Oczekiwano, że oficjalne ogłoszenie nadeszło w piątek wieczorem, w przededniu wznowienia sportów rakietowych. Zwolennicy padel będą mogli ćwiczyć swoją pasję na świeżym powietrzu i od jutra częściowo zadaszony.

Wznowienie padel na zewnątrz i częściowo zadaszone

La FFT potwierdza propozycje swojego przewodniczącego Bernarda Giudicellego i ogłosić „Wznowienie działalności na kortach i boiskach zewnętrznych (korty i podwórza odkryte i podwórza), dla nieletni i dorośli" z sobota 28 listopada.

„Kluby muszą ściśle przestrzegać tego protokołu zdrowotnego.

To upoważnienie jest rozumiane w ramach limitu podróży wynoszącego 20 km wokół domu i trwa 3 godziny.

Sklepy klubowe mogą zostać ponownie otwarte, ale bar i restauracje będą zamknięte, z wyjątkiem na wynos".

Dodatkowe zasady zdrowotne

FFT zaleca w szczególności wyznaczenie referencji COVID w każdym klubie.

Jeśli chodzi o praktyków, „Gesty barierowe na korcie” są szczegółowe. Drzwi kortów muszą pozostać otwarte, uściski dłoni są zastąpione znakiem rakiety, zawodnicy muszą wrócić na boisko z maską i mogą ją zdjąć w trakcie wymiany, zmiany stron są dokonywane w kierunku Zgodnie ze wskazówkami zegara…

Dla tych, którzy chcieliby przeczytać cały protokół, to jest ICI

Mimo wszystko ostatnia wątpliwość?

Od początek tej historii, Zawsze jest małe ziarnko piasku, które zakłóciło dobre słowo. Dokładnie, wychodzi fragment komunikatu prasowego unoś ostatnią wątpliwość :

„Należy również zwrócić uwagę na decyzje lokalnych władz publicznych. Zachęcamy zatem do uważnego zapoznania się z dekretem rządowym i publikacjami ministerstwa właściwego do spraw sportu, które będą nadawane od soboty 28 listopada 2020 r.

Nawet gdzie indziej internauci zwrócili uwagę na debla w tenisie, które wydawały się trudne do zastosowania padel...

„Trening w grze podwójnej jest dozwolony przy zachowaniu minimalnej odległości 2 metrów między zawodnikami podczas gry”.

Rzeczywiście, trudno jest zobaczyć, jak trwale trzymać się dwóch metrów od partnera przy padel !

Na szczęście, Ministerstwo Sportu przesłało dalej protokół FFTwięc nadal możemy być spokojni i wmawiać sobie, że jutro możemy znaleźć nasze kluby padel na zewnątrz i częściowo zadaszone!

 

Tweet Ministerstwo Sportu FFT

 

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.