Wracając do niezwykłej przygody padel Francuz w klubie „La Playa” z siedzibą w Hadze w Holandii, który był gospodarzem mistrzostw Europy reprezentacji Padel od 2 do 6 grudzień.

FIP zbiera się późno

Chociaż zwołany późno przez Międzynarodową Federację Padel (FIP) zaangażowanych było 9 krajów, 16 drużyn (6 graczy i 1 zastępca) stanowiło stół turniejowy. Zwróć uwagę na wyraźny brak hiszpańskich wyborów na tle wewnętrznego konfliktu między federacją krajową i międzynarodową. Z podobnych powodów nie udało się wystawić najlepszych portugalskich zawodników płci męskiej.

W tych mistrzostwach narodów każde spotkanie rozgrywane jest w najlepszych grach podwójnych 3 w dwóch zwycięskich setach.

Nieobecni zawsze się mylili, zespół Francji podszedł do konkurencji w pozycji faworyta do ostatecznego zwycięstwa u mężczyzn i na drugim miejscu, za nietykalnymi Portugalczykami.

Stosunkowo ciche fazy wstępne

W losowaniu mężczyzn konieczne było przejście meczu pozycjonującego z Włochami, aby uniknąć delikatnego ćwierćfinału. W obliczu silnych i doświadczonych przeciwników zwycięstwo Francji zostało rozstrzygnięte pod koniec trzeciego decydującego meczu.

Po wielkich wygranych z Belgią i Włochami przez Sandrine Testud (wcześniej 10 WTA, kontuzjowana w pierwszym meczu) i pomimo krótkiej porażki ze Szwecją, kobieca drużyna zajmuje pierwsze miejsce w swojej grupie, unikając w ten sposób Ogre portugalskie w półfinale.

Podwójna konfrontacja z krajem przyjmującym: Holandia kontra Francja

W swoim pierwszym meczu pucharowym drużyny mężczyzn i kobiet przeciwstawiały się Holandii, gospodarzowi, logicznie wspieranemu przez publiczność: batawianki utrudniły życie naszym mistrzom! Chłopcy po raz kolejny odnieśli zwycięstwo w ćwierćfinale dzięki punktowi zdobytemu na koniec trzeciego meczu!

W losowaniu kobiet do rozegrania jest półfinał, a tym samym możliwość zdobycia medalu już teraz! Punktem zwrotnym rozgrywki jest pierwszy mecz, który po walce w 3 setach wygrywa waleczna Emmelien LAMBREGTS i Line MEITES. Para mistrzów Francji Laura CLERGUE / Audrey CASANOVA zapewnia następnie kwalifikację w dwóch suchych setach. Sandy GODARD i Géraldine SOREL dopełnią trójkolorową dominację w ten sam sposób. Dlatego w finale zmierzą się z nieuchronnymi Portugalczykami, którzy w drodze do Włochów oddali tylko kilka meczów.

Finał przed czasem: Francja kontra Belgia

Na papierze belgijska drużyna wygląda jak strach na wróble: 3 byłych zawodowych tenisistów jest ustawionych w jednej linii: bracia Olivier i Christophe ROCHUS, ale także Laurent MONTOISY.

Dla większości obserwatorów półfinał tego mężczyzny sprzeciwia się dwóm najlepszym selekcjom zawodów, widowisko było również na spotkaniu.

Pierwszy punkt został autorytatywnie pokonany (6 / 3-7 / 6) przez Belgów Jeremy GALA / Olivier ROCHUS przeciwko Simonowi DESLIENS / Jérôme FERRANDEZ.

Dlatego to do pary mistrzów Francji Jeremy SCATENA / Robin HAZIZA należy wyrównanie i utrzymanie nadziei na kwalifikacje podczas najlepszego meczu tych mistrzostw. To Belgowie, którzy nieco się wypierają, próbują posunięcia w pokera, który prawie się udał: rozbijając swoją belgijską parę 1 i grając w meczu 2 nową belgijską parę: Laurent MONTOISY / Laurent JEUNIAUX.

Mecz rozpoczął się dla Francuzów z trudem przegraną w pierwszym secie 7/6. W tym momencie Francja jest jedna seta od wyjścia. Niepewność utrzymuje się, ale Francuzi wyrównują z jednym ustawieniem wszędzie. Trzeci set rozgrywany jest w napiętej atmosferze, przy zachętach obu obozów, tworząc atmosferę godną Pucharu Davisa! Dwie pary poddają się ciosom za ciosy i musimy poczekać na tie-break w 3. secie, aby zdecydować między dwoma zespołami. Belgowie zdobywają 3 punkty w finale, Jeremy i Robin ostatecznie zdobywają 7 punktów do 5. (4 / 6-6 / 1-7 / 6)

Po raz trzeci gra miała zostać rozstrzygnięta w trzeciej decydującej grze, a doświadczona Alexis SALLES i Cédric CARITE twierdzą, że mają przewagę i wygrywają w dwóch setach (6 / 2-6 / 4) na Alec WITMEUR / Christophe ROCHUS ,

Zauważ, że w drugiej części tabeli Szwecja zaskakuje, pokonując niemiecki wybór.

Wyniki historyczne!

Umieszczając swoje dwie selekcje w finale, Francja ugruntowała sobie pozycję kraju numer 1 w mistrzostwach 2015, bez wątpienia jest to świetny wynik dla padel Francuski. Jako wielcy zawodnicy, nasze zespoły finalistów mają zatem w zasięgu ręki dwa europejskie tytuły!

W finale kobiet francuska selekcja, składająca się wyłącznie z amatorów, zmierzy się z Portugalią, która ma kilku rankingowych graczy na torze WPT (World Padel Tour), aw szczególności 15. gracz na świecie.

Pomimo ich niezachwianej woli i bojowości oraz stron, w których Portugalczycy będą musieli wykorzystać cały swój talent, różnica jest zbyt duża. Bez rumienia się francuski łuk 3 wskazuje na 0. Niemniej jednak będą mogli z dumą podsumować swoją podróż prowadzącą do Srebrnego Medalu!

Po stronie mężczyzn zaczynamy jako faworyci, ale Francja postanawia zapewnić sobie rufę, umieszczając swoją parę nr 3 w meczu 1. Podsumowanie: Finał mężczyzn również zaczyna się porażką. Niewątpliwie pokonani presją i stawką wydarzenia Jérôme FERRANDEZ i Simon DESLIENS, mimo wielkiej waleczności, wpadają na bardzo skomplikowaną do gry szwedzką parę 1. Dlatego nasza francuska para ma nachylenie 6/0 - 6/4. Zwróć uwagę, że ta eksperymentalna para składająca się z dwóch najmłodszych graczy z zespołu jest wyrównana z powodu wycofania Laurenta BOULADE. Nie ma wątpliwości, że ta porażka, ze względu na brak automatyzacji, przyda się każdemu podczas kolejnych kampanii, aby utrwalić swoje doświadczenia.

Rozpoczynający się pożar, strażacy służby Jeremy SCATENA i Robin HAZIZA po raz kolejny musieli zrównać się autorytetem i talentem w dwóch suchych zestawach (6 / 4-6 / 2). Gdy Rob, znany jako „Łapa Eksperta”, destylował swoje mordercze piłki na całej szerokości boiska, wielki kupiec przybył rano w dniu finału Scata. Dlatego nie wahał się wysyłać pocisków we wszystkich pozycjach. Szwecja poddała się w 2 setach i pozwoliła Francji na powrót do 1 meczu wszędzie.

W trzeciej grze Cédric CARITE i kapitan / zawodnik selekcji Alexis SALLES powracają do gry bardziej zmotywowani niż kiedykolwiek i grają do perfekcji.

Para chodzi po wodzie, prawie niczego nie brakuje. Francuska strategia jest prosta: bez winy! I to jest specjalność naszego francuskiego. Długie wymiany na początku meczu wysadziły szwedzkich przeciwników i ukłon 6/2 6/2, sprawa została zakończona w mniej niż godzinę.

Francja jest Championem Europy padel przez zespół po raz pierwszy w swojej historii!

Tylko mały cień na planszy ”jest to brak wsparcia logistycznego i finansowego FFT dla francuskich zespołów„Wyjaśniamy jednomyślnie francuskich graczy, którzy musieli”poszukaj sponsora (HEAD) wziąć część kosztów i wyposażyć je".