Po bardzo skomplikowanym dniu dla drużyna Francji panie i panowie wczoraj kiedy drużynowych mistrzostw świata Padel 2016 w Lizbonie, Francuzom udało się podnieść głowy, wygrywając wszystkie mecze i licząc, że zajmą 9 miejsce, co jest równoznaczne z bezpośrednimi kwalifikacjami do następnych mistrzostw świata w drużynie padel.

Francuzi odzyskują zaufanie do Chile

Wśród kobiet, przeciwko Chile, Francja była znacznie wyżej na 3 spotkaniach. Casanova / Clergy wygrał mecz, zadając Chilijczykom 6/0 6/2. Collombon / Ginier również wykonał dobrą robotę przechodząc z łatwością przeciwko Chilijczykom 6/2 6/3. Ostatecznie, najbardziej skomplikowanym meczem do rozegrania był z pewnością Godard / Sorel, który grał w 3 i który grał z chilijską parą nr 1. Poważny mecz naszego Francuza, który wygra w 2 setach (6/3 6/2). Powinien zagrać z Belgią, która właśnie wygrała swój pierwszy mecz, czy Paragwajem, równie poważnym przeciwnikiem.

Jeśli chodzi o mężczyzn, para niespodzianek na mistrzostwach Francji w Padel, Lapouge / Veber, był napędzany po raz pierwszy na tym świecie. Bardzo pozytywny wynik, ponieważ bardzo dobrze pasuje do Amerykanów. Wygrywa 6/2 6/1 i bierze poważną opcję w możliwych przyszłych grach bardziej skomplikowanych. W 2 para Scatena / Moreau powstał, aby grać przeciwko parze znanej już Francuzom: Alcantara / Riveroll. Bardzo mieszany mecz z wzlotami i upadkami. Ale ostatecznie Francja wygrywa z wynikiem 6/3 2/6 6/4. Mecz 3, mecz bez stawki, zostanie rozdany przez Amerykanów Francji.

Jutro Francja stanie przed wielkim przystojniakiem, ponieważ prawdopodobnie będzie walczyć z Portugalią, która obecnie gra z Meksykiem. Ale Portugalia jest faworytem tej części stołu. Już prowadzi mecz na 0 z Meksykiem. Przypomnij sobie, że Portugalia znalazła się w strasznej grupie z Brazylią i Hiszpanią. Jutro Francja będzie musiała zdjąć rękawiczki, aby przejść kurs i mieć nadzieję, że zatwierdzi swój bezpośredni bilet na finał kolejnych mistrzostw świata w Padel.

Franck Binisti - Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.