Francuska Federacja Tenisowa, której piękną historię pisano od 1920 roku, 100 października skończy 30 lat. Ale czy naprawdę ją znasz? Dowiedz się więcej o tej wspaniałej instytucji, zdecydowanie zwróconej ku przyszłości, ale czerpiącej inspirację z przeszłości, z okazji jej stulecia (broszura w załączeniu): FFT w służbie tenisowi i pokrewnym dyscyplinom we Francji i na arenie międzynarodowej; FFT zaangażowany w zabawną dyscyplinę otwartą dla wszystkich; odpowiedzialny FFT, który jest mobilizowany w całym ekosystemie.

30 października 1920 r. Po rozwiązaniu Union des Sociétés Françaises de Sports Athlétiques (USFSA) utworzono Francuską Federację Tenisa Trawnikowego, która w 1976 r. Przekształciła się w Francuską Federację Tenisa, zrzeszającą komisje sportowe. najpopularniejsze z przełomu wieków: rugby, piłka nożna, lekkoatletyka i oczywiście tenis. Kilka tygodni później Henri Wallet obejmie szefa Federacji i zostanie jej pierwszym Prezydentem.

Od 100 lat FFT przyczynia się do ewolucji praktyki tenisowej we Francji i na całym świecie, nieustannie zobowiązując się do bycia na bieżąco z wyzwaniami swoich czasów i promowania doskonałości sportowej. Wspiera także rozwój innych dyscyplin z pasjonatami sportów rakietowych, jak np padel, tenis plażowy i krótka palma.

Z okazji stulecia FFT pragnie oddać hołd liderom, prezesom klubów, zawodnikom, ale także wolontariuszom, którzy napisali historię Federacji i tenisa. Rzeczywiście, jeśli tenis jest obecnie najbardziej uprawianym sportem indywidualnym we Francji z prawie milionem licencjobiorców, FFT jest to winien wszystkim tym kobietom i mężczyznom, którzy pracowali przez 100 lat, aby to promować. zdyscyplinowany. Dziś blisko 7 klubów zrzeszonych w FFT i 500 100 wolontariuszy, którzy swoją pasję oddają w służbę Federacji i gwarantują sukces tenisa we Francji.

FFT chciał uczcić tę setną rocznicę kilkoma operacjami w ciągu roku:

- FFT i Post ujawniają plik pieczęć kolekcjonera w limitowanej edycji z wizerunkiem Suzanne Lenglen, ponadczasowej tenisistki i wyjątkowej mistrzyni. Ten znaczek, dostępny od 2 listopada 2020 r. W niektórych urzędach pocztowych, można zeskanować z telefonu komórkowego (za pośrednictwem aplikacji SnapPress / ARGOplay), aby ponownie przeżyć historię FFT na wideo.

- FFT wyobraził sobie bezprecedensową serię plików comiesięczne podcasty na jego stronie internetowej www.fft.fr podzielić się swoją historią z opinią publiczną i omówić perspektywy na przyszłość. Na przykład w pierwszym odcinku FFT oddał głos dwóm licencjonowanym graczom w wieku prawie stu lat, dla których tenis jest „sportem życia”.

- Wystawa oddanie hołdu graczom, którzy naznaczyli historię francuskiego tenisa, można odkryć u bram Narodowego Centrum Treningowego Porte Molitor (75016 Paryż).

- Kanały FFT ubiera się w kolory stulecia z okazji 30 października 2020 roku.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.

Tagi