Francuska Federacja Tenisowa ma przyjemność ogłosić, że liczba licencjobiorców przekroczyła właśnie 1 115 000. Liczba osób na koniec sezonu sportowego 2022/2023 została już przekroczona (sezon sportowy 2022/2023 zakończył się 31 sierpnia 2023 r. z liczbą 1 106 969 członków)! Wynik ten potwierdza prawdziwy entuzjazm społeczeństwa dla tenisa, padel czy nawet tenis plażowy we Francji. Takiej liczby licencjobiorców FFT nie odnotowała od 2012 roku. 

FFT zanotowało wzrost liczby licencjobiorców o 5,62% w stosunku do roku ubiegłego i o 11,07% w stosunku do sezonu 2022 (w tym samym dniu). Wśród ogólnej liczby licencji znajduje się 1 006 000 licencji na wiele rakiet i 65 000 licencji Padel (wzrost o 91% w stosunku do roku ubiegłego). 

Liczba licencjobiorców rośnie w równym stopniu w przypadku mężczyzn i kobiet, przy czym wśród dorosłych wzrost wynosi 10%.

Nowa licencja na pikle

FFT zamierza w dalszym ciągu przyciągać nowych licencjobiorców i kontynuować tę dynamikę. Dlatego też oferuje tym, którzy chcą przetestować jedną z dyscyplin FFT lub ćwiczyć ją ponownie, licencję „odkrywczą”, umożliwiającą im grę przez trzy miesiące za cenę 3 €. 

Wraz z następnym rozpoczęciem roku sportowego 2024/25 FFT zaoferuje również licencję na pickleball, aby wspierać tę nową praktykę, która została niedawno włączona do statutu FFT. Licencja ta umożliwi Ci udział w zawodach i zajmowanie rankingów w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej.

Start nowej kampanii promocyjnej

Z okazji turnieju Roland-Garros FFT rozpoczyna nową kampanię promocyjną, która jest dostępna w różnych mediach (filmowych i wizualnych). Ma to na celu przyciągnięcie nowych praktyków, zwłaszcza młodych ludzi i kobiet. Poprzez film FFT przekazało mocny przekaz: tenis pozwala stać się najlepszą wersją siebie. Aby poprzeć to stwierdzenie, FFT zdecydowało się wyróżnić graczy obdarzonych supermocami. 

Kampania jest emitowana w przejściach stadionu Roland-Garros od początku Tygodnia Otwarcia, a w kanałach France Télévisions od 26 maja. Będzie on funkcjonował do przyszłego roku sportowego.