Te mistrzostwa świata Padel mają zdecydowanie wyjątkowy smak, ciepły pod słońcem Cascais w Portugalii. Nasi Francuzi osiągnęli tyle samo u kobiet, co u mężczyzn w grach szaleństwa ... Wróć tego dnia muy caliente!

Zakwalifikowany do następnego świata

Nawet jeśli Francuzi mieli nadzieję na tym świecie lepiej, osiągnęli wyjątkowy finał, szczególnie mecze z Belgią, które pozostaną w duchu. Kolejna dobra wiadomość: Francuzi zostaną bezpośrednio zakwalifikowani do finałów następnych mistrzostw świata w Padel Team, kończąc 9e. Przed uzyskaniem tego sezamu jego zdobycie będzie wymagało wiele wytrwałości.

piaszczysto-Godard i-Geraldine-Sorel-World-paddle-2016

Francja zdecydowała się umieścić 1, Godard / Sorel, aby otworzyć piłkę. Rozsądny wybór, gdy wiesz, jak ważna jest wygrana w pierwszym meczu, aby zapewnić drużynie pewność na przyszłość ... Przed nimi belgijska para już zna francuski: Stevens / Berenger. Niebezpieczna i regularna para. Doświadczenie Godarda / Sorela opłaca się, ponieważ ogranicza błędy w gorących momentach i odnosi sukcesy w kilku dużych punktach, umożliwiając zwycięstwo w dogrywce drugiego seta. Wynik końcowy: 6 / 4 7 / 6

W meczu 2 Francja ponownie wyrównuje parę Ginier / Collombon. Przed nią inna belgijska para już zna francuski: Hitimana / Bernard. To była belgijska para 1, która uhonorowała swój status, pokonując naszą parę pod względem surowego wyniku 6 / 2 6 / 4. Jednak w drugim zestawie możemy spodziewać się odwrócenia sytuacji. Ale regularność w tym meczu była kluczem do wygranej. W tej grze Belgowie byli lepsi.

Mecz 3e był decydującym meczem, którego nie można przegapić. Nadal mądry wybór kapitana, ponieważ w meczu 3 Francja publikuje parę nr 1 francuski:

Casanova / Clergue. Przed nią para 2 belgijska: Wyckaert / Laurent. Myśleliśmy, że Francja uratuje, ponieważ belgijska para została pokonana już w tym roku

Casanova-clergue-World-wiosło

na Mistrzostwach Europy ... Ale to nie była długa spokojna rzeka. Wręcz przeciwnie. Drużyna Belgii świetnie się spisała, stawiając bardzo duże problemy Francuzom. Jeśli Francuzi wygrają pierwszy set 6 / 4, a następnie poprowadzą na początku pierwszego seta, uważamy, że „Francja jedzier wyjaśnia Jessica Ginier, zawodniczka reprezentacji Francji. Ale belgijska para odradza się z popiołów, aby stoczyć straszną walkę, aż do rozstrzygnięcia z Francuzami. Pamiętając, nasi mistrzowie Francji, Padel 2015 i 2016, Casanova / Clergue, przywracają Francji bezpośredni bilet na następny świat.

Francja przybywa 9e świata na parach 12 zaangażowanych w ten świat. Zdobyto główne: Kwalifikacje do świata.

Trudne dla Francuzów, ale co za pokaz!

U mężczyzn zobaczyliśmy jeden z najwspanialszych momentów świata padla, z bezpośrednią konfrontacją: Francja kontra Portugalia.

Jeśli chodzi o kobiety, Francja musiała zwyciężyć Portugalię, aby mieć nadzieję na potwierdzenie bezpośredniego biletu do następnego świata. Jeśli wynik końcowy nie jest zgodny z oczekiwaniami, program był po prostu „całkowicie loco".

Przypomnijmy jednak, że Portugalia była na tym etapie konkursu o miejsce 9e, ponieważ był w grupie śmierci złożonej z Brazylii i Hiszpanii i że 3e przybył jako Francja ... Portugalia jest bez wątpienia częścią światowej czołówki 5. Pamiętaj też, że Portugalia zdecydowała się nie grać ze swoją parą nr 1: Rocha / Oliveira. Portugalski kapitan postanowił zachować go ze względu na finał pary światowej następnego dnia (zwany tutaj Open). W obliczu Francji pary 2, 3 i 4.

Na początek Francja polegała na parze Moreau / Ritz, aby zdobyć pierwszy punkt do Francji. Tyle że z przodu ... To nie było ani więcej, ani mniej niż para 2 Portuguese: Pascoal / Silva. Vasco Pascoal jest światowym numerem 101 i mogliśmy zobaczyć szkody, jakie wyrządził we francuskich szeregach. Wynik końcowy: 6 / 0 6 / 0. Ciężka porażka, ale ujawniające się luki między naszymi najlepszymi francuskimi graczami a graczami z czołowego świata 100 ...

Jeremy-Ritz-World-paddle-2016

W meczu 2 Scatena / Haziza, panujący mistrzowie Francji przeciwko portugalskiej parze Santos / Plantier. Gracze, których już znamy, w tym Santos, odkąd ilustrował już stary historyczny klub Aix-en-Provence: The Set Club. W pierwszym secie Scatena / Haziza rozpoczęła silny i zachęcający start, ponieważ wielokrotnie zdobywała punkty przerwania. Ale Francja nie może ich skonkretyzować. Wymiana jest długa i słyszymy, że publiczność stosuje dietę, kiedy i kiedy. Francja wygrywa pierwszy zestaw 7 / 6. W drugim secie jest to prawie kopia drugiego, z wieloma możliwościami dla Francji, aby złożyć zestaw przed krawędzią na próżno. Robin Haziza, nazywany „ekspertem od łap”, wykonuje kilka ujęć „dotykowego” piękna, które ma w tajemnicy, podczas gdy Jeremy Scatena „strzelec” wyśle ​​pociski, które w końcu złożą Portugalczyków w finale drugiego seta. Ostateczne zwycięstwo: 7 / 6 7 / 6.

Laurent-Bensadoun-World-paddle-2016Para Bensadoun / Lapouge założona po raz pierwszy w konkursie musiała następnie zagrać w grę 3: decydujący mecz, aby posłać ich śladami miejsca 9e. Przeciw Francji bardzo zabawna i niebezpieczna portugalska para: Bastos / Schaefer. Para Lapouge / Bensadoun była po prostu fenomenalna, oferując grę, która mogła wywrócić portugalski statek. Już w pierwszym secie Francja ma pewne możliwości powrotu do gry. Traci zestaw 6 / 4. Ale po drugie ona jest z przodu. Francja wstrzymuje się. Ale w 4 / 2 France Portugalia popycha i pęka. Społeczeństwo francuskie i portugalskie gotuje się. Czujemy też, że portugalski kapitan zastanawia się, czy wybór zachowania drużyny 1 był dobry ... Pod koniec meczu bardzo wysokiej jakości z obu drużyn Portugalia wygrała finał 6 / 4 7 / 5 ... Portugalia będzie grała z Belgią dla 9e ... Jest oczywiście największym faworytem przeciwko Belgii.

Zespół de France de łopatkowe-2016

Francja ma jeszcze jedną grę przeciwko Niemcom na 13h30. Ambicja Francji, by wygrać i przybyć 11e. Na papierze Francja będzie bardzo lubiana w stosunku do Niemiec. Niemcy przegrali w poprzedniej rundzie z Belgią, drużyną, którą Francja pokonała w meczu bilardowym.

Niech Francja się skończy, a my będziemy mieli mnóstwo czasu na analizę tego pięknego tygodnia później.

Franck Binisti - Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.