Jérôme Bécasset i Jean-Marc Herard będą codziennie powiększać ligę i jej przedstawicieli na Mistrzostwa Francji Padel w Padel Club w Lyonie (Padel Central).  Siga ligi Guyenne.

DZIEWCZĘCE

1 / Ścieżka fitness

Séverine HUET (SH): Zacząłem grać w tenisa w wieku 6 lat w Châteaubriand (44). Mam licencję Laval Tennis Club od 10 lat. Mój najlepszy ranking to 15, a obecnie jestem 15/3. Grałem w Nationale 2 w AS Patton (35).

Mallory PREEL (MP): Gram w tenisa odkąd skończyłem 10 lat. Zacząłem startować w wieku 11 lat i nigdy nie przestałem. Trenowałem w klubie tenisowym Condé sur Sarthe (61). Ze względów zawodowych w 2011 roku dołączyłem do Laval Tennis Club (53). Mam miejsce 15/3, mój najlepszy dotychczasowy ranking.

2 / Odkrycie Padela

SH: Odkrycie padel 4 lata temu z przyjacielem, który mieszka na południu Francji.

MP: Pierwszy mecz w Laval (53 l.), 3 lata temu, z moimi partnerami z drużyny tenisowej.

3 / Doświadczenie i cele

SH: Grałem dziesięć razy padel. Sportowo ćwiczę padel sporadycznie. W przyszłości chciałbym grać bardziej regularnie.

MP: Grałem kilkanaście razy w padel uprawiać inny sport rakietowy z moimi partnerami tenisowymi. Plik padel pozostanie dla mnie hobby.

4 / Który klub?

SH i MP: Gramy w Sport In Park w Laval (53).

5 / Twój partner?

SH i MP: Po raz pierwszy zagraliśmy w rozgrywkach na Mistrzostwach Regionu. Od tego czasu przeszliśmy szkolenie.

6 / Kurs podczas kwalifikacji regionalnych

SH i MP: Zakwalifikowaliśmy się dość łatwo, ponieważ byliśmy tylko 2 zespołami. Doceniliśmy, że mogliśmy wtedy w przyjazny sposób skonfrontować nas z parami samców.

7 / Ambicje i prognozy na finały

SH i MP: Zdajemy sobie sprawę, że poziom jest wysoki w porównaniu z naszym. Naszym celem będzie dobra zabawa podczas zawodów. Cieszymy się, że możemy odkryć padel wysoki poziom. Nie znamy żadnego z naszych przeciwników.

8 / Wiadomość dla przeciwników

SH i MP: „Pobłażajcie Mayennaises!”

LOIRE boys

1 / Ścieżka fitness

Samuel DEVRAND (SD): Miejsce 5/6 w tenisie, ex-3/6 i instruktor BE, jednak nie uczę tenisa.

Simon BOISSE (SB): Grałem w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę na szczeblu regionalnym.

I oczywiście tenis od 26 lat z najlepszym rankingiem 1/6. Pochodzący z Kraju Loary, tacy jak TSONGA, MAHUT i VASSELIN, zdobył 6/0 6/0 na moich pierwszych regionalnych mistrzostwach indywidualnych.

2 / Odkrycie Padela

SD: Po zainstalowaniu trzech sądów w Laval w 3 r., Z inicjacją wydaną przez Cédric Carité.

SB: Odkryłem padel w Laval, gdzie w październiku 2012 roku powstała pierwsza kryta konstrukcja we FRANCJI. Justin Garnier, przyjaciel i partner w różnych turniejach, opowiadał mi o tym, odkąd uczył tenisa w Barcelonie, grał sporadycznie.

3 / Doświadczenie i cele

SD: Gram raz lub dwa razy w tygodniu z Simonem, Justinem Garnierem (również zakwalifikowanym) i dwiema innymi drugimi seriami tenisowymi firmy Laval.

SB: Jako nauczyciel tenisa od 11 lat nadal czerpię ogromną przyjemność z trenowania młodych ludzi w tym sporcie.

Jako zawodnik jest inny, ponieważ wymóg i ograniczenia, które tenis wymaga każdego roku, aby utrzymać lub osiągnąć lepszą klasyfikację, już mi nie odpowiadają, znalazłem też w padelu bogactwo sytuacji, których ten tenis nie zapewnia no.

Żałuję, że nie jestem Hiszpanem! Padel oczywiście zajął bardzo ważne miejsce w moim codziennym sporcie i zawodach, ponieważ ostatnio przejmuję odpowiedzialność sportową za strukturę mojego debiutanckiego „padelistiques”.

Liczę na mojego syna i mam nadzieję, że stanie się jednym z najlepszych graczy w tej dyscyplinie we Francji i będzie grał z nim w turniejach.

4 / Który klub?

SD i SB: Sport w Park Laval.

5 / Twój partner?

SD: Jesteśmy 5-6 regularnymi graczami w Laval, Simon i ja mamy licencję w Bourny Laval, podczas gdy inni gracze są licencjonowani w Bretanii.

SB: Licencjonowany w tym samym klubie co ja, Samuel rozpoczął przygodę padel 3 lata temu. Dlatego jest moim partnerem lub przeciwnikiem na co dzień. Mistrzostwa Francji to dopiero nasze drugie wspólne zawody.

6 / Kurs podczas kwalifikacji regionalnych

SD: kwalifikacje regionalne odbyły się w Laval 25 lipca z udziałem kilkunastu drużyn. Podczas naszego kursu odrzuciliśmy w przegranym półfinale parę składającą się z francuskiego tenisa 0 i 80.

SB: W przeciwieństwie do mistrzostw Francji, naszą ambicją było zostać mistrzem Kraju Loary. Wyprzedzamy niedawnych początkujących tenisistów

7 / Ambicje i prognozy na finały

SD: Idź jak najdalej w turnieju (1/8 lub 1/4 finału) i odkryj wysoki poziom Francji z jej najlepszymi graczami. Niewiele wiem o innych dobrych francuskich graczach, mimo 2-3 turniejów „poza naszą ziemią”.

Moje ulubione ? Może Carité lub Haziza / Scatena… Nie znam innych!

SB: Ambicje są skromne i zorientowane na potrzebę poprawnej gry oraz dostarczenia partnerowi zachęty i motywacji niezbędnej, aby nie przegapić takiego wydarzenia jak to.

Para Haziza / Scatena

8 / Wiadomość dla przeciwników

SD: Jestem leworęczny !!!

Liga LOIRE

Anne-Marie CLAIRET - Doradca ds. Rozwoju koordynatora

1 / Liga ligowa

Zorganizowany w niedzielę 26 w lipcu na 3 short, 12 dla mężczyzn i kobiet 2, był to wspaniały moment satysfakcji dla wszystkich.

2 / Pozycjonowanie ligi

Jak każda aktywność sportowa, istnieje strona rekreacyjna i sportowa.

3 / Pomoc, akcje i nadchodzące wydarzenia

Inauguracja terenów Vertou (centrum ligi) na wiosnę, organizacja regionalnych mistrzostw w niedzielę 24 lipca z fazami sektorowymi, jeśli liczba rejestracji na to pozwala.

4 / Z kim się skontaktować?

Nie mamy jeszcze sędziego Padel.

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazine. Ofensywa na wszystkie tematy ze świata padelpowraca do wielu tematów z zawsze przenikliwym okiem.