Zespół Gillesa Morettona obiecał to: padel aura jego własna licencja. FFT pracuje nad tym tematem od kilku miesięcy. Gdzie jesteśmy ? Jakie są następne terminy?

Elementy do przyjęcia warunkowego. Postaramy się omówić wszystkie elementy, które zostały już omówione.

Cele stworzenia 100% licencji padel

  • Rozpoznawczy

Oferować padel jego licencja na odróżnienie go od innych sportów oferowanych przez FFT. Na papierze rozumowanie wydaje się oczywiste: padel jest sportem jak każdy inny i jako taki zasługuje na posiadanie własnej licencji.

  • Spis ludności

Ilu licencjobiorców faktycznie gra padel ? Pytanie, na które trudno nam precyzyjnie odpowiedzieć.

Jest to zresztą problem, z którym boryka się wiele innych krajów, począwszy od Hiszpanii z innych przyczyn instytucjonalnych, o których tutaj nie będziemy dyskutować.

Dzisiaj gracz z padel urzędnik musi ukończyć co najmniej jeden turniej padel zatwierdzone na ostatnie 12 miesięcy. Co daje nam około 15.000 kobiet i panów startujących.

Ile osób gra padel bez robienia zatwierdzonych turniejów? Z pewnością dużo więcej niż gracze padel w trybie konkursowym.

Obecnie szacuje się zatem, że we Francji będzie około 100.000 XNUMX praktykujących.

  • Możliwa dźwignia ekonomiczna dla FFT

Licencje padel może być również źródłem dochodu dla FFT. Obiecała, że ​​pozostanie rozsądna, ale dla gracza, który gra w tenisa, padel i plażę, jedna licencja z pewnością będzie kosztować mniej. Oczywiste jest, że w nadchodzących miesiącach debata skupi się w dużej mierze na tym temacie.

Licencja federalna padel i tenis 2021

Warunki pojedynczej licencji

FFT poczyniła już postępy na tej pojedynczej licencji. Ale uważaj, nic nie jest jeszcze potwierdzone, a wiele rzeczy może nadal ewoluować.

Do tej pory oto, co się pojawiło:

  1. Le padel powinien mieć swoją unikalną licencję
  2. Nastąpiłaby trójstronna retrocesja klubów, federacji i lig (przypis redaktora. Punkt, który już wcześniej zajmowała się FFT. Na razie nic nie zostało jeszcze potwierdzone. I możemy spodziewać się zmian na tym poziomie.)
  3. Licencja byłaby wydawana wyłącznie przez kluby posiadające pola golfowe. padel
  4. Tylko licencjobiorcy Padel mogli brać udział w turniejach padel zatwierdzony

Bardziej ogólnie, jeśli nie mamy jeszcze tego słynnego Licencja pojedyncza przeznaczony do padel, FFT pracuje i próbuje zająć się wszystkimi kwestiami technicznymi, aby zaoferować ją nam w 2022 roku.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.