sportowy wyjaśnia również, że aby zrzeszać tych wszystkich graczy, grille były organizowane co tydzień. Pozwala poznać inne pary lub znaleźć partnera.

Zespół Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.