Co za szalony tydzień dla naszych Francuzów!

Mistrzostwa Europy w drużynach padel kończą się tytułami drużyn europejskich dla wiceprezydentów europejskich kobiet i mężczyzn.

Daleka była od długiej spokojnej rzeki ...

Bohaterscy panowie ...

Jeśli chodzi o mężczyzn, najpierw musieliśmy rozegrać wielki mecz z Holandią, w ćwierćfinale, w którym Alexis Salles, zawodnik i kapitan francuskiej drużyny doznał kontuzji w punkcie, w którym zakończył się mecz zawieszenia , Na szczęście bez konsekwencji, ponieważ para Salles / Carité wygrała swoją rolę i postawiła Francję na dobrej drodze. Bez tego zwycięstwa Francja przeszła tam.

WynikaSimon Boissé aphone padel padel mistrzostwa Europye, to Belgia stoi naprzeciw Francji. I tam, po raz kolejny, bez wyjątkowego umysłu i chęci Jérémy'ego Scateny i Robina Hazizy, aby nie odpuszczać w gorących czasach, Francja przegrała swój drugi mecz. Ale tak nie będzie w przypadku tych niepowodzeń, również dzięki wściekłej francuskiej publiczności i Simonowi Boissé, który skończy w tym tygodniu bez głosu.

Wyjątkowe panie ...

Co za umysł! Jeśli bez lęku minęła etapy kur i półfinału, w finale Francja spadła na nią silniejsza. Przeciwnie, Portugalia, wielki faworyt zawodów pod nieobecność Hiszpanów i gracze biorący udział w World Padel Tour. A jednak walczyli ze swoją bronią. Jeśli w pierwszym meczu Line Meites i Emmelien Lambregts nie zrobią nic przeciwko niemożliwemu do gry Portugalczykowi, Laura Clergue i Audrey Casanova podniosą swój poziom gry, aby zapewnić niemal równą grę podczas części drugiego seta przeciwko tym Portugalczykom. Ale nie wystarczy, aby wygrać.

To Sandy Godard i Geraline Sorel prawie zadali duży cios przeciwko Portugalczykom. Sandy i Géraldine, którzy znaleźli się w meczu 3, a więc w meczu, który niestety nic nie zmieni w trakcie losu, postanowili wygrać mecz. Przerwa w remisie została podniesiona / skomplikowana / napięta, ale Portugalczycy nie chcieli odpuścić i ostatecznie wygrać 10 / 7 w super-tie-break zestawu 3e.

Kolejny krok, prawdopodobnie w przyszłym roku mistrzostwa świata w Padel. Mam nadzieję, że tym razem wszystkie kraje i zespoły będą grać w tę grę, a zwłaszcza, że ​​organizacja nie zajmie tego miesiąc lub dwa miesiące przed zawodami. Byłby to dobry punkt dla wszystkich.

Gratulacje dla drużyn francuskich i niech żyje padel.

Franck Binisti - Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.