Jérôme Bécasset i Jean-Marc Herard będą codziennie powiększać ligę i jej przedstawicieli na Mistrzostwa Francji Padel w Padel Club w Lyonie (Padel Central).  Liga Flandrii przeszukuje.  Dziewczyny FLANDRES

 1 / Ścieżka fitness

Océane KIK (OK): Zacząłem grać w tenisa w wieku 6 lat. Wielokrotnie mistrzem Flandrii, kilkakrotnie brałem udział w mistrzostwach Francji i wstąpiłem do sekcji nauk sportowych Ligi Flandrii. Tenis naznaczył moje dzieciństwo. Niestety problem zdrowotny zahamował moje postępy. Dziś tenis pozostaje pasją. Mój najlepszy ranking to 5/6.

Sylvia SANNELLI (SN): Gram w tenisa odkąd skończyłem 5 lat. W zależności od moich ograniczeń zawodowych staram się brać udział w kilku turniejach.

Mój obecny ranking to 15/1, a mój najlepszy ranking to 15. Dwa razy brałem udział w trzeciej serii mistrzostw Francji na Roland Garros w latach 2 i 3, aw tym roku dotarłem do 2012/2015 finału.

Dotykam trochę wszystkich sportów rakietowych (squash, badminton, tenis stołowy) i od kilku lat z wielką przyjemnością odkrywam i ćwiczę z „nowo powstającymi sportami”, takimi jak tenis plażowy i padel, które oferują ramy bardziej zabawny i przyjazny niż tenis.

2 / Odkrycie Padela

OK: już słyszałem o padel kilka lat temu, ale bardzo zainteresowałem się tym sportem, biorąc udział w turnieju pod koniec czerwca w klubie Lesquin. I kocham to, jestem fanem.

SN: Padel odkryłem podczas różnych pobytów przygotowawczych do międzyklubu w Hiszpanii w regionie Barcelony w 2007/2008/2009. W końcu wszyscy porzucili rakiety tenisowe, aby oddać się padel… prawdziwym uzależnionym!

3 / Doświadczenie i cele

OK: Gram bardzo mało padel ponieważ ziemia jest dość daleko od mojego domu. Uwielbiam ten sport, mam więcej zabawy na padel niż na korcie tenisowym. Planuję wziąć udział we wszystkich kolejnych turniejach organizowanych w regionie!

SN: Od czasu do czasu ćwiczę Padel, ale daje mi dużo zabawy. Istniejąca infrastruktura na północy nie pozwala mi grać kilka razy w tygodniu (najbliższy klub znajduje się w odległości większej niż 40 km od domu). Czekamy na boiska do padla w pobliżu Valenciennes, aby cieszyć się maksimum.

4 / Który klub?

OK i SN: Gramy w Padel Attitude w Lesquin i jesteśmy zwolnieni w Tennis Squash Badminton Valenciennes,

5 / Twój partner?

OK: Sylvia była tą, która zapoznała mnie z padel. Kiedyś graliśmy razem w tenisa, więc spróbowaliśmy turnieju tenisowego. padel razem i działało dobrze.

SN: Graliśmy kilka razy w deblu z Océane podczas 2 w ubiegłych latach w klubach tenisowych. Prąd idzie dobrze, a ona jest bardzo dynamiczna i zwinna w locie. Zaproponowałem mu, żeby odkrył padel, natychmiast się zahaczyła.

6 / Kurs podczas kwalifikacji regionalnych

OK: Eliminacje regionalne przebiegały w dobrej atmosferze. Niestety drużyn kobiecych było bardzo mało, ale było to wspaniałe przeżycie i nie mogę się doczekać odkrycia mistrzostw Francji.

SN: Graliśmy w kwalifikacjach na Lesquin Padel Attitude. Zarejestrowały się tylko 3 drużyny kobiet, ale to dobry początek pierwszej edycji! Jestem pewien, że w przyszłym roku będziemy mieć co najmniej 8 drużyn, a padel będzie w pełnym rozwoju w naszym regionie.

7 / Ambicje i prognozy na finały

OK: Być pierwszą drużyną kobiet, która zostanie mistrzynią Francji padeli zaznacz historię francuskiego sportu.

SN: Ideą jest zdobycie dojrzałości i doświadczenia podczas pierwszej edycji mistrzostw Francji. Kwalifikacje to już wybrany wynik! Przyjemność z gry będzie naszą pierwszą motywacją. Byłbym zadowolony, gdybyśmy dotarli do finału 1/4.

OK i SN: Nie znamy innych wykwalifikowanych zespołów,

8 / Wiadomość dla przeciwników

OK: Uważajcie dziewczyny, ch'ti idą do Padel !

SN: Bawmy się dobrze i bawmy się razem, z dobrym humorem i fair play.

