Dziś niewiele jest osób, które nigdy o tym nie słyszały padel. Sport rozprzestrzenił się i zdemokratyzował na całym świecie, zawody stają się międzynarodowe i każdy może cieszyć się przedstawieniem.

W ten sam sposób, a – bardzo – duża liczba krajów zaczyna naprawdę przyznawać tej dyscyplinie należne jej miejsce. W krajach nordyckich widzimy miejsce, jakie zajmowały padel w ciągu ostatnich lat. Włochy oczywiście, ale także Francja to terytoria, w których ten sport się rozwija. Nawet w nieco bardziej nietypowych miejscach padel znalazło swoje miejsce. Podobnie jak dodo, ptak totem archipelagu padel zagnieździł się na Mauritiusie.

Matteo Zinno, jeden z założycieli Padel Liga na Mauritiusie, ogłosił w niedawnym wywiadzie, że przekroczono liczbę 2.000 graczy. Oczywiście może się to wydawać nieistotne, jednak w przypadku wyspy położonej na środku Oceanu Indyjskiego liczba ta jest szczególnie zachęcająca.

W obliczu wzrostu liczby zawodników i klubów, la Padel Powstała liga. Umożliwia połączenie wszystkich turniejów z rocznym kalendarzem i oczywiście utworzeniemranking krajowy. Tam znajdujemy sześć kategorii turniejowych : M1000, M500, M250, M125, M50 i M25.

Harmonogram turniejów na Mauritiusie

Zawsze mając na celu demokratyzację padel na wyspie sport był przywiązany do sportu Federacje rakiet do squasha na Mauritiusie (MSRA).

Ponadto pod koniec roku Mauritius powinien być gospodarzem etapu FIP Tour: Wyspa Gwiazd FIP Padel. Na razie nie podano żadnych informacji co do daty turnieju, ale wyraźnie widać, że wśród Maurytianów coś się dzieje!

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.