Francuska Federacja Tenisowa zaproponuje aktualizację swoich zasad gry w padla na następną jesień. Skoncentruj się na tym, co musisz wiedzieć o następnych zawodach Padel:

Formaty gier

Podczas gdy wcześniej nie było możliwe zorganizowanie turnieju w Padel w „klasycznym” formacie gry, FFT pozwoli od przyszłego roku na tę słynną formułę ...

Począwszy od roku sportowego 2017, formaty gier 5 będą dostępne dla Padela, którego tradycyjny format:

Długie formaty:

Format 1: 2 ustawia się na gry 6 (format tradycyjny)

Format 2: 2 ustawia się na gry 6, 3th set = SJD (Super decisive game) w punktach 10

Format 3: 2 ustawia się na gry 6, bez reklam, 3th ustaw = SJD na punkty 10

Krótkie formaty:

Format 4: 2 ustawia się na gry 4, bez reklam, decydująca gra na 3 / 3, 3th ustaw = SJD na punkty 10

Format 5: 1 ustawiony na gry 9, brak reklam, decydująca gra na punkty 7 na 8 / 8

Jeśli spojrzymy na możliwość zorganizowania meczów turniejowych w klasycznym formacie w przyszłym roku, FFT pozwoli również organizatorom skrócić mecze, jeśli to konieczne, wygrywając zestawy 4. Organizator może również zmienić ten format podczas turnieju.

Liczba meczów dziennie

FFT określi nieco później kontury tego przepisu. Ale ogólnie rzecz biorąc, gracz będzie mógł zrobić w ciągu jednego dnia nie więcej niż mecze 3 w standardowym formacie (Format 1) i maksymalnie 7 mecze dozwolone w krótkim formacie.

Kategorie turniejowe

Nieco w tym samym formacie, co Międzynarodowa Federacja Paddle ze swoimi kategoriami, FFT zaproponuje również kategorie turniejów.

Począwszy od roku sportowego 2017, będą stosowane kategorie turniejowe 4, ustalane na podstawie przyznanych nagród pieniężnych. według zdarzenia.

  • P100 (Padel 100): nagrody pieniężne od 0 do 249 €. Zespoły 4 minimum.
  • P250 (Padel 250): nagrody pieniężne od 250 € do 499 €. Zespoły 4 minimum.
  • P500 (Padel 500): nagrody pieniężne od 500 € do 999 €. Zespoły 8 minimum.
  • P1000 (Padel 1000): nagrody pieniężne od 1000 € lub więcej. Zespoły minimalne 16, wybrane dzięki rankingowi.

JAT 1 wystarczy, aby zrobić turniej padel

FFT postanowiło również uprościć organizację turnieju w Padel. JAT1 będzie w stanie zorganizować turniej padel bez zgody lub kierownictwa JAT2 lub JAT3, niezależnie od rodzaju turnieju.

Ewoluują także mistrzostwa Francji

Te aktualizacje będą zwykle stosowane na początku października.

Fazy ​​regionalne może być również zarządzany przez JAT1. Pary finalistów 2 zostaną zatem zakwalifikowane do faz międzyregionalnych. Turniej zostanie uznany za P500.

Fazy ​​międzyregionalne powinien najczęściej grupować ligi 3 z możliwością zarządzania również przez JAT1. Zastosowany format: kury 2 odtwarzaczy 3. Finalista par 2 zostanie zakwalifikowany do finału mistrzostw Francji. Turniej zostanie uznany za P1000.

Ostatnie fazy powinien grupować pary 16 mężczyzn i kobiet. Turniej zostanie uznany za P1000, ale zastosowany zostanie współczynnik 2.

Ta formuła w fazach 3 będzie obowiązywać w tym roku. Fazy ​​międzyregionalne odbędą się we wrześniu 24 i 25. Grupy międzyregionalne nie zostały jeszcze utworzone. Będzie to zależeć od tego, czy zostaną podjęte pewne kroki regionalne.

FFT uwzględniło również różnicę poziomów, która może wystąpić między kilkoma ligami. Dlatego w fazach międzyregionalnych spróbuje oddzielić przynajmniej najsilniejsze ligi francuskie 3 zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet: Liga Lazurowe Wybrzeże / Liga Prowansja / Liga Pirenejów Centralnych. Te ligi mogą technicznie być w stanie mieć pary 2 reprezentowane w finałach mistrzostw Francji padel, które odbędą się w tym roku na Padel Attitude (League of Flanders) 14 16 w październiku.

Franck Binisti - PADEL MAGAZINE

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.