Jérôme Bécasset i Jean-Marc Herard będą codziennie powiększać ligę i jej przedstawicieli na Mistrzostwa Francji Padel w Padel Club w Lyonie (Padel Central).  Liga Basków Béarn Landes jest oblężona.

cbbl boy

1 / Ścieżka fitness

Justin GARNIER (JG): Gram w tenisa odkąd skończyłem 8 lat, swoje pierwsze turnieje grałem w wieku 10 lat. Jestem w drugiej serii odkąd skończyłem 15 lat i obecnie jestem na 2/6, moim najlepszym dotychczas rankingu. Jestem wszechstronny i lubię uprawiać wiele sportów, studiowałem również 3 lata na uniwersytecie w Staps.

Franck BINISTI (FB): Osiągnąłem swój najlepszy ranking tenisowy na 15/1 i 2D w squasha (francuska top 250). Musiałem chwilowo zrezygnować z uprawiania sportu z powodu wypadku snowboardowego i dużego problemu z plecami. Plik padel daje mi wielkie doznania i nie wymaga nadludzkich wysiłków, co bardzo sobie cenię.

2 / Odkrycie Padela

JG: Odkryłem ten sport w 2008 roku, kiedy mieszkałem w Hiszpanii w Barcelonie w Réal Polo Club de Barcelona, ​​który jest gospodarzem turniejów WPT i wielu profesjonalistów.

FB: Siedem lat temu, w Club des Pyramides, pierwszym w regionie, który się rozpoczął padel !

3 / Doświadczenie i cele

JG: Grałem regularnie na padel przez 2 lata w Hiszpanii, kiedy wróciłem do Francji, w 2011 roku nie mogłem kontynuować z powodu braku struktur. We wrześniu 2012 r. Data zbiegła się w czasie z otwarciem padel w Laval wznowiłem intensywnie.

Należę do grupy graczy 7 lub 8, którzy regularnie ćwiczą od 2012, 1 do 3 razy w tygodniu.
Padel zajmuje bardzo ważne miejsce w moim życiu, ponieważ jestem pasjonatem samej gry i jej rozwoju. Biorę udział w maksymalnej liczbie turniejów, nawet jeśli przemieszczenie jest ważne. Czasami jeżdżę do Hiszpanii, aby szlifować swoją grę z miejscowymi.

Spędziłem również tego lata dyplom Padel Monitor, uznany przez Argentyńską i Międzynarodową Federację Padel. Jestem również członkiem France Padel Pro, stowarzyszenia utworzonego przez Francka Binistiego, który organizuje wystawy meczów, a także zaawansowane szkolenia dla tenisistów i trenerów.

Udzielę również lekcji gry w padla na 2015 w klubie Spot In Padel w Rennes.

FB: Mam dość tego sportu: padel zajmuje dużą część mojego wolnego czasu, a także, należy zauważyć, część mojego zajętego czasu.

Trzymam monitor Padel Federacji Hiszpańskiej.

4 / Który klub?

JG: Regularnie trenuję w parku Laval.
FB: Nie gram w żadnym konkretnym klubie.

Moja praktyka jest ograniczona, z wyjątkiem przypadków, gdy podróżuję Padel Magazine lub na inne turnieje.

5 / Twój partner?

JG: Gram z Franckiem od lata 2015 i regionalnych kwalifikacji ligi CBBL.

Nie trenujemy często razem, ponieważ on mieszka w Paryżu, a ja w Rennes.

Wygraliśmy jednak razem turniej Lille w sierpniu 2015.

FB: Zaczęliśmy razem podczas regionalnych faz w lidze CBBL (wybrzeże Basków) w sierpniu 2015 roku. Nasze ostatnie doświadczenia z turnieju w Lille przypadają na okres sierpień - wrzesień 2015.

6 / Kurs podczas kwalifikacji regionalnych

JG: Trudno było uczestniczyć w lidze regionalnej, ponieważ nasze ligi (Bretania - i Yvelines w przypadku Francka) nie organizowały faz regionalnych!

Musieliśmy dokonać transferu, aby zagrać w kwalifikacjach w lidze cbbl (wybrzeże Basków).

Krótko mówiąc, spędziliśmy ćwierćfinały i półfinały setów 2, finał był bardzo uzależniony i wygraliśmy super tie-break, prowadząc 4 / 1.

FB: Mieliśmy dobre pary, a mecze były rozgrywane, zwłaszcza w finale, gdzie przegrywaliśmy o jeden set. Klub padel de Saint Jean Luz jest wspaniały.

7 / Ambicje i prognozy na finały

JG: Trudno powiedzieć, bo nie znamy formatu turnieju.

Półfinał byłby świetnym wynikiem!

Wiem, że większość drużyn, a faworyci są dla mnie: Haziza / Scatena, Carité / Salles i Boulade / Ferrandez.
FB: Jest duża szansa, że ​​nie zostaniemy rozstawieni, ryzykujemy grę w pierwszej rundzie z faworytami.

To wciąż gra, nikogo się nie boimy!

Wyraźnie widać parę nad resztą, moje ulubione: Haziza / Scatena lub Boulade / Ferrandez.

Pary, które zmierzą się z nimi na pierwszych okrążeniach, nie będą miały szczęścia.

8 / Wiadomość dla przeciwników

FB: Uśmiechaj się, kiedy grasz i otwieraj OCZY! (rozpoznają się nawzajem 😉

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazine. Ofensywa na wszystkie tematy ze świata padelpowraca do wielu tematów z zawsze przenikliwym okiem.