To ważne pytanie i nawet jeśli nie mamy jasnej odpowiedzi od głównych interesariuszy, niektóre elementy skłaniają nas do myślenia, że ​​zbliżenie między Pastorem i Carraro byłoby możliwe.

„Otwarcie” FIP

w sposób ekskluzywny wywiad z Luigim Carraro dla Padel Magazine, przewodniczący Międzynarodowej Federacji Padel uniknął w bardzo kontrolowany politycznie sposób pytania o potencjalne zbliżenie między FIP i APT Padel Wycieczka.

Odpowiedź nie jest zatem bezpośrednia, ale daje nam pewne elementy, które pozwalają nam zrozumieć pozycję FIP w stosunku do obwodu Fabrice Pastor.

Luigi Carraro: „Jak już mówiłem, ten obwód jest obwodem otwartym. Musisz tylko przestrzegać zasad i cech. Myślę, że jest wielu ludzi, którzy zainwestowali w ten sport, bo go kochają."

"Naszym obowiązkiem jest łączenie ludzi. Być może w przeszłości dochodziło do kłótni, ale ten projekt jest dla dobra naszego sportu. Naszą główną ideą jest zjednoczenie sportowców i zapewnienie im dobrego samopoczucia i wolności. »

Z projektem Premier Padeli wkraczając w nowy wymiar padel profesjonalny, FIP wydaje się być gotowy na przyjęcie wszystkich inwestorów i bardziej kompleksowy nadzór nad dyscypliną. Słowa idą zatem we właściwym kierunku, mają nastąpić działania.

APT również chce budować razem

W inny sposób skontaktował się również Fabrice Pastor: „Nie wiem, ponieważ zajmuje się tym Thomas Johansson”.

Słowa, które następują, są jednak interesujące i pozwalają sądzić, że tym razem obie strony są gotowe do rozpoczęcia prawdziwie konstruktywnej wymiany.

„Szczerze mówiąc, myślę, że wszyscy musimy pracować dla tego sportu, jeśli to możliwe, iść do przodu razem, ale myślę, że ważne jest, aby włączyć wszystkich. Wiem, że Thomas miał telefon z Katarem, nie chciałem zadawać żadnych pytań, ponieważ jestem uruchomiony na moim obwodzie. Kiedy decyzje są prawdziwe, dlaczego o tym nie mówić."

Niezadowolony z odpowiedzi prezesa APT Padel Tour, Franck Binisti umiejętnie ożywia Monakoę na temat możliwości połączenia z Premier Padel na kilku testach, a jego odpowiedź jest ciekawa: „Fuzja lub inteligentny związek dlaczego nie, już robimy to z Europejska Federacja Padel (FEPA). Nie znajdziesz nikogo, kto powie, że odrzuciłem umowę sportową. Jestem otwarty na każdą możliwość, ale oczywiście w spójnej logice dla padel."

TRAFNY Padel Tour, Międzynarodowa Federacja Padel, Premier Padel, gracze i padel wszyscy musieliby zyskać na współpracy między dwoma pierwszymi miastami.

Liderzy będą musieli postawić „ich ego na bok i usiąść przy stole ze względu na padel", tak dobrze powiedział Fernando Belasteguin. Ten moment wydaje się być coraz bliżej i może moglibyśmy mieć padel zjednoczeni do 2023 roku. To jest to, czego wszyscy chcemy dla naszego sportu…

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !