Le World Padel Tour wkrótce może zostać zaatakowany przez Międzynarodową Federację Padel (FIP) i Stowarzyszenie Zawodowe padel (PPA) przed organem europejskim, który kieruje regulacją konkurencji.

Ta czynność prawna jest w trakcie finalizowania. W rzeczywistości FIP i Stowarzyszenie Zawodników chcą nadużywania pozycji dominującej przez World Padel Tour. Byłaby to logiczna kontynuacja po potępienie praktyk World Padel Tour przed Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim oraz bardzo ostre uwagi wygłaszane przez PPA przeciwko WPT.

Źródła zaznajomione z tą sprawą mówią nam, że „w przyszłym tygodniu spodziewane są dalsze informacje dotyczące pozwów wniesionych do Komisji Europejskiej przez Federację i graczy przeciwko World Padel Tour. To będzie kluczowy krok dla przyszłości WPT".

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.