W tych drużynowych mistrzostwach świata w Portugalii drużyny mężczyzn i kobiet we Francji kończą zawody 11e i 9e.

Nasz francuski zakwalifikował się do następnego świata

W zeszłym tygodniu Francuzi źle zaczęli swój świat drużynowy w Portugalii.

Niebieska rozgrywająca się w skomplikowanej kurie złożonej z Meksyku i Hiszpanii nie miała innego wyjścia, jak wygrać z Meksykiem, by dotrzeć do ostatnich etapów zawodów. Jednak Francja ostatecznie przegra mecze 2 z 1 przeciwko meksykańskim kobietom.

Przeciwko Hiszpanii, wielkiemu faworytowi zawodów, który uhonoruje swój status, wygrywając zawody później, Francja nie może nic zrobić, aż do momentu, w którym rozegra tylko jedną grę na meczach 3 ...

Ale w końcu udało im się ukończyć te mistrzostwa pozytywnie. Najpierw wygrywają swoje mecze z Chilijczykiem (3 / 0), a następnie robią bardzo dobre mecze, pokonując Belgię (2 / 1) w decydującym meczu końcowym: 6 / 4 7 / 6. Francja ukończyła 9e na 12, dzięki czemu uzyskała automatyczną kwalifikację do następnej edycji mistrzostw świata w wiosłowaniu drużynowym.

Rozczarowanie po stronie panów

Z drugiej strony ich męscy koledzy byli trochę rozczarowani, nawet jeśli również zakończyli się dobrymi meczami, a duża wygrana z Niemcami wygrała 3 / 0.

Umieszczony w kurach raczej zrównoważonych z Paragwajem, Belgią i Włochami, Blues miał okazję być dobrze reprezentowany w Puli C, a tym samym uniknąć w ćwierćfinale wielkich narodów padla podczas możliwej konfrontacji w fazie ostateczna.

Ale Francuzi nie mogli skorzystać z tej otwartej puli, zajmując trzecie miejsce z dwoma porażkami i żalem przeciwko Paragwajowi (2-1), a następnie Włochom (2-1) i zwycięstwu z Belgią (3-0) ,

W rozgrywkach ligowych, pomimo rozczarowania, Francja odradza się z popiołów, aby osiągnąć ogromne korzyści. Najpierw przeciwko Stanom Zjednoczonym, które gromadzą 3-0, ale także pomimo porażki 2 / 1, przeciwko Portugalii, jeden z najlepszych narodów świata spadł w grupie śmierci (z Brazylią i Hiszpanią ), gdzie Francja nie odeszła daleko od wyczynu. Wreszcie, przeciwko Niemcom, Francja osiągnęła bezbłędne pokonanie 3 / 0.

Z tym miejscem 11e na 16, będą musieli przejść przez kwalifikacje, aby mieć prawo do powrotu na ten poziom zawodów.

W końcu wśród kobiet Hiszpania utrzymuje swój tytuł, pokonując Argentynę 3-0. Dla mężczyzn Argentyna odnawia swój tytuł, pokonując Hiszpanię 2-1 po tym, jak para Sanyo / Belasteguin (ARG) w meczu 2 uratowała naród do zestawu 3e, wracając do 5 wszędzie po tym, jak został przeprowadził 5 / 4 i przebił się na korzyść Hiszpanii.

Wyniki:

KOBIETY:
Zapałki z kurczaka:
Meksyk - Francja: 2-1
Hiszpania - Francja: 3-0
3e kury

Mecze klasyfikacyjne:
Francja - Chile: 3-0
Francja - Belgia: 2-1

MĘŻCZYŹNI:
Zapałki z kurczaka:
Paragwaj - Francja: 2-1
Francja - Belgia: 3-0
Włochy - Francja: 2-1
3e kury

Mecze klasyfikacyjne :
Francja - USA: 3-0
Francja - Portugalia: 1-2
Francja - Niemcy: 3-0

Franck Binisti

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.