OK i SN: Jesteśmy młodym zespołem, ale damy z siebie wszystko w terenie :))

Chłopcy FLANDRES

1 / Ścieżka fitness

Johan Romanowski (JR): Zacząłem grać w tenisa w wieku 7 lat, swój najlepszy ranking uzyskałem w wieku 24 lat (-4/6). Wielokrotny mistrz regionu, brałem udział w wielu krajowych i międzynarodowych turniejach w kategorii młodzieżowej. Grałem 16 sezonów w National (od N4 do N1B)

Thomas Dulion (TD): Zacząłem grać w tenisa w wieku 14 lat, swój najlepszy wynik uzyskałem w wieku 22 lat na 5/6, z lepszą wydajnością na 2/6.

2 / Odkrycie Padela

JR: Odkryłem padel w 2005 roku z moim przyjacielem Nicolasem Sene (była pierwsza seria squasha i badmintona). Pochodziliśmy z różnych sportów rakietowych i padel zbliżyło nas do siebie.

TD: Odkryłem padel w Hiszpanii podczas przygotowań do zawodów międzyklubowych z pierwszą drużyną Valenciennes. Tak się wciągnęliśmy w grę, że nie graliśmy już dużo w tenisa…

3 / Doświadczenie i cele

JR: Oprócz kilku turniejów rozegranych w latach 2005-2007, możemy powiedzieć, że moje doświadczenie zaczęło się we wrześniu 2014 roku wraz z otwarciem Padel Postawa (Lille-Lesquin). Od tego czasu regularnie ćwiczę w gronie znajomych,

TD: Zaczęliśmy od Johana rok temu, kiedy otwieraliśmy Padel Nastawienie.

4 / Który klub?

JR i TD: Gramy Padel Attitude of Lille-Lesquin reprezentowana przez panią Duhamel i Nollet i przez 10 lat była licencjonowana w Tennis Squash Badminton w Valenciennes. Projekt rozwojowy platformy padel jest również w trakcie.

5 / Twój partner?

JR: Gramy razem od września 2014 roku. Nasza wspólna filozofia sprawia, że ​​jesteśmy zespołem uzupełniającym się.

TD: Pracujemy razem od 8 lat. Znamy się bardzo dobrze, co pozwala nam się wzajemnie uzupełniać w terenie

6 / Kurs podczas kwalifikacji regionalnych

JR: turniej odbył się w bardzo dobrej atmosferze, pomimo stawki i upału północy!

TD: Wszystko poszło dobrze, nie straciliśmy seta dnia!

7 / Ambicje i prognozy na finały

JR: nie mamy pojęcia o francuskim najwyższym poziomie, doświadczenie z pewnością będzie wzbogacające. Chętnie ominiemy ostatnie miejsce. Niedawno widzieliśmy, jak zespół złożony z Francka Binistiego i Justina Garniera ewoluuje, co wygląda solidnie. Robin Haziza, dziękujemy mu za radę, ale gra w innej kategorii niż nasza.

TD: mamy ambicję dowiedzieć się, jaki poziom reprezentuje w innych regionach.

JR i TD: naszymi ulubionymi są Robin Haziza i Jérémy Scaténa

8 / Wiadomość dla przeciwników

JR: Na północy też gramy Padel !!

TD: Gramy padel i doceniamy 3th połowa czasu!

Liga Flandrii

 1 / Liga ligowa

W tym pierwszym roku w czerwcu zorganizowaliśmy regionalne mistrzostwa na obiektach Padel Attitude. W sumie są to drużyny męskie klubów 20 i drużyny kobiet 3, które pewnego dnia wzięły udział w zawodach. W tym dniu mistrzostw mieliśmy bardzo dobre opinie. Pomimo bardzo dużych różnic w wynikach, wielu graczy zarejestrowało się, grając tylko raz przed mistrzostwami. W przypadku 2016 mamy nadzieję powitać więcej drużyn kobiecych.

2 / Pozycjonowanie ligi

Istnieje około dziesięciu klubów, które skontaktowały się z nami, aby poznać możliwości utworzenia boiska na opuszczonych terenach zewnętrznych lub przestrzeni użytkowej. W przypadku 2016 tereny 10 powinny widzieć dzień. Zainteresowane kluby odwiedzane są wraz z zapisaniem pliku dotacji. Ponieważ mocno wierzymy w tę nową dyscyplinę, liga postanowiła uiścić opłatę w wysokości 5000 € za skrót (dla klubów z licencją mniejszą niż 200) i 10000 € za skrót 2 (więcej niż licencja 200).

3 / Pomoc, akcje i nadchodzące wydarzenia

  • Padel Attitude organizuje swój pierwszy usankcjonowany turniej na 6 w grudniu przyszłego roku.
  • W zależności od budowy boisk na klubach tenisowych, w czerwcu zaproponujemy kilka mistrzostw departamentalnych i mistrzostw regionalnych.
  • Dwudniowa kampania uświadamiająca na temat Padel dla naszych absolwentów państwowych w zakresie szkoleń.
  • Organizacja Mistrzostw Francji w październiku 2016.

4 / Z kim się skontaktować?

Nazwano odnośnika Padela, możesz skontaktować się z Judith Merchie (06 83 39 16 98 lub judith.merchie@fft.fr), aby uzyskać więcej informacji.

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazine. Ofensywa na wszystkie tematy ze świata padelpowraca do wielu tematów z zawsze przenikliwym okiem.