Galaktyka Padel nadal rośnie. Rok 2015 umożliwił budowę w 100 więcej niż kortów Padel 2015 we Francji. Niemal tyle samo, co w ostatnich latach 15, a liczby nie są gotowe do spowolnienia.

Fabien Boudet, dyrektor Federalnego Życia FFT, wyjaśnia, że ​​„ FFT szeroko komunikuje się z klubami tenisowymi ”. Wynik: Coraz więcej klubów interesuje się tym sportem i widzi dobrą okazję do zwiększenia liczby licencjobiorców.

Ustanowienie szkolenia dla nauczycieli tenisa może profesjonalizować i zaakcentować politykę rozwoju padla przez FFT. Dalsze szkolenie odbędzie się w kwietniu w Lyonie, Tuluzie i Lille.

Podczas gdy w ubiegłym roku odbyło się niewiele zatwierdzonych turniejów i najczęściej zbierano je na południu Francji, obecnie trwa prawdziwa demokratyzacja tych turniejów, co da bardziej sprawiedliwy obraz liczby zawodników we Francji

Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do następującego łącza:
https://padelmagazine.fr/calendrier/

Franck Binisti

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.