Wielka msza padla rozpoczęła się w środę 16 grudnia, z okazji otwarcia 3. Masters WPT (World Padel Tour), ostatnie wydarzenie sezonu, które zgromadzi 5 najlepszych par mężczyzn i 8 najlepszych par kobiet w ciągu 6 dni, w Madrycie.

U mężczyzn, w tabeli A, bez cudu, rozstawieni z łatwością usprawiedliwili swój status ulubionych i dodali cenne zwycięstwa w poszukiwaniu Graala. Aby podnieść kurtynę, Mieres - S. Gutierrez wygrał bardzo konkurencyjny mecz z Silingo - C. Gutierrez na podstawie wyników 6 - 4 6 - 2.

Ceremonię kontynuował nieomylny Bela - Lima, który zaaranżował Lamperti - Allemandi, 6 - 4 6 - 2, ten ostatni popychając swoją majestatyczną Belę do obrony punktu przerwania w służbie dla 4 - 4 w pierwszym secie!

W tabeli B debaty były różne i były jednak bardziej sporne: „król odruchów” Diaz i „rekin” Maxi Sanchez dotarli do końca Grabiel - Moyano pod koniec rozstrzygnięcia rundy 3e (6-3 3- 6 7-6), Grabiel i Moyano nieustannie podnosili poziom gry, do tego stopnia, że ​​wątpili w JMD i pana Sancheza.

Wejście do Navarro - Pan Diaz również handlował w decydującej grze (pierwszy mecz wygrał 7-6) przeciwko hiszpańskiej parze Lahoz - Santana, która nie mogła dogonić, zerwała bardzo wcześnie w drugim secie (6-3).

W grupie A losowania kobiet, zakwalifikowanej w ekstremalnych rozgrywkach do finałowego turnieju sezonu, para Tryai - Eyheraguibel (pozycja WPT 11) skłoniła się mocno przed Llaguno - Amatrianem podczas swojego pierwszego spotkania, w niecałą godzinę na wynik 6-2 6-1.
Wreszcie na drugim obrazie kobiecym zwróć uwagę na promienną formę Reiter - Navarro, która ma trzy zestawy Tenorio - Iglesias (6 - 3 3 - 6 6 - 3).
Jutro miłośnicy padla będą mogli oglądać następujące mecze: Alayeto - Alayeto / Tryai Eyheraguibel i Marreo - Salazar / Navarro - Reiter.

Rendez-vous zostaje zrobione na drugi dzień wielkiej światowej parady Padel, czwartek 17, grudzień!

JM Herard

-

jm
Jean-Marc Herard

Jean-Marc Herard jest kronikarzem Padel Magazyn międzynarodowy. Zawodnik Barcelony oferuje nam bardziej międzynarodową wizję padla, w szczególności jego kolumnę Padel Brzęczeć. JMH to skaner padla świata.