Francuska Federacja Tenisowa zaproponuje aktualizację swoich zasad gry w padla na następną jesień. Skoncentruj się na tym, co musisz wiedzieć o następnych zawodach Padel:

Formaty gier

Podczas gdy wcześniej niemożliwe było zorganizowanie turnieju padel z „klasycznym” formatem gry, FFT autoryzuje tę słynną formułę od przyszłego roku…

Od roku sportowego 2017 będzie dostępnych 5 formatów gier Padel w tym format tradycyjny:

Długie formaty:

Format 1: 2 ustawia się na gry 6 (format tradycyjny)

Format 2: 2 ustawia się na gry 6, 3th set = SJD (Super decisive game) w punktach 10

Format 3: 2 ustawia się na gry 6, bez reklam, 3th ustaw = SJD na punkty 10

Krótkie formaty:

Format 4: 2 ustawia się na gry 4, bez reklam, decydująca gra na 3 / 3, 3th ustaw = SJD na punkty 10

Format 5: 1 ustawiony na gry 9, brak reklam, decydująca gra na punkty 7 na 8 / 8

Jeśli spojrzymy na możliwość zorganizowania meczów turniejowych w klasycznym formacie w przyszłym roku, FFT pozwoli również organizatorom skrócić mecze, jeśli to konieczne, wygrywając zestawy 4. Organizator może również zmienić ten format podczas turnieju.

Liczba meczów dziennie

FFT określi kontury tego przepisu nieco później. Jednak ogólnie rzecz biorąc, gracz nie może rozegrać w ciągu jednego dnia więcej niż 3 meczów w formacie klasycznym (Format 1) i maksymalnie 7 meczów dozwolonych w formacie krótkim.

Kategorie turniejowe

Nieco w tym samym formacie, co Międzynarodowa Federacja Paddle ze swoimi kategoriami, FFT zaproponuje również kategorie turniejów.

Począwszy od roku sportowego 2017, będą stosowane kategorie turniejowe 4, ustalane na podstawie przyznanych nagród pieniężnych. według zdarzenia.

  • P100 (Padel 100): nagrody pieniężne od 0 do 249 €. Zespoły 4 minimum.
  • P250 (Padel 250): nagrody pieniężne od 250 € do 499 €. Zespoły 4 minimum.
  • P500 (Padel 500): nagrody pieniężne od 500 € do 999 €. Zespoły 8 minimum.
  • P1000 (Padel 1000): nagrody pieniężne od 1000 € lub więcej. Zespoły minimalne 16, wybrane dzięki rankingowi.

JAT 1 wystarczy, aby zrobić turniej padel

FFT postanowiło również uprościć organizację turnieju w Padel. JAT1 będzie w stanie zorganizować turniej padel bez zgody lub kierownictwa JAT2 lub JAT3, niezależnie od rodzaju turnieju.

Ewoluują także mistrzostwa Francji

Te aktualizacje będą zwykle stosowane na początku października.

Fazy ​​regionalne może być również zarządzany przez JAT1. Pary finalistów 2 zostaną zatem zakwalifikowane do faz międzyregionalnych. Turniej zostanie uznany za P500.

Fazy ​​międzyregionalne powinien najczęściej grupować razem 3 ligi z możliwością zarządzania również przez JAT1. Stosowany format: 2 pule po 3 graczy. Dwie pary finalistów zakwalifikują się do ostatnich etapów mistrzostw Francji. Turniej zostanie uznany za P2.

Ostatnie fazy powinien mieć 16 par mężczyzn i kobiet. Turniej zostanie uznany za P1000, ale zostanie zastosowany współczynnik 2.

Ta 3-fazowa formuła będzie obowiązywać od tego roku. Fazy ​​międzyregionalne odbędą się w weekend 24 i 25 września. Grupy międzyregionalne nie zostały jeszcze utworzone. Będzie to zależeć od tego, czy zostaną osiągnięte określone regionalne kamienie milowe.

FFT wziął również pod uwagę różnice poziomów, które mogą istnieć między kilkoma ligami. Dlatego w fazach międzyregionalnych będzie starał się oddzielić co najmniej 3 najsilniejsze ligi francuskie tak samo dla mężczyzn, jak i dla kobiet: Ligę Lazurowego Wybrzeża / Ligę Prowansji / Ligę Midi-Pyrénées. Te ligi będą wtedy technicznie w stanie reprezentować 2 pary podczas ostatnich etapów mistrzostw Francji. padel która odbędzie się w tym roku o godz Padel Attitude (League of Flanders) od 14 do 16 października.

Franck Binisti - PADEL MAGAZINE

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.