Francuska Federacja Tenisowa (FFT) i Premier Padel, oficjalny światowy obwód padel zarządzany przez Międzynarodową Federację Padel (FIP), wspierany przez Professional Association of Padel (PPA) i Qatar Sports Investments (QSI) z dumą ogłaszają, że Stade Roland-Garros będzie gospodarzem „ Paris Premier Padel Major od 11 lipca do 17 lipca 2022 r. w ramach wieloletniej umowy.

Ta premierowa impreza zaprezentuje najszybciej rozwijający się sport na świecie.

" Paris Premier Padel Major » to pierwszy turniej kategorii Major ogłoszony w Europie i drugi turniej Major ogłoszony w ramach oficjalnego obiegu Premier Padel, wspierany przez profesjonalnych graczy PPA i zorganizowany pod zarządem FIP. Odbywający się na historycznym Stade Roland-Garros, „Major” zaoferuje graczom i widzom bezprecedensowe wrażenia premium wokół spektakularnego sportu zawodowego.

Ta rywalizacja, która zbierze elitę dyscypliny, zapewni graczom 2 punktów rankingowych i rekordową pulę nagród.

Wraz z podpisaniem protokołu ustaleń z Premier Padel w tym tygodniu i organizacji tego Majora FFT staje się kluczowym partnerem i graczem w padel na arenie międzynarodowej. Zajmuje się również rozwojem padel na wszystkich poziomach we Francji, gdzie ten sport jest w pełnym rozkwicie z 280 000 praktykujących.

Premier Padel zorganizuje co najmniej dziesięć nowych turniejów, w tym cztery „Major” w 2022 i 2023 roku. Dziś rozgrywany jest finał pierwszego z nich, Ooredoo Qatar Major 2022 (na żywo we Francji na beIN SPORTS i kanale youtube z Premier Padel). Od 2024 r. obwód Premier Padel planuje zorganizować co najmniej 25 turniejów we wszystkich swoich kategoriach, aby przyciągnąć fanów na pięciu kontynentach.

paris premier padel major roland garros

" Paris Premier Padel Major będzie transmitowany na całym świecie przez niektóre z największych międzynarodowych grup medialnych, w tym ESPN, SKY, Viaplay, SuperSport i (we Francji) beIN SPORTS. Premier Padel kontynuuje wymianę z partnerami nadawczymi w celu opracowania relacji telewizyjnej z tego wydarzenia.

Gilles Moretton, prezes FFT, powiedział: « To zaszczyt być pierwszym europejskim krajem, który oferuje najlepszym graczom na świecie konkurs padel "Poważny". FFT z dumą pisze historię padel poprzez współpracę z FIP i Premier Padel zorganizować Paris Premier Padel Major na stadionie im. Rolanda Garrosa. To wydarzenie da padel nowy wymiar i wzmocnić entuzjazm Francuzów dla tej dyscypliny, który FFT wspiera poprzez kompletny plan rozwoju ".

Nasser Al-Khelaïfi, prezes Qatar Sports Investments (QSI), powiedział: « Dzisiaj jest bardzo mocny moment dla padel, czy to we Francji, Europie czy na świecie. Od pierwszego dnia mówiliśmy, że nowy oficjalny tor wprowadzi dyscyplinę na szczyt. Świadczy o tym organizacja majora na Stade Roland-Garros. Ten turniej jest naprawdę wyjątkowy i będzie jednym z czterech „Głównych” wydarzeń. Chciałbym podziękować FFT za ich pasję i wizję rozwoju padel we Francji ".

Luigi Carraro, Prezydent Międzynarodowej Federacji Padel, powiedział: « Jesteśmy absolutnie zachwyceni naszym sportem i zawodnikami, którzy padel, pod przewodnictwem Międzynarodowej Federacji Padellub zagrali w jednym z najbardziej kultowych i szanowanych miejsc na świecie, Stade Roland-Garros. ten padel we Francji szybko się rozwija i nie możemy się doczekać, aby w ramach tej wieloletniej umowy zaprezentować nasz sport w najlepszym wydaniu nowym widzom w tym spektakularnym miejscu oraz widzom na całym świecie. ".

Ogłoszenie i podpisanie protokołu ustaleń ilustruje mobilizację FFT dla padel we Francji, pod egidą FIP za granicą i przy wsparciu Premier Padel, którego strategia, oparta na profesjonalnym podejściu, ma na celu wdrożenie toru w nowych wiodących witrynach na całym świecie i oferowanie najwyższej jakości wrażeń zarówno graczom, jak i fanom.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.