Przez wiele miesięcy, a nawet lat, mieliśmy nadzieję zobaczyć klub padel wychodzący z ligi Champagne ... Na próżno. Trochę żałowaliśmy, że niektórzy gracze padel w regionie nie byli w stanie uczestniczyć w regionalnych fazach mistrzostw Francji Padel 2016 ...

Ale to już stara sprawa dzięki nowemu kompleksowi sportowemu: ADN SPORTS.

Stefan Dufour, dyrektor centrum sportowego ogłasza „ Kort tenisowy 1 w tym klubie multisportowym ".

[src googlemap = ”„Szerokość =” 150 ″ wysokość = ”150 ″]

Ten były zawodnik squashowy związany z Christophe Brulon zakłada zatem pierwszy klub padel w regionie.

„Bardziej mieszana aktywność niż inne”

Pomysł umieszczenia pola padla 1 pochodzi przynajmniej z 5 lat temu.

« Mamy projekt sportowy od lat 5 / 6. Chcieliśmy postawić 5 na piłkę nożną i squash. To squash, w którym odkryłem padel, i wchodząc do Internetu, była prawdziwa miłość od pierwszego wejrzenia ".

Po pierwsze Stefan Dufour chciał stworzyć strukturę sportową, która mogłaby pomieścić kilka dyscyplin sportowych. Według niego „ sportowcy nie chcą więcej niż sportu, należy zaproponować kilka zajęć sportowych w tym samym miejscu ".

W końcu kompleks ma piłkę nożną na 5, badminton, koszykówkę na 3 przeciwko 3, ping pong, ale także padel. " Chcieliśmy bardziej mieszanej aktywności niż piłka nożna. Padel był w stanie sprostać temu zapotrzebowaniu Wyjaśnia menedżera klubu.

Klub otworzy listopadowy 17. Kompleks 2000 m² wewnątrz i na parkingu 1400m ² DNA SPORTS wydaje się być na dobrej drodze! RDV na inauguracji centrum, która odbędzie się w listopadzie 19.

„Tor przeszkód”

Tak było „Tor przeszkód do zrealizowania naszego projektu sportowego, ale dotarliśmy na miejsce. Przygoda zaczyna się teraz !

Ambicją kompleksu jest zaproponowanie kolejnego boiska do padla, ponieważ menadżer wie, że proponowanie konkurencji jest nieco uczciwe. Ale zanim pomyślisz o tym terenie, ten czas będzie musiał być sukcesem, aby iść dalej ”.

W mieście takim jak Chalon musiałeś założyć kompleks multisportowy. To miasto mieszkańców 70.000.

Liga Szampania Ardeny ma wreszcie swój pierwszy klub padel. Liga już aspiruje do zaproponowania regionalnej fazy mistrzostw Francji padel na rok 2017.

« Myślę, że dołączymy do FFT. Dobrze jest oferować homologowane konkursy oprócz naszych konkursów dla naszych członków ".

Stefan kończy wyjaśniając, że „ padel był idealnym sportem. Padel pozwala dzwonić do ludzi. Jako pierwsi wprowadzamy padel w regionie. Mamy nadzieję, że ten sport wybuchnie w Marne ".

Open House, listopadowy 19. Przygotuj więc rakiety śnieżne!

Franck Binisti - Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.