Powróć do niezwykłej przygody francuskiego padla w klubie „La Playa” z siedzibą w Hadze w Holandii, który był gospodarzem mistrzostw Europy reprezentacji Padel od 2 do 6 grudzień.

FIP zbiera się późno

Chociaż zwołany późno przez Międzynarodową Federację Padel (FIP) zaangażowanych było 9 krajów, 16 drużyn (6 graczy i 1 zastępca) stanowiło stół turniejowy. Zwróć uwagę na wyraźny brak hiszpańskich wyborów na tle wewnętrznego konfliktu między federacją krajową i międzynarodową. Z podobnych powodów nie udało się wystawić najlepszych portugalskich zawodników płci męskiej.

W tych mistrzostwach narodów każde spotkanie rozgrywane jest w najlepszych grach podwójnych 3 w dwóch zwycięskich setach.

Nieobecni zawsze się mylili, zespół Francji podszedł do konkurencji w pozycji faworyta do ostatecznego zwycięstwa mężczyzn i na drugim miejscu, za nietykalnymi Portugalczykami.

Stosunkowo ciche fazy wstępne

W losowaniu mężczyzn konieczne było przejście meczu pozycjonującego z Włochami, aby uniknąć delikatnego ćwierćfinału. W obliczu silnych i doświadczonych przeciwników zwycięstwo Francji zostało rozstrzygnięte pod koniec trzeciego decydującego meczu.

Po wielkich wygranych z Belgią i Włochami przez Sandrine Testud (wcześniej 10 WTA, kontuzjowana w pierwszym meczu) i pomimo krótkiej porażki ze Szwecją, kobieca drużyna zajmuje pierwsze miejsce w swojej grupie, unikając w ten sposób Ogre portugalskie w półfinale.

Podwójna konfrontacja z krajem przyjmującym: Holandia kontra Francja

W pierwszym meczu play-off drużyny mężczyzn i kobiet były przeciwne Holandii, kraju gospodarzowi, logicznie wspieranemu przez publiczność: Batavianie poprowadzili ciężką drogę do naszych mistrzów! Chłopcy odnieśli zwycięstwo w ćwierćfinale dzięki punktowi zdobytemu pod koniec trzeciego meczu, jeszcze raz!

W losowaniu kobiet do rozegrania jest półfinał, a zatem szansa na zdobycie medalu już teraz! Tura gry rozpoczyna się od pierwszego meczu wygranego po walce w zestawach 3 przez walczących Emmelien LAMBREGTS i Line MEITES. Laura CLERGUE / Audrey CASANOVA, mistrzyni Francji, zapewnia kwalifikacje w dwóch suchych setach. Sandy GODARD i Géraldine SOREL dopełnią trójkolorową dominację w ten sam sposób. Finał będzie zatem przeciwny nieuchronnemu Portugalczykowi, który przyniesie tylko kilka meczów przeciwko Włochom.

Finał przed czasem: Francja kontra Belgia

Na papierze drużyna Belgii to strach na wróble: byli zawodowi tenisie 3 są wyrównani: bracia Olivier i Christophe ROCHUS, ale także Laurent MONTOISY.

Dla większości obserwatorów półfinał tego mężczyzny sprzeciwia się dwóm najlepszym selekcjom zawodów, widowisko było również na spotkaniu.

Pierwszy punkt został autorytatywnie pokonany (6 / 3-7 / 6) przez Belgów Jeremy GALA / Olivier ROCHUS przeciwko Simonowi DESLIENS / Jérôme FERRANDEZ.

Do pary mistrzów Francji Jeremy SCATENA / Robin HAZIZA należy wyrównać i utrzymać nienaruszone nadzieje kwalifikacyjne w najlepszym meczu tych mistrzostw. To Belgowie, którzy nieco odsunęli się, wypróbowali grę, która prawie się udała: przełam ich parę 1 Belgium i zagraj w 2 dopasowując nową belgijską parę: Laurent MONTOISY / Laurent JEUNIAUX.

Gra zaczyna się od trudności dla Francuzów od utraty pierwszego zestawu 7 / 6. W tym momencie Francja jest jednym wyjściem. Niepewność trwa nadal, ale Francuzi są wszędzie równi. Trzeci set rozgrywa się w napiętej atmosferze z zachętą obu stron, tworząc atmosferę godną Pucharu Davisa! Dwie pary są oddawane w celu oddania strzałów i konieczne jest poczekanie na rozstrzygnięcie remisu na zestawie 3e, aby zdecydować między dwiema drużynami. Belgowie przechodzą do punktów 3 w finale, Jeremy i Robin w końcu zdobywają punkty 7 na 5. (4 / 6-6 / 1-7 / 6)

Po raz trzeci gra miała zostać rozstrzygnięta w trzeciej decydującej grze, a doświadczona Alexis SALLES i Cédric CARITE twierdzą, że mają przewagę i wygrywają w dwóch setach (6 / 2-6 / 4) na Alec WITMEUR / Christophe ROCHUS ,

Zauważ, że w drugiej części tabeli Szwecja zaskakuje, pokonując niemiecki wybór.

Historyczne wyniki!

Umieszczając swoje dwie selekcje w finale, Francja wygrała mistrzostwa 1 numer 2015, bez wątpienia jest to świetny pierwszy raz dla francuskiego wiosła. W dużych zawodnikach nasze zespoły finalistów mają dwa europejskie tytuły w zasięgu rakiety!

W finale kobiet francuska selekcja, składająca się wyłącznie z amatorów, zmierzy się z Portugalią, która ma kilku rankingowych graczy na torze WPT (World Padel Tour), aw szczególności 15. gracz na świecie.

Pomimo ich niezachwianej woli i bojowości oraz stron, w których Portugalczycy będą musieli wykorzystać cały swój talent, różnica jest zbyt duża. Bez rumienia się francuski łuk 3 wskazuje na 0. Niemniej jednak będą mogli z dumą podsumować swoją podróż prowadzącą do Srebrnego Medalu!

Boczni mężczyźni, jesteśmy faworytem, ​​ale Francja decyduje się zapewnić sobie plecy, umieszczając swoją parę nr 3 1. Wniosek: Finał mężczyzn również zaczyna się od porażki. Bez wątpienia złapany w presję i stawkę wydarzenia, Jerome FERRANDEZ i Simon DESLIENS, pomimo świetnego ducha walki, padają na szwedzką parę 1 bardzo skomplikowaną grą. Dlatego nasza francuska para kłania się 6 / 0 - 6 / 4. Pamiętaj, że ta eksperymentalna para złożona z dwóch najmłodszych graczy w drużynie jest wyrównana ze względu na pakiet Laurenta BOULADE. Nie ma wątpliwości, że ta porażka z powodu braku automatyzacji będzie służyć wszystkim w przyszłych kampaniach w celu utrwalenia jego doświadczenia.

Początek pożaru, strażacy służbowi, Jeremy SCATENA i Robin HAZIZA po raz kolejny zrównują się z autorytetem i talentem w dwóch suchych zestawach (6 / 4-6 / 2). Podczas gdy Rob, znany również jako „łapa eksperta”, destylował swoje mordercze kule na całej szerokości pola, roztrzaskany kupiec przybył rano przed finałem Scata. Nie wahał się wysyłać pocisków we wszystkich pozycjach. Szwecja poddała broń w zestawach 2 i pozwoliła Francji wrócić na mecz 1 wszędzie.

W trzeciej grze Cédric CARITE i kapitan / zawodnik selekcji Alexis SALLES powracają do gry bardziej zmotywowani niż kiedykolwiek i grają do perfekcji.

Para idzie po wodzie, prawie niczego nie tracąc. Strategia Francuzów jest prosta: nie ma winy! A to domowej roboty specjalność naszego francuskiego. Długie wymiany wczesnego startu eksplodują szwedzkich przeciwników i kłaniają się 6 / 2 6 / 2, sprawa jest ukończona w niecałą godzinę.

Francja po raz pierwszy w historii jest mistrzem Europy w drużynie wiosła!

Tylko mały cień na planszy ”jest to brak wsparcia logistycznego i finansowego FFT dla francuskich zespołów„Wyjaśniamy jednomyślnie francuskich graczy, którzy musieli”poszukaj sponsora (HEAD), który poniesie część kosztów i wyposaży je".

Mistrzowie Europy:

Alexis SALLES (kapitan)

Cédric CARITE

Jeremy SCATENA

Robin HAZIZA

Jérôme FERRANDEZ

Simon DESLIENS

Simon BOISSE

Wicemistrzowie Europy:

Laura CLERGUE

Audrey CASANOVA

Sandy GODARD

Géraldine SOREL

Linia MEITES

Emmelien LAMBREGTS

Monika BLANKSON HEMANS

(Kapitan: Robin HAZIZA)

Ostateczna klasyfikacja mężczyzn:

1 / Francja

2 / Szwecja

3 / Belgia

4 / Portugalia

5 / Włochy

6 / Holandia

7 / Niemcy

8 / Austria

9 / Szwajcaria

Końcowy ranking kobiet:

1 / Portugalia

2 / Francja

3 / Włochy

4 / Holandia

5 / Belgia

6 / Szwecja

7 / Niemcy

Jean Marc Heriard i Jérôme Becasset - PADEL MAGAZINE

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazyn. Ofensywny na wszystkie tematy świata padla, do wielu tematów powraca z zawsze świadomym okiem.