Te mistrzostwa świata padel mają bardzo wyjątkowy smak, ciepły pod słońcem Cascais w Portugalii. Naszym Francuzom udało się osiągnąć zarówno paniom, jak i panom meczy szaleństwa… Jeszcze tego dnia muy caliente!

Zakwalifikowany do następnego świata

Nawet jeśli prawdopodobnie Francuzi liczyli na lepsze na tym świecie, osiągnęli wyjątkowe zakończenie, w tym mecze z Belgią, które pozostaną w pamięci. Kolejna dobra wiadomość: Francuzi zostaną bezpośrednio zakwalifikowani do finału następnych mistrzostw świata. padel przez zespół na 9. miejscu. Uzyskanie tego sezamu będzie wymagało od naszego Francuza dużo wytrwałości.

piaskowy-godard-et-geraldine-sorel-mondial-padel-2016

Dlatego Francja decyduje się na ustawienie 1, Godard / Sorel, aby otworzyć piłkę. Mądry wybór, gdy wiesz, jak ważne jest zwycięstwo w pierwszym meczu, aby zapewnić drużynie pewność na przyszłość… W obliczu nich belgijska para znana już Francuzom: Stevens / Berenger. Niebezpieczna i regularna para. Doświadczenie Godarda / Sorela opłaca się, ponieważ ogranicza błędy w gorących momentach i odnosi sukcesy w kilku dużych punktach, umożliwiając w szczególności zwycięstwo w dogrywce drugiego seta. Wynik końcowy: 6/4 7/6

W meczu 2 Francja ponownie wyrównuje parę Ginier / Collombon. Przed nią kolejna znana już Francuzom belgijska para: Hitimana / Bernard. To belgijska para nr 1 uhonorowała swój status, pokonując naszą parę surowym wynikiem 6/2 6/4. W drugim secie mogliśmy jednak spodziewać się zwrotu. Ale konsekwencja w tej grze była kluczem do zwycięstwa. W tej grze Belgowie byli lepsi.

Trzeci mecz był zatem decydującym meczem, którego nie można przegapić. Nadal rozsądny wybór kapitana, ponieważ w meczu 3 Francja umieszcza francuską parę nr 3:

Casanova / Clergue. W obliczu niej belgijska para nr 2: Wyckaert / Laurent. Myśleliśmy, że Francja uratuje, ponieważ belgijska para została pokonana już w tym roku

casanova-clergy-mondial-padel

podczas Mistrzostw Europy… Ale ostatecznie nie była to długa spokojna rzeka. Wręcz przeciwnie. Reprezentacja Belgii rozegrała wielki mecz, stawiając Francuzom bardzo duże problemy. Jeśli Francuz wygra pierwszego seta 6/4, a następnie prowadzi na początku pierwszego seta, uważamy, że „Francja jedzier ”wyjaśnia Jessica Ginier, zawodniczka drużyny Francji. Ale belgijska para odradza się z popiołów, aby stoczyć straszliwą walkę aż do tie-breaka z Francuzami. Na myśl nasi francuscy mistrzowie padel 2015 i 2016, Casanova / Clergue przywrócił do Francji swój bezpośredni bilet na następne Mistrzostwa Świata.

Francja przybywa 9e świata na parach 12 zaangażowanych w ten świat. Zdobyto główne: Kwalifikacje do świata.

Trudne dla Francuzów, ale co za pokaz!

Dla mężczyzn byliśmy świadkami jednej z najwspanialszych chwil na świecie padel, z bezpośrednią konfrontacją: Francja kontra Portugalia.

Podobnie jak w przypadku pań, Francja absolutnie musiała zwyciężyć Portugalię, aby mieć nadzieję na potwierdzenie swojego bezpośredniego biletu na następny świat. Jeśli wynik końcowy nie jest zgodny z oczekiwaniami, program był po prostu „całkowicie loco".

Pamiętaj jednak, że Portugalia była na tym etapie konkursu o 9. miejsce, ponieważ znalazła się w grupie śmierci złożonej z Brazylii i Hiszpanii i zajęła 3. miejsce jak Francja… Portugalia jest bez wątpienia jednym z pięciu największych na świecie. Pamiętaj też, że Portugalia postanowiła nie grać ze swoją pierwszą numerem: Rocha / Oliveira. Portugalski kapitan postanowił zachować go z uwagi na finał światowy przez parę następnego dnia (który nazywamy tutaj Open). Wobec Francji, pary 5, 1 i 2.

Na początek Francja liczyła na parę Moreau / Ritz, która wygrała pierwszy punkt do Francji. Tyle tylko, że odwrotnie… Nie mniej niż portugalska para nr 2: Pascoal / Silva. Vasco Pascoal jest światowym numerem 101 i mogliśmy zobaczyć szkody, jakie wyrządził we francuskich szeregach. Wynik końcowy: 6/0 6/0. Ciężka porażka, ale ujawniająca różnice między naszymi najlepszymi francuskimi graczami a graczami ze światowej czołówki 100…

jeremy-ritz-global-padel-2016

W drugim meczu Scatena / Haziza, panujący mistrz Francji przeciwko portugalskiej parze Santos / Plantier. Zawodnicy, których już znamy, w szczególności Santos, ponieważ wyróżniał się już w starym, historycznym klubie Aix-en-Provence: The Set Club. W pierwszym secie Scatena / Haziza wykonała solidny i zachęcający start, uzyskując kilka punktów przełamania. Ale Francja nie jest w stanie ich urzeczywistnić. Dyskusje są długie, a publiczność stopniowo ożywa. Francja wygrywa pierwszego seta 2/7. W drugim secie jest to prawie kopia drugiego, z dużą ilością okazji dla Francji do spasowania seta przed tie-breakiem, ale bezskutecznie. Robinowi Hazizie, nazywanemu „Łapą Eksperta”, udaje się wykonać kilka wspaniałych „dotykowych” ujęć, z których ma sekret, podczas gdy Jérémy Scatena „The Gunner” wyśle ​​kilka pocisków, które ostatecznie sprawią, że Portugalczyk ugnie się w dogrywce drugiego seta. Ostateczne zwycięstwo: 6/7 6/7.

Laurent-Bensadoun-Mondial-padel-2016Para Bensadoun / Lapouge założona po raz pierwszy w konkursie musiała następnie rozegrać mecz 3: decydujący mecz, aby wysłać ich na tor z 9. miejsca. Przeciw Francji bardzo zabawna i niebezpieczna portugalska para: Bastos / Schaefer. Para Lapouge / Bensadoun była po prostu fenomenalna, oferując grę, która mogła wywrócić portugalski statek. Już w pierwszym secie Francja ma kilka możliwości powrotu do gry. Zgubiła zestaw 6/4. Ale po drugie jest z przodu. Francja się rozpada. Ale na 4/2 Francji Portugalia naciska i pęka. Społeczeństwo francuskie i portugalskie jest niespokojne. Czujemy też, że portugalski kapitan zastanawia się, czy wybór zachowania 1 był dobry… Po bardzo wysokiej jakości meczu obu drużyn Portugalia wygrała na końcu 6/4 7 / 5… Portugalia zagra z Belgią o 9. miejsce… To oczywiście największy faworyt przeciwko Belgii.

zespół francjipadel-2016

Francja nadal ma mecz przeciwko Niemcom o 13:30. Ambicja, by Francja wygrała i zajęła 11. miejsce. Na papierze Francja będzie zdecydowanie bardziej preferowana niż Niemcy. Niemcy przegrali w poprzedniej rundzie z Belgią, a drużyna Francji pokonała w meczu grupowym.

Niech Francja skończy, a my będziemy mieli mnóstwo czasu na analizę tego wspaniałego tygodnia.