Jérôme Bécasset i Jean-Marc Herard będą codziennie przybliżać ligę i jej przedstawicieli podczas mistrzostw Francji padel au Padel Klub Lyon (Padel Centralny).  Liga Langwedocji-Rousillon jest oblężona.

1 / Ścieżka fitness

Linia MEITES (LM): Tenisista od bardzo młodego wieku, rzuciłem palenie kilka lat przed podjęciem rakiety w wieku około 23 lat… Zdałem pierwszy i drugi stopień BE w Grenoble. W Tuluzie uczę od 1 roku, po kilku latach spędzonych w Perpignan.

Emmelien LAMBREGTS (EL): Gram w tenisa od kilku lat, prawie 38 lat, wytrwale i regularnie, niektóre przerwy z powodu ciąży, inne z powodu kontuzji. Sklasyfikowane 4/6.

2 / Odkrycie Padel

LM: Miałem okazję odkryć ten sport prawie 15 lat temu w Nicei, potem przez 10 lat nie widziałem ani nie miałem do niego dostępu padel aż do letniej działalności odkrywczej i inicjacyjnej w St Cyprien. W następnym roku TC du Mas zbudował fabułę dla mojej największej przyjemności!

EL: Od 2013 w TC du Mas w Perpignan.

3 / Doświadczenie i cele

LM: Gram regularnie od 3 lat padel z różnymi partnerami płci męskiej lub żeńskiej… tak szybko, jak pozwala na to mój harmonogram !! Chcę częściej mierzyć się z graczami, ponieważ w tej chwili gra niewