To piękny obraz solidarności, że Hiszpańska Federacja Padel (EFF) 4 lutego.

Rzeczywiście, w tym dniu obchodzono Światowy Dzień Walki z Rakiem, a organizacja chciała uświadomić kobietom, jak ważne jest uprawianie regularnej aktywności sportowej.

Czy kobiety są bardziej narażone na zachorowanie na raka?

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) kobiety są bardziej narażone na zachorowanie na raka, jeśli nie uprawiają wystarczająco dużo sportu.

Instytut zaleca również wykonywanie co najmniej 150 minut ćwiczeń tygodniowo.

W ten sposób skojarzenie Chore na raka piersi, raka ginekologicznego i dziedzicznego (AMOH) z pomocą innych hiszpańskich stowarzyszeń opracowała program profilaktyki raka piersi”Kobiety – Sport – Rak "

Co można zrobić, aby ograniczyć ryzyko?

Jak wspomniano wcześniej w tym artykule, jedną z najlepszych prewencji jest w dużej mierze aktywność fizyczna.

Nie jest już tajemnicą, że sport pomaga zmniejszyć stres i choroby układu krążenia. To także świetny sposób na zapobieganie rakowi piersi.

Ale przede wszystkim dla pań, najważniejszą rzeczą w tym wszystkim jest jednak przeprowadzanie regularnych kontroli u swoich specjalistów. W 2021 r. zidentyfikowano 46 000 nowych przypadków raka piersi, a hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia zamierza zwiększyć świadomość wśród wszystkich hiszpańskich kobiet, aby ta smutna liczba zmniejszyła się w 2022 r.

Na całym Półwyspie Iberyjskim wszystkie kluby sportowe i instytucje medyczne łączą siły w walce z tą chorobą, która niestety pozostaje główną przyczyną śmierci wśród hiszpańskich kobiet.

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.