Informacje właśnie spadły: konieczne będzie zaproponowanie listy francuskich drużyn wiosłowych na etapy mistrzostw świata 2016 Padel zaplanowanych na 14 na 19 w listopadzie przyszłego roku przed 12 października.

Który zespół z Francji do świata?
Międzynarodowa Federacja Padeli (FIP) wyjaśniła wczoraj na swojej stronie internetowej, że listę graczy wybranych przez Federacje należy przesłać do października 12.
Bezpośrednia konsekwencja: Francuska Federacja Tenisowa nie wydaje się mieć wyboru i będzie musiała przedstawić listę przed mistrzostwami Francji w Padel, które odbywają się od 14 do 16 października. Na papierze brakuje dni 2 / 3, więc wszystko jest idealne. Ale FIP (Międzynarodowa Federacja Padela) uważa, że ​​zasada ta „musi mieć zastosowanie do wszystkich uczestniczących federacji".
Msza jest odprawiana? Nie jestem tego pewien, ponieważ na chwilę obecną Francuska Federacja Tenisa próbuje przesunąć tę datę z października 12 Październik 15, który odpowiada ćwierćfinałom w Lille na mistrzostwach Francji. W ten sposób pary półfinalistów 4 mogą zostać wysłane do FIP w sobotni wieczór w FIP. Trzymamy kciuki, bo trzeba powiedzieć, że w tym przypadku FIP nie jest nienaganne. Złożenie list 12 lub 16 w październiku nie miałoby wpływu na resztę imprezy, ponieważ konkurs oficjalnie rozpoczyna się w listopadzie 14 ...
Innym elementem, który należy wziąć pod uwagę, jest data prezentacji oficjalnych par przez FIP, która musi być dokonana najpóźniej w październikowy wieczór 15… Byłoby otwarcie na fakt, że można bezpośrednio przedstawić pary wybrane przez FFT w tej chwili bez stwarzania problemów FIP.
Mam nadzieję, że przeważa powód, ponieważ wszystkim tym proporcjom z pewnością można zapobiec.

Organizacja jest precyzyjna na miejscu

FIP określa również, że zawodnicy będą musieli być obecni od niedzieli wieczorem, ponieważ mecze mogą rozpocząć się już w poniedziałek rano.

Klubem, który będzie gospodarzem tych finałów, jest klub Quinta da Marinha w Cascais w Portugalii.

[src googlemap = ””]
Klub sportowy obejmuje korty do squasha 3, pistolety do wiosłowania 9 i tenis 8. Klub oferuje korty do gry w padla w halach. Warunki będą więc zbliżone do kwalifikacji mistrzostw świata Padel w Bernie.

Drogie zakwaterowanie ...

Od dzisiejszego poranka po prezentacji FIP warunków zakwaterowania drużyn narodowych wydaje się następna kontrowersja. Rzeczywiście, zauważamy, że wybór jest niski w przypadku hoteli 4 lub gwiazd 5, apartamentów / hoteli ograniczonych do osób 6 i kosztów, które mogą szybko wzrosnąć dla graczy.
Aby dowiedzieć się więcej, oto oficjalne dokumenty:
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.