Francuska Federacja Tenisowa kontynuuje i wzmacnia rozwój padel we Francji, szybko rozwijający się sport, który ma już 280 000 praktykujących, dzięki realizacji ambitnego planu działania. Organizacja Paris Premier Padel Major na Stade Roland-Garros w lipcu przyszłego roku, uruchomienie licencji padel » na lata 2023-2024 budowa nowych torów, szkolenie młodych ludzi i przyszłych nauczycieli czy wsparcie wysokiego poziomu to mocne osie tej nowej strategii kierowanej przez Arnauda Di Pasquale, dyrektora misji Padel, dołączony do ogólnego zarządu.

FFT zapewnia dobrą widoczność padel avec le « Paris Premier Padel Major »

Organizując Paris Premier Padel Major na stadionie Roland-Garros od 11 do 17 lipca 2022 roku FFT ma na celu promocję tej spektakularnej dyscypliny. Przynależność do najwyższej kategorii turniejowej na torze Premier Padel zarządzany przez Międzynarodową Federację Padel (FIP), to wydarzenie zgromadzi najlepszych graczy na świecie. Turniej ten powinien zatem stanowić wspaniałą wizytówkę tej dyscypliny we Francji, ale także na arenie międzynarodowej.

W losowaniu kwalifikacyjnym (10 i 11 lipca) udział wezmą 32 drużyny i wyemitowane zostanie osiem biletów na losowanie finałowe. W turnieju głównym, który odbędzie się w dniach 11-17 lipca, weźmie udział 56 drużyn (44 dopuszczone bezpośrednio, 8 z kwalifikacji i 4 wild-cards).

W tym samym czasie w turnieju pokazowym weźmie udział 16 kobiecych drużyn, zaliczanych do najlepszych na świecie. To wydarzenie jest proponowane w celu zorganizowania kobiecego „Major” od 2023 roku na Stade Roland-Garros.

Konkurs ten przyniesie 2 punktów rankingowych i zaoferuje rekordową pulę nagród (000 525 euro). Sześć kortów na stadionie Roland-Garros będzie gospodarzem padel : dwór Philippe-Chatrier oraz korty nr 2, 3, 4, 5 i 6.

Ukazuje się na całym świecie, Paris Premier Padel Major będzie transmitowany we Francji przez grupę Bein Sport.

Nowa licencja dedykowana wyłącznie graczom padel

Po reformie licencji „klubowej” przyjętej w minioną sobotę na walnym zgromadzeniu FFT, zawodnicy padel, niezależnie od wieku, będą mieli teraz możliwość uzyskania określonej licencji, tzw Padel ćwiczyć swoją ulubioną dyscyplinę. Dostępna od początku roku szkolnego 2023 oferta, planowana na kolejne dwa sezony, będzie oferowana w atrakcyjnej cenie (20 euro). Dodatkowo nowa licencja o nazwie „multi-rakiety” (32 €), dająca dostęp do wszystkich treningów, pozwoli również na grę padel w klubach FFT i autoryzowanych strukturach.

Cel ponad 2 leadów padel do 2024 roku

Związany z FFT od 2014 roku, padel, zabawna i przyjazna dyscyplina, kwitnie. Liczba praktykujących wciąż rośnie i dziś wynosi ponad 280 000 graczy (w tym ponad 130 000 stałych graczy i prawie 20 000 graczy rankingowych), dla których jest ponad 1 padel rozłożone na prawie 450 klubów. W obliczu tego entuzjazmu FFT zobowiązuje się do wspierania budowy 1 nowych torów we Francji do 000 roku. W ramach rządowego planu „2024 lokalnych boisk sportowych” FFT podpisała niedawno umowę z Agence Nationale du Sport, która wspierać tworzenie 5 padel we Francji, oprócz 500 innych, w które zainwestuje FFT.

Strukturyzacja szkolenia młodzieży i nauczycieli

W celu wsparcia rozwoju praktyki padel we Francji FFT zorganizowała kursy dyplomowe dla nauczycieli, takie jak Titre à Purpose Professionnelle (TFP). Ma również na celu poprawę treningu młodych ludzi poprzez rozwój szkół tenisowychpadel wewnątrz klubów, ale także poprzez organizowanie zjazdów, obwodów turniejowych i regionalnych interklubów. Równolegle organizowane będą kursy krajowe i Mistrzostwa Francji dla młodej elity, aby pomóc im osiągnąć najwyższy poziom.

Wzmocnione wsparcie wysokiego poziomu

Aby pomóc najlepszym francuskim graczom padel Aby zabłysnąć na arenie międzynarodowej, FFT zawarła porozumienie i działania następcze z 16 z nich, w szczególności umożliwiając im wsparcie finansowe, ale także sportowe. Ma również na celu ułatwienie organizacji krajowych i międzynarodowych turniejów we Francji poprzez dotacje na turnieje FIP i finansowanie obwodu P2000.
Wkrótce dwa utwory padel objętych zostanie utworzone w Narodowym Centrum Szkoleniowym (CNE), oferując możliwość trenowania tam najlepszym francuskim zawodnikom.

Gilles Moretton, prezes FFT, powiedział: „Istnieje prawdziwa dynamika padel na świecie i we Francji, z dużym potencjałem nowych graczy. FFT musiała rozszerzyć zakres swoich praktyk, zwłaszcza, że ​​zdaliśmy sobie sprawę, że padel podawali tlen niektórym klubom. Dlatego postanowiliśmy ustrukturyzować dyscyplinę i rozwinąć ją o więcej torów, konkretną licencję, szkolenie trenerów, pomoc na najwyższym poziomie… i wreszcie organizację zawodów Paris Premier Padel Major która postawi tę dyscyplinę w centrum uwagi i pozwoli jej wejść w nowy wymiar ".

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.