Jérôme Bécasset i Jean-Marc Herard będą codziennie powiększać ligę i jej przedstawicieli na Mistrzostwa Francji Padel w Padel Club w Lyonie (Padel Central).  Liga Lazurowego Wybrzeża jest oblężona.

Lazurowe dziewczyny

1 / Ścieżka fitness

Géraldine SOREL (GS): Doświadczony tenisista, druga seria od 30 lat (czas leci!), Gram tylko w rozgrywkach drużynowych, czyli 1 miesiąc tenisa rocznie.

Alexandrine "Sandy" GODARD (AG): Grałem w tenisa do 25 roku życia, ale nigdy na wysokim poziomie. Minęło kilka lat, odkąd grałem w tenisa.

2 / Odkrycie Padela

GS: W 2002 roku w Mandelieu zawodniczka potrzebowała partnera do rozgrywania meczów, próbowałem i adoptowałem!

AG: Odkryłem ten sport przez przypadek, z przyjaciółmi, którzy byli byłymi tenisistami, w klubie w La Gaude, akceptacja była bardzo szybka.

3 / Doświadczenie i cele

GS: Od 2002 roku trenuję dość nieregularnie, jestem w drużynie Francji od 2002 (z biegiem czasu, bis), brałem udział w 4 mistrzostwach świata i 2 mistrzostwach Europy. Było tak mało dziewcząt padel że każdy mógłby prawie zagrać we francuskim zespole. Na razie chcę z sukcesem grać raz w tygodniu.

AG: Gram od około dziesięciu lat. Przerywałam, bo w międzyczasie miałam dzieci. Staram się grać raz w tygodniu, ale to nie jest takie proste.

4 / Który klub?

GS: Nie mam oficjalnego klubu i gram w Roquette sur Siagne, aw tym roku w Sophia Antipolis (Réal Padel). Jestem licencjobiorcą FFT w klubie w Mandelieu (100% klub tenisowy) i wcześniej miałem licencję Padel z Roquette. W tym roku zastanawiam się, skąd wziąć licencję, aby móc rozgrywać mecze drużynowe w obu sportach.

AG: Podobnie jak Géraldine, nie mam wyznaczonego klubu. Gramy w rakietę lub

Real Padel Sophia Antipolis. Mam licencję Sophii i myślę, że jest to mieszany klub tenisowy.

5 / Twój partner?

GS: Gram z Sandy od 3 lat i wybrałem ją, ponieważ dobrze się dogadujemy na boisku, ale szczególnie na zewnątrz!

AG: Więc pracuję z Geraldine od 3 lat, znamy się dużo dłużej.

6 / Kurs podczas kwalifikacji regionalnych

GS i AG: Kilka drużyn zasłużyło na to, by być w Lyonie na finały. Mieliśmy szczęście spędzić ten dzień, ponieważ region ma bardzo dobre pary żeńskie.

7 / Ambicje i prognozy na finały

GS: Przyszedłem wygrywać jak każdy zawodnik, chociaż wiem, że będzie to trudne.

Mam nadzieję, że nadal będę się dobrze bawić na boisku, robić postępy i nadal reprezentować drużynę Francji, aby ponownie przeżyć wspaniałą drużynę przygód Padel.

Znam tylko naszych sąsiadów z Aix en Provence, Laurę i Audrey, i mam nadzieję, że zagramy ze sobą jak najpóźniej, bo grają bardzo dobrze.

Inne zespoły, nie znam ich, więc nieufność.

Bez znajomości innych graczy trudno jest podjąć decyzję.

Pamiętam, że podczas mojego debiutu, wbrew wszelkim przeciwnościom i nigdy nie biorąc udziału w turnieju, wraz z moim partnerem wygrałem równowartość mistrzostw Francji.

8 / Wiadomość dla przeciwników

GS i AG :: Miło widzieć tak wiele nowych twarzy w padel kobiecy !!!

Lazurowi chłopcy

1 / Ścieżka fitness

Jérémy SCATENA (JC): Doszedłem do rankingu 3/6 w tenisie.

Robin HAZIZA (RH): Były negatywny tenisista (-2/6) i trener kobiecej tyczki w ISP Academy.

2 / Odkrycie Padela

JS: Odkryłem padel w Nalle Grinda 8 lat temu.

RH: Po rzuceniu gry w tenisa odkryłem padel w Nallé Grinda z moimi 2 innymi przyjaciółmi Laurentem Bensadounem i moim partnerem na całe życie Jeremy Scatena.

Nallé, który był wtedy najlepszym graczem, był nieskończoną cierpliwością, by dzielić się swoją pasją ... od czasu, gdy stał się moją pracą.

3 / Doświadczenie i cele

JS: Rozegraliśmy kilka turniejów WPT, w tym ten w Valladolid, gdzie przegraliśmy w ostatniej rundzie kwalifikacji.

Staram się grać w Hiszpanii częściej i grać w katalońskim torze, w którym zaczynam zdobywać punkty.

Byliśmy w stanie trenować przez dwa miesiące z Jorge Martinezem w Hiszpanii, a naszymi partnerami byli zawodowi zawodnicy toru WPT Pablo Lima / Juani Mieres i Maxi Grabiel / Fernando Poggi.

RH: Minęło już 8 lat padel, Brałem udział w kilku mistrzostwach świata i Europy. Plik padel stał się „moim sportem” i moim zawodem.

Moja pasja do gry polega na tym, że stworzyłem własny klub, aby przekazywać go jak największej liczbie osób.

4 / Który klub?

JS: Licencja w mieszanym klubie tenisowym padel : Niezły Ltc

RH: W domu: prawdziwe Padel Klub!

5 / Twój partner?

JS: Gram od czasu, gdy zacząłem od Robina, wybrałem go ze względu na jego umiejętności rywala, z czasem stał się moim przyjacielem.

RH: Zawsze byliśmy bardziej ograniczeni niż Laurent Bensadoun i Nallé, którzy rozpoczęli ten sport na długo przed nami. Dzięki pracy i poświęceniu pokonaliśmy tę lukę.

Jeremy to mój przyjaciel, mój partner, a jego motywacja jest nieograniczona Padel.

Uzupełniamy się i uczestniczyliśmy w wielu turniejach w Hiszpanii, mieszkaliśmy tam nawet 3 miesięcy, aby zagrać w Padel Pro Tour (PPT, dawniej WPT).

6 / Kurs podczas kwalifikacji regionalnych

JS: Nasze kwalifikacje poszły dobrze.

RH: Nie chcąc lekceważyć innych lig, myślę, że nasz region jest najbardziej konkurencyjny w Padel français.

Musieliśmy zmierzyć się z doskonałymi graczami, którzy tak samo jak my zasługują na awans. Myślę oczywiście o moich przyjaciołach Jeremy Ritz i Maxie Moreau, o Patricku i Kevinie Fouquet, postaciach padel sześciokątny.

Zasada jest więc ustalona, ​​tylko zwycięzcy są zakwalifikowani do końcowej fazy ... ale będziemy za nimi tęsknić.

7 / Ambicje i prognozy na finały

JS: Dążymy do tytułu i boimy się pary Boullade / Ferrandez. Moje ulubione: Haziza / Scatena.

RH: Byliśmy kilkakrotnie mistrzami Francji, zanim FFT weszła do PadelNaszym celem jest zdobycie pierwszych mistrzostw organizowanych przez FFT.

W dłuższej perspektywie chcemy reprezentować Francję na Mistrzostwach Europy i Świata, ale do tego musimy zdobyć tytuł.

Chcielibyśmy osiedlić się w Hiszpanii z moim partnerem i konkurować z najlepszymi graczami, nie zapominając o uczestnictwie w rozwoju Padel we Francji.

Oczywiście znam większość plików Padel, Cieszę się, że widzę nowe twarze z innych regionów: to jest dobre dla naszego sportu.

Jeśli chodzi o przeciwników, wśród faworytów możemy wymienić: Cédrica i Alexisa z Tuluzy, których znamy bardzo dobrze oraz Laurenta i Jerome'a ​​z Aix, którzy są świetnymi i bardzo zmotywowanymi graczami. Ci ostatni przypominają mi o nas kilka lat temu: są spragnieni tytułu, a to zmusi nas do podniesienia naszego poziomu. Na zakończenie musisz szanować wszystkich i dawać z siebie wszystko, co najlepsze w każdej grze.

Jesteśmy zdania wszystkich z faworytów do odpowiedzi obecnych na miejscu!

8 / Wiadomość dla przeciwników

JS: Nie mogę się doczekać walki i udowodnienia, że ​​jesteśmy najlepsi.

RH: Jak zwykle nie odpuścimy!

 Cote Azur League

Gaëlle BOULIC - Koordynator doradcy ds. Rozwoju

1 / Liga ligowa

Miały one miejsce w powiązanej strukturze z terenami 4.
Zaangażowane były drużyny 5 DAMES i 17 GIRLS.
Uczestnicy docenili warunki, w jakich odbywał się konkurs.

2 / Pozycjonowanie ligi

Jako praktykę uzupełniającą w stosunku do tenisa kluby widzą możliwą dywersyfikację swoich działań i ofertę usług dla członków. Jest to zatem poważna alternatywna oś rozwojowa, która całkowicie spełnia oczekiwania klubowej publiczności.
Nasze pozycjonowanie krótkoterminowe jest dwojakie:
1. Wspieraj projekty budowlane, aby umożliwić odkrycie padel z obecnymi niepraktykującymi i rozwijać ich praktykę.
2 Ustrukturyzuj zawody i promuj organizację homologowanych wydarzeń / turniejów, co również wymaga utworzenia organu sędziowskiego.

W perspektywie średnioterminowej, jeśli rozwój zaowocuje i prowadzi do gwałtownego popytu, konieczne będzie przyjrzenie się szkoleniu i zagadnieniu nauczania działalności w celu wyjaśnienia warunków wykonywania zajęć za wynagrodzeniem: stworzenie konkretnego tytułu typu DE? stworzenie dodatkowego modułu w aktualnym szkoleniu DE Tennis? Uznawanie przez ministerstwa tytułów zagranicznych (obecnie nieuznanych za nauczanie za wynagrodzeniem) Tak wiele możliwości do zbadania w celu zagwarantowania poważnego nadzoru i praktyki wolnej od ryzyka ...

3 / Pomoc, akcje i nadchodzące wydarzenia

Obsługujemy budownictwo sądowe Padel poprzez program „Club Projects”:
- Pomoc techniczna i porady dla właściciela projektu we współpracy z Federalnym Działem Sprzętu (wycena badania, zgodność z normami, plan jakości padel ...)
- Możliwa pomoc finansowa ograniczona do gruntów 2 na każdy przedłożony projekt, pod warunkiem, że plik zawiera wcześniej pozytywną opinię techniczną z działu sprzętu FFT, dotyczącą jakości proponowanych prac.

Jeśli chodzi o wyznaczenie DTR, mamy już koordynatora regionalnego doradcy technicznego.

Jeśli chodzi o podanie konkretnego uzupełniającego PADELU CTR, nie sądzę, że to nasza odpowiedzialność lub że mamy do tego prawo, ponieważ zgodnie z ustawą obecni Regionalni Doradcy Techniczni Tenis są zarządami państwowymi (w związku z tym z Departamentu) lub kierownictwo federalne (w ten sposób bezpośrednio związane z DTN).

Ostateczne powołanie regionalnego doradcy technicznego Padel nie zależy od nas.

To pytanie odnosi się również do wyżej wymienionych problemów dotyczących specyficznego nauczania PADEL.

Pamiętaj, że na ściśle prawnym poziomie oraz w obecnym stanie ustawodawstwa dotyczącego edukacji za wynagrodzeniem mogą wykonywać tylko posiadacze dyplomu lub uznanego tytułu na terytorium.

Z zastrzeżeniem ewentualnych zmian w tej dziedzinie, obecnie tylko posiadacze ED mają takie kompetencje, które obejmują w zasadzie nasz obecny regionalny personel techniczny.

4 / Z kim się skontaktować?

Kontynuujemy wsparcie wymienione powyżej.

Grupa ligi PADEL prowadzona przez Edgara Musa musi się również spotkać, aby określić działania, które należy przeprowadzić w sezonie 2015 2016.

Odnawiamy Regionalne Mistrzostwa Kwalifikacyjne do Mistrzostw Francji.

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazine. Ofensywa na wszystkie tematy ze świata padelpowraca do wielu tematów z zawsze przenikliwym okiem.