Jérôme Bécasset i Jean-Marc Herard będą codziennie powiększać ligę i jej przedstawicieli na Mistrzostwa Francji Padel w Padel Club w Lyonie (Padel Central). Liga Basków Béarn Landes jest oblężona.

cbbl boy

1 / Ścieżka fitness

Justin GARNIER (JG): Gram w tenisa od lat 8, grałem w pierwszych turniejach w wieku 10. Ewoluuję w drugiej serii od lat 15 i obecnie jestem w rankingu 2 / 6, mojego najlepszego rankingu w historii. Jestem wszechstronny i lubię wiele sportów, studiowałem lata uniwersyteckie 3 w Staps.

Franck BINISTI (FB): Mój najlepszy tenisowy ranking osiągnąłem na 15 / 1 i 2D squash (najlepsze francuskie 250). Musiałem tymczasowo zrezygnować ze sportu po wypadku na snowboardzie i dużym problemie z kręgosłupem. Padel daje mi wspaniałe doznania i nie wymaga nadludzkich wysiłków, co naprawdę doceniam.

2 / Odkrycie Padela

JG: Ten sport odkryłem w 2008, kiedy mieszkałem w Hiszpanii w Barcelonie Real Polo Club w Barcelonie, klubie gospodarzy WPT i wielu zawodowcach.

FB: 7 lata temu, w Pyramids Club, pierwszy w regionie, który dostał się do padla!

3 / Doświadczenie i cele

JG: Grałem regularnie w padla podczas lat 2 w Hiszpanii, kiedy wróciłem do Francji, w 2011 nie mogłem kontynuować, brak struktur. We wrześniu 2012, data zbiegająca się z otwarciem centrum Padel w Laval, wznowiłem intensywnie.

Należę do grupy graczy 7 lub 8, którzy regularnie ćwiczą od 2012, 1 do 3 razy w tygodniu.
Padel zajmuje bardzo ważne miejsce w moim życiu, ponieważ jestem pasjonatem samej gry i jej rozwoju. Biorę udział w maksymalnej liczbie turniejów, nawet jeśli przemieszczenie jest ważne. Czasami jeżdżę do Hiszpanii, aby szlifować swoją grę z miejscowymi.

Spędziłem również tego lata dyplom Padel Monitor, uznany przez Argentyńską i Międzynarodową Federację Padel. Jestem również członkiem France Padel Pro, stowarzyszenia utworzonego przez Francka Binistiego, który organizuje wystawy meczów, a także zaawansowane szkolenia dla tenisistów i trenerów.

Udzielę również lekcji gry w padla na 2015 w klubie Spot In Padel w Rennes.

FB: Jestem dużym pacjentem tego sportu: padel zajmuje dużą część mojego wolnego czasu, a także, muszę to sprecyzować, część mojego pracowitego czasu.

Trzymam monitor Padel Federacji Hiszpańskiej.

4 / Który klub?

JG: Regularnie trenuję w parku Laval.
FB: Nie ewoluuję w żadnym klubie.

Moja praktyka jest ograniczona, z wyjątkiem przypadków, gdy podróżuję Padel Magazine lub na inne turnieje.

5 / Twój partner?

JG: Gram z Frankiem od lata 2015 i regionalnych kwalifikacji ligi CBBL.

Nie trenujemy często razem, ponieważ on mieszka w Paryżu, a ja w Rennes.

Wygraliśmy jednak razem turniej Lille w sierpniu 2015.

FB: Zaczęliśmy razem podczas faz regionalnych w lidze CBBL (wybrzeże Basków) w sierpniu 2015. Nasze ostatnie doświadczenie pochodzi z sierpnia - września 2015 na turniej Lille.

6 / Kurs podczas kwalifikacji regionalnych

JG: Trudno było uczestniczyć w lidze regionalnej, ponieważ nasze ligi (Bretania - i Yvelines dla Francka) nie organizowały faz regionalnych!

Musieliśmy dokonać transferu, aby zagrać w kwalifikacjach w lidze cbbl (wybrzeże Basków).

Krótko mówiąc, spędziliśmy ćwierćfinały i półfinały setów 2, finał był bardzo uzależniony i wygraliśmy super tie-break, prowadząc 4 / 1.

FB: Graliśmy w dobre pary, a gry były rozgrywane, szczególnie w finale, gdzie prowadził nas set. Klub Padel Saint Jean Luz jest piękny.

7 / Ambicje i prognozy na finały

JG: Trudno powiedzieć, ponieważ nie znamy formatu turnieju.

Półfinał byłby bardzo dobrym wynikiem!

Wiem, że większość drużyn, a faworyci są dla mnie: Haziza / Scatena, Carité / Salles i Boulade / Ferrandez.
FB: Istnieje duża szansa, że ​​nie jesteśmy rozstawieni, ryzykujemy grę w pierwszej rundzie przeciwko faworytom.

To wciąż gra, nie boimy się nikogo!

Nad parą wyraźnie widać kilka par, moje ulubione: Haziza / Scatena lub Boulade / Ferrandez.

Pary, które zmierzą się z nimi na pierwszych okrążeniach, nie będą miały szczęścia.

8 / Wiadomość dla przeciwników

FB: Uśmiechnij się podczas gry i otwarcia OCZU! (rozpoznają się 😉

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazine, Obraźliwy we wszystkich tematach świata Padel, wraca na wiele tematów z zawsze uważnym okiem.