Jeśli na razie możemy umieścić te informacje w polu „pogłoska”, dociera do nas wiele informacji i wszystkie zmierzają do końca obiegu World Padel Tour począwszy od tego roku.

Oczywiście z tego typu informacjami trzeba być bardzo ostrożnym, zwłaszcza że rzeczy mogą się bardzo szybko zmienić, w tym czy innym kierunku.

WPT staje przed dylematem

Le World Padel Tour staje przed wielkim dylematem: jak walczyć zarówno z profesjonalnymi graczami padel, Międzynarodowa Federacja Padel i QSI?

Góra wydaje się nieprzejezdna. I pamiętaj, że gracze są głównym atutem WPT. Jeśli ten atut nie chce już WPT, a nawet go potępia, co należy zrobić?

Cisza, która osłabia WPT

Innym elementem, który należy wziąć pod uwagę, jest zdumiewająca cisza WPT. Nie słowo. Nic.

Cisza World Padel Tour zaczyna bardzo mocno obciążać wielu organizatorów turniejów. Od początku kryzysu WPT prawie nie komunikowało się. Poza oczywiście listem doradzającym graczom, aby byli bardzo ostrożni na wypadek, gdyby pojechali na inny tor...

Organizatorzy przygotowują się do po WPT?

Organizatorzy turniejów międzynarodowych, które do tej pory oferowały zawody z pieczęcią WPT, powołali niedawno swoje stowarzyszenie. Jako wiceprezes znajdujemy pewnego Lisandro Borgès, założyciela Players Padel Tour, projekt torowy, który już przygotował się do próby zastąpienia WPT w 2024 roku. Sposób na odwrócenie się od World Padel Tour ?

gracze padel wycieczka 2024

Federacje, stowarzyszenia i organy instytucjonalne również stopniowo odwracają się od WPT. Powód jest prosty: fakt utraty wsparcia FIP i zaprzestania bycia oficjalnym obwodem zawodowym zmienia sytuację.

Na przykład we Francji prezes Francuskiej Federacji Tenisowej Gilles Moretton wyjaśnił nam, że FFT w oczywisty sposób podąża za Międzynarodową Federacją Padel. Nic dziwnego, skoro FFT jest członkiem FIP. W związku z tym można sądzić, że będzie preferować turniej Premier Padel na zawodach WPT.

Gracze prowadzą procę

Gracze zignorowali ostrzeżenia WPT i udali się do Kataru, aby wziąć udział w tym nowym profesjonalnym torze. Zapoznaliśmy się z ostatnimi słowami niektórych graczy, Fernando Belasteguina na czele, których najwyraźniej irytują „zagrożenia ze strony WPT”.

W obliczu tej sytuacji główni gracze na świecie padel ogłosić definitywny koniec World Padel Tour przed zakończeniem kontraktu z zawodnikami, zaplanowanym na 2024 rok.

Od tego roku? Czekamy na Wasze opinie!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.