Jérôme Bécasset i Jean-Marc Herard będą codziennie powiększać ligę i jej przedstawicieli na Mistrzostwa Francji Padel w Padel Club w Lyonie (Padel Central). Liga Flandrii przeszukuje. Dziewczyny FLANDRES

1 / Ścieżka fitness

Oceane KIK (OK): Zacząłem grać w tenisa w wieku 6. Kilkakrotny mistrz Flandrii, kilkakrotnie uczestniczyłem w mistrzostwach Francji i zintegrowałem sekcję badań sportowych w lidze Flandrii. Tenis zaznaczył moje dzieciństwo. Niestety problem zdrowotny zatrzymał mój postęp. Dziś tenis pozostaje pasją. Mój najlepszy ranking to 5 / 6.

Sylvia SANNELLI (SN): Gram w tenisa od wieku 5. W zależności od moich ograniczeń zawodowych staram się brać udział w niektórych turniejach.

Moja obecna pozycja to 15 / 1, a moja najlepsza pozycja to 15. Brałem udział 2 razy w mistrzostwach Francji serii 3th w Roland Garros w 2012 i 2015, aw tym roku dotarłem do finałów 1 / 4.

Dotykam trochę wszystkich sportów rakietowych (squash, badminton, tenis stołowy), aw ostatnich latach z wielką przyjemnością odkryłem i ćwiczyłem „nowo powstające sporty”, takie jak tenis plażowy i wiosło, które stanowią ramy bardziej zabawny i przyjazny niż tenis.

2 / Odkrycie Padela

OK: Słyszałem już o padlu kilka lat temu, ale naprawdę zainteresowałem się tym sportem, kiedy uczestniczyłem w turnieju pod koniec czerwca w klubie Lesquin. I kocham, jestem fanem.

SN: Odkryłem padla podczas różnych pobytów międzyklubowych w Hiszpanii w regionie Barcelony w 2007 / 2008 / 2009. W końcu wszyscy porzucili rakiety tenisowe, aby oddać się Padelowi ... prawdziwym uzależnionym!

3 / Doświadczenie i cele

OK: Gram bardzo mały padel, ponieważ ziemia jest wystarczająco daleko od mojego domu. Uwielbiam ten sport, bawię się lepiej na boisku do padla niż na korcie tenisowym. Zamierzam uczestniczyć we wszystkich nadchodzących turniejach organizowanych w regionie!

SN: Od czasu do czasu ćwiczę Padel, ale daje mi dużo zabawy. Istniejąca infrastruktura na północy nie pozwala mi grać kilka razy w tygodniu (najbliższy klub znajduje się w odległości większej niż 40 km od domu). Czekamy na boiska do padla w pobliżu Valenciennes, aby cieszyć się maksimum.

4 / Który klub?

OK i SN: Gramy w Padel Attitude w Lesquin i jesteśmy zwolnieni w Tennis Squash Badminton Valenciennes,

5 / Twój partner?

OK: To Sylvia sprawiła, że ​​odkryłem padel. Graliśmy razem w tenisa, więc spróbowaliśmy razem turnieju wiosłowego i to działało dobrze.

SN: Graliśmy kilka razy w deblu z Océane podczas 2 w ubiegłych latach w klubach tenisowych. Prąd idzie dobrze, a ona jest bardzo dynamiczna i zwinna w locie. Zaproponowałem mu, żeby odkrył padel, natychmiast się zahaczyła.

6 / Kurs podczas kwalifikacji regionalnych

OK: Regionalne etapy kwalifikacji odbyły się w dobrej atmosferze. Niestety było bardzo niewiele drużyn kobiecych, ale było to wspaniałe doświadczenie i nie mogę się doczekać mistrzostw Francji.

SN: Graliśmy w kwalifikacjach na Padel Attitude Lesquin. Tylko drużyny kobiet zarejestrowane przez 3, ale to dobry początek pierwszej edycji! Jestem pewien, że w przyszłym roku będziemy co najmniej zespołami 8, a padel będzie się rozwijał w naszym regionie.

7 / Ambicje i prognozy na finały

OK: Bądź pierwszą damą, która zostanie mistrzem Francji w Padel i zapamiętaj historię francuskiego sportu.

SN: Ideą jest zdobycie dojrzałości i doświadczenia podczas pierwszej edycji mistrzostw Francji. Zakwalifikowanie się to już wybór z wyboru! Przyjemność z gry będzie naszą pierwszą motywacją. Byłbym zadowolony, gdybyśmy osiągnęli ostateczny 1 / 4.

OK i SN: Nie znamy innych wykwalifikowanych zespołów,

8 / Wiadomość dla przeciwników

OK: Uwaga dziewczyny, ch'ti lądują w Padel!

SN: Bawmy się dobrze i bawmy się razem, z dobrym humorem i fair play.

OK i SN: Jesteśmy młodym zespołem, ale damy z siebie wszystko w terenie :))

Chłopcy FLANDRES

1 / Ścieżka fitness

Johan Romanowski (JR): Zacząłem grać w tenisa, gdy byłem 7ans, mój najlepszy ranking uzyskałem w wieku 24 lat (-4 / 6). Kilkakrotnie mistrz regionalny, uczestniczyłem w wielu krajowych i międzynarodowych turniejach w kategorii młodzieżowej. Grałem sezony 16 w National (od N4 do N1B)

Thomas Dulion (TD): Zacząłem grać w tenisa w wieku 14 lat, uzyskałem najlepszy ranking 22 na 5 / 6, z lepszym 2 / 6 perf.

2 / Odkrycie Padela

JR: Padel odkryłem w 2005 z moim przyjacielem Nicolasem Sene (wcześniej pierwsza seria squash i badminton). Pochodzimy z różnych sportów na rakietach śnieżnych, a padel połączył nas.

TD: Padel odkryłem w Hiszpanii podczas przygotowań do zawodów międzyklubowych z pierwszą drużyną Valenciennes. Graliśmy tak dużo, że nie graliśmy już więcej w tenisa ...

3 / Doświadczenie i cele

JR: Oprócz niektórych turniejów rozgrywanych między 2005 i 2007, możemy powiedzieć, że moje doświadczenie zaczęło się we wrześniu 2014 od otwarcia Padel Attitude (Lille-Lesquin). Od tego czasu regularnie ćwiczę z przyjaciółmi,

TD: Zaczęliśmy od Johana rok temu, kiedy otworzył się Padel Attitude.

4 / Który klub?

JR i TD: Gramy w Padel Attitude Lille-Lesquin reprezentowanej przez panią Duhamel i Nollet i jesteśmy licencjonowani w Tennis Squash Badminton Valenciennes od 10ans. Trwa projekt rozwoju padla.

5 / Twój partner?

JR: Gramy od września 2014. Nasza wspólna filozofia czyni nas uzupełniającym się zespołem.

TD: Współpracujemy od lat 8. Znamy się bardzo dobrze, co pozwala nam się uzupełniać w terenie

6 / Kurs podczas kwalifikacji regionalnych

JR: turniej odbył się w bardzo dobrym nastroju, pomimo stawek i gorąca północy!

TD: Wszystko poszło dobrze, nie straciliśmy całego dnia!

7 / Ambicje i prognozy na finały

JR: nie mamy pojęcia o najwyższym poziomie francuskim, doświadczenie z pewnością będzie satysfakcjonujące. Unikanie ostatniego miejsca sprawiłoby nam radość. Niedawno widzieliśmy zespół złożony z Francka Binistiego i Justina Garniera, który wygląda solidnie. Robin Haziza miał okazję nas doradzić, dziękuję mu, ale gra w innej kategorii niż nasza.

TD: mamy ambicję odkryć, co reprezentuje poziom w innych regionach.

JR i TD: naszymi ulubionymi są Robin Haziza i Jérémy Scaténa

8 / Wiadomość dla przeciwników

JR: Również na północy gramy w Padel !!

TD: Gramy w padla i doceniamy 3th pół etatu!

Liga Flandrii

1 / Liga ligowa

W tym pierwszym roku w czerwcu zorganizowaliśmy regionalne mistrzostwa na obiektach Padel Attitude. W sumie są to drużyny męskie klubów 20 i drużyny kobiet 3, które pewnego dnia wzięły udział w zawodach. W tym dniu mistrzostw mieliśmy bardzo dobre opinie. Pomimo bardzo dużych różnic w wynikach, wielu graczy zarejestrowało się, grając tylko raz przed mistrzostwami. W przypadku 2016 mamy nadzieję powitać więcej drużyn kobiecych.

2 / Pozycjonowanie ligi

Istnieje około dziesięciu klubów, które skontaktowały się z nami, aby poznać możliwości utworzenia boiska na opuszczonych terenach zewnętrznych lub przestrzeni użytkowej. W przypadku 2016 tereny 10 powinny widzieć dzień. Zainteresowane kluby odwiedzane są wraz z zapisaniem pliku dotacji. Ponieważ mocno wierzymy w tę nową dyscyplinę, liga postanowiła uiścić opłatę w wysokości 5000 € za skrót (dla klubów z licencją mniejszą niż 200) i 10000 € za skrót 2 (więcej niż licencja 200).

3 / Pomoc, akcje i nadchodzące wydarzenia

  • Padel Attitude organizuje swój pierwszy usankcjonowany turniej na 6 w grudniu przyszłego roku.
  • W zależności od budowy boisk na klubach tenisowych, w czerwcu zaproponujemy kilka mistrzostw departamentalnych i mistrzostw regionalnych.
  • Dwudniowa kampania uświadamiająca na temat Padel dla naszych absolwentów państwowych w zakresie szkoleń.
  • Organizacja Mistrzostw Francji w październiku 2016.

4 / Z kim się skontaktować?

Nazwano odnośnika Padela, możesz skontaktować się z Judith Merchie (06 83 39 16 98 lub judith.merchie@fft.fr), aby uzyskać więcej informacji.

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazine, Obraźliwy we wszystkich tematach świata Padel, wraca na wiele tematów z zawsze uważnym okiem.