Już trzeci rok z rzędu Monte-Carlo International Sport organizuje „Fabrice Pastor Cup”, południowoamerykański tor padel w trzech krajach: Chile, Argentynie i Brazylii.

Tor poza dalszym wsparciem rozwoju Padel na arenie międzynarodowej, Fabrice Paster Cup pozwoli niektórym graczom uczestniczyć w zeszłym roku w Master of the World Padel Tour: Monte Carlo Padel Master.

Gracz i przedsiębiorca z Monako Fabrice Pastor organizuje trzy turnieje w Ameryce Południowej, w których będą obecni najlepsi gracze świata w „rundzie finałowej”, słynnych końcowych etapach toru.

Opuszczony obwód damski

Trzy turnieje odbędą się w tym roku tylko w kategorii męskiej. Próby kobiet nie będą miały miejsca. Zauważ, że Puchar Pastora Fabrice poczynił starania w poprzednich latach, niestety koszt byłby zbyt ważny w porównaniu z „powrotem publiczności”. Wydarzenia kobiet mogą być podkreślone, szczególnie na Monte Carlo Padel Master, padel może być sportem mieszanym, trudność w rywalizacji kobiet jest złem, które przekracza ramy Fabrice Padel Cup.

Zawody rozpoczynają się w Chile

Trasa rozpocznie się w stolicy Chile, Santiago, od 20 do lutego 26 w Club Palestino.

W następnym tygodniu, od 1er do 5 March, odbędzie się drugi turniej na terytorium Argentyny w Racket Club Club, historycznym kompleksie sportowym w Buenos Aires. To wydarzenie będzie miało również znaczenie dla toru argentyńskiego (AJPP) stowarzyszenia Padel Association of Argentina.

Ostatni turniej odbędzie się w mieście Porto Alegre (Brazylia) w weekend 16 w marcu 19. Będzie także częścią lokalnego kalendarza brazylijskiego, Cobrapa (Brazylijska Konfederacja Padel); wydarzenie odbędzie się w klubie PadelPro.

Ceny: etap transportu WPT +

Podobnie jak w poprzednich latach, zwycięskie pary otrzymają również nagrody i nagrody pieniężne, możliwość uczestniczenia w etapie profesjonalnego obwodu z opłaconymi kosztami transportu, zakwaterowania i posiłków.

Pamiętamy, że w ubiegłym roku w Monte Carlo Padel Master młody argentyński zespół Chingotto / Tello niemal stworzył ogromną niespodziankę, grając ze światowymi liczbami 2 Paquito / Sanyo.

Celem społeczeństwa Monegasque jest zachęcenie młodych par z innych krajów do przyłączenia się do profesjonalnego obwodu Padel (The World Padel Tour). Umożliwiło to także brazylijskiemu graczowi Lucasowi Campagnolo (który zagra w tym roku z Martinem Di Nenno) lub chilijskiemu Javierowi Valdésowi, grę w tym sezonie na zawodowym torze.

Wystawa z najlepszymi

W ramach turnieju w Buenos Aires odbędzie się „runda finałowa”. W sobotę 4 i niedzielę 5 marca najlepsi gracze obwodu profesjonalnego wezmą udział w turnieju wystawienniczym.

Następnie kilku graczy z międzynarodowej delegacji sportowej Monte-Carlo pojedzie do Hiszpanii, aby wziąć udział w XXXIII Mistrzostwach Hiszpanii Drużyny z nowo utworzoną drużyną Monte Carlo-Entrena Padel.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.