Jérôme Bécasset i Jean-Marc Herard będą codziennie powiększać ligę i jej przedstawicieli na Mistrzostwa Francji Padel w Padel Club w Lyonie (Padel Central). Liga Lazurowego Wybrzeża jest oblężona.

Lazurowe dziewczyny

1 / Ścieżka fitness

Géraldine Sorel (GS): Doświadczony tenisista, druga seria od lat 30 (ten czas szybko leci!), Gram w zawodach tylko w grach drużynowych 1 tenisowych miesięcy w roku.

Alexandrine „Sandy” GODARD (AG): Grałem w tenisa do lat 25, ale nigdy na wysokim poziomie, minęło kilka lat, kiedy już nie grałem w tenisa.

2 / Odkrycie Padela

GS: W 2002 w Mandelieu zawodniczka potrzebowała partnera do grania w gry, próbowałem i adoptowałem!

AG: Odkryłem ten sport przez przypadek, z przyjaciółmi starych tenisistów, w klubie w Gaude, akceptacja była bardzo szybka.

3 / Doświadczenie i cele

GS: Od 2002 trenuję dość nieregularnie, jestem członkiem francuskiej drużyny od 2002 (w miarę upływu czasu, bis), uczestniczyłem w mistrzostwach świata 4 i mistrzostwach Europy 2. W drużynie było tak mało dziewczyn, że prawie każdy mógł grać w drużynie francuskiej. Na razie chcę grać w 1 raz w tygodniu.

AG: Gram teraz od około dziesięciu lat. Zatrzymałem się sporadycznie, ponieważ w międzyczasie miałem dzieci. Próbuję grać raz w tygodniu, ale nie jest to takie proste.

4 / Który klub?

GS: Nie mam klubu i gram w Roquette na Siagne, aw tym roku w Sophia Antipolis (Real Padel). Jestem licencjobiorcą FFT w klubie w Mandelieu (klub tenisowy 100%), a wcześniej miałem licencję Padel w La Roquette. W tym roku zastanawiam się, gdzie wziąć moją licencję, aby móc robić mecze drużynowe w sporcie 2.

AG: Podobnie jak Géraldine, nie mam klubu. Gramy w Roquette lub w

Real Padel Sophia Antipolis. Mam licencję Sophii i myślę, że jest to mieszany klub tenisowy.

5 / Twój partner?

GS: Gram z Sandy od lat 3 i wybrałem go, ponieważ dobrze sobie radzimy na boisku, a szczególnie na zewnątrz!

AG: Więc minęły lata 3, kiedy ewoluuję wraz z Geraldine, znamy się znacznie dłużej.

6 / Kurs podczas kwalifikacji regionalnych

GS i AG: Kilka drużyn zasłużyło na finał w Lyonie, mieliśmy szczęście spędzić ten dzień, ponieważ w regionie są bardzo dobre pary kobiet.

7 / Ambicje i prognozy na finały

GS: Przychodzę wygrywać jak każdy zawodnik, choć wiem, że będzie to trudne.

Mam nadzieję, że nadal będę się dobrze bawić na boisku, robić postępy i nadal reprezentować drużynę Francji, aby ponownie przeżyć wspaniałą drużynę przygód Padel.

Znam naszych sąsiadów tylko z Aix en Provence, Laury i Audrey, i mam nadzieję, że zagramy tak późno, jak to możliwe, przy stole, ponieważ grają bardzo dobrze.

Inne zespoły, nie znam ich, więc nieufność.

Bez znajomości innych graczy trudno jest podjąć decyzję.

Pamiętam, że podczas mojego debiutu, wbrew wszelkim przeciwnościom i nigdy nie biorąc udziału w turnieju, wraz z moim partnerem wygrałem równowartość mistrzostw Francji.

8 / Wiadomość dla przeciwników

GS i AG :: Miło widzieć tyle nowych twarzy w wioślarstwie damskim !!!

Lazurowi chłopcy

1 / Ścieżka fitness

Jérémy SCATENA (JC): Dotarłem do tenisowego rankingu 3 / 6.

Robin HAZIZA (RH): była tenisistka negatywna (-2 / 6) i trenerka kobiet w ISP Academy.

2 / Odkrycie Padela

JS: Odkryłem padel w Nalle Grinda 8 lata temu.

RH: Po zatrzymaniu tenisa odkryłem padel w Nallé Grinda z innymi przyjaciółmi 2, Laurentem Bensadounem i moim partnerem, zawsze Jeremy Scatena.

Nallé, który był wtedy najlepszym graczem, był nieskończoną cierpliwością, by dzielić się swoją pasją ... od czasu, gdy stał się moją pracą.

3 / Doświadczenie i cele

JS: Zagraliśmy kilka WPT, w tym Valladolid, lub przegraliśmy na ostatnim okrążeniu kwalifikacji.

Staram się grać w Hiszpanii częściej i grać w katalońskim torze, w którym zaczynam zdobywać punkty.

Byliśmy w stanie trenować przez dwa miesiące z Jorge Martinezem w Hiszpanii, a naszymi partnerami byli zawodowi zawodnicy toru WPT Pablo Lima / Juani Mieres i Maxi Grabiel / Fernando Poggi.

RH: To już lata 8, w którym gra się w padla, uczestniczyłem w kilku mistrzostwach świata i Europy. Padel stał się „moim sportem” i moją pracą.

Moja pasja do gry polega na tym, że stworzyłem własny klub, aby przekazywać go jak największej liczbie osób.

4 / Który klub?

JS: Licencja w mieszanym klubie tenisowym: Nice Ltc

RH: W domu: Real Padel Club!

5 / Twój partner?

JS: Gram od czasu, gdy zacząłem od Robina, wybrałem go ze względu na jego umiejętności rywala, z czasem stał się moim przyjacielem.

RH: Zawsze byliśmy znacznie bardziej ograniczeni niż Laurent Bensadoun i Nallé, którzy zaczęli ten sport na długo przed nami. Dzięki pracy i poświęceniu luka została wypełniona.

Jeremy jest moim przyjacielem, moim partnerem, a jego motywacja jest nieograniczona, jeśli chodzi o Padela.

Uzupełniamy się i uczestniczyliśmy w wielu turniejach w Hiszpanii, mieszkaliśmy tam nawet 3 miesięcy, aby zagrać w Padel Pro Tour (PPT, dawniej WPT).

6 / Kurs podczas kwalifikacji regionalnych

JS: Nasze kwalifikacje poszły dobrze.

RH: Nie chcąc lekceważyć innych lig, uważam, że nasz region jest najbardziej konkurencyjny we francuskim Padelu.

Musieliśmy zmierzyć się ze znakomitymi graczami, którzy zasługują na tyle, na ile mamy kwalifikacje. Oczywiście myślę, że moi przyjaciele Jeremy Ritz i Max Moreau, Patrick i Kevin Fouquet figurki sześciokąta padla.

Zasada jest więc ustalona, ​​tylko zwycięzcy są zakwalifikowani do końcowej fazy ... ale będziemy za nimi tęsknić.

7 / Ambicje i prognozy na finały

JS: Dążymy do tytułu i boimy się pary Boullade / Ferrandez. Moje ulubione: Haziza / Scatena.

RH: Byliśmy mistrzem Francji kilka razy, zanim FFT zintegruje Padela, naszym celem jest zdobycie pierwszych mistrzostw organizowanych przez FFT.

W dłuższej perspektywie chcemy reprezentować Francję na Mistrzostwach Europy i Świata, ale do tego musimy zdobyć tytuł.

Chcielibyśmy osiedlić się w Hiszpanii z moim partnerem i zmierzyć się z najlepszymi graczami, nie zapominając o uczestnictwie w rozwoju Padel we Francji.

Oczywiście znam większość graczy Padel, cieszę się, że widzę nowe twarze z innych regionów: jest to dobre dla naszego sportu.

Jeśli chodzi o przeciwników, należy do grona faworytów: Cédric i Alexis de Toulouse, których dobrze znamy, oraz Laurent i Jerome d'Aix, którzy są świetnymi graczami i bardzo zmotywowani. Przypominają mi to kilka lat temu: są spragnieni tytułów, co popchnie nas do podniesienia naszego poziomu. Na zakończenie musisz szanować wszystkich i dawać z siebie wszystko w każdym meczu.

Jesteśmy zdania, że ​​wszyscy faworyci odpowiadają nam obecni na miejscu!

8 / Wiadomość dla przeciwników

JS: Nie mogę się doczekać walki i udowodnienia, że ​​jesteśmy najlepsi.

RH: Jak zwykle niczego nie pozwolimy!

Cote Azur League

Gaëlle BOULIC - Koordynator doradcy ds. Rozwoju

1 / Liga ligowa

Miały one miejsce w powiązanej strukturze z terenami 4.
Zaangażowane były drużyny 5 DAMES i 17 GIRLS.
Uczestnicy docenili warunki, w jakich odbywał się konkurs.

2 / Pozycjonowanie ligi

Jako praktykę uzupełniającą w stosunku do tenisa kluby widzą możliwą dywersyfikację swoich działań i ofertę usług dla członków. Jest to zatem poważna alternatywna oś rozwojowa, która całkowicie spełnia oczekiwania klubowej publiczności.
Nasze pozycjonowanie krótkoterminowe jest dwojakie:
1. Dołącz do projektów budowlanych, aby umożliwić odkrycie padla wśród obecnych niepraktykujących i rozwinąć praktykę.
2 Ustrukturyzuj zawody i promuj organizację homologowanych wydarzeń / turniejów, co również wymaga utworzenia organu sędziowskiego.

W perspektywie średnioterminowej, jeśli rozwój zakończy się sukcesem i doprowadzi do wykładniczego popytu, konieczne będzie przyjrzenie się szkoleniom i kwestii nauczania działalności w celu wyjaśnienia warunków wykonywania ćwiczeń za wynagrodzeniem: utworzenie określonego typu tytułu DE? stworzenie dodatkowego modułu w bieżącym treningu DE Tennis? ministerialne uznawanie tytułów zagranicznych (obecnie nieuznawane za nauczanie za wynagrodzeniem) Wszelkiego rodzaju możliwości do zbadania w celu zagwarantowania poważnych ram i praktyki bez ryzyka ...

3 / Pomoc, akcje i nadchodzące wydarzenia

Wspieramy projekty budowlane sądów Padel poprzez program „Kluby projektów”:
- Pomoc techniczna i porady dla właściciela projektu we współpracy z Federalnym Działem Sprzętu (wycena badania, zgodność z normami, plan jakości padel ...)
- Możliwa pomoc finansowa ograniczona do gruntów 2 na każdy przedłożony projekt, pod warunkiem, że plik zawiera wcześniej pozytywną opinię techniczną z działu sprzętu FFT, dotyczącą jakości proponowanych prac.

Jeśli chodzi o wyznaczenie DTR, mamy już koordynatora regionalnego doradcy technicznego.

Jeśli chodzi o podanie konkretnego uzupełniającego PADELU CTR, nie sądzę, że to nasza odpowiedzialność lub że mamy do tego prawo, ponieważ zgodnie z ustawą obecni Regionalni Doradcy Techniczni Tenis są zarządami państwowymi (w związku z tym z Departamentu) lub kierownictwo federalne (w ten sposób bezpośrednio związane z DTN).

Ostateczne powołanie regionalnego doradcy technicznego Padel nie zależy od nas.

To pytanie odnosi się również do wyżej wymienionych problemów dotyczących specyficznego nauczania PADEL.

Pamiętaj, że na ściśle prawnym poziomie oraz w obecnym stanie ustawodawstwa dotyczącego edukacji za wynagrodzeniem mogą wykonywać tylko posiadacze dyplomu lub uznanego tytułu na terytorium.

Z zastrzeżeniem ewentualnych zmian w tej dziedzinie, obecnie tylko posiadacze ED mają takie kompetencje, które obejmują w zasadzie nasz obecny regionalny personel techniczny.

4 / Z kim się skontaktować?

Kontynuujemy wsparcie wymienione powyżej.

Grupa ligi PADEL prowadzona przez Edgara Musa musi się również spotkać, aby określić działania, które należy przeprowadzić w sezonie 2015 2016.

Odnawiamy Regionalne Mistrzostwa Kwalifikacyjne do Mistrzostw Francji.

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazine, Obraźliwy we wszystkich tematach świata Padel, wraca na wiele tematów z zawsze uważnym okiem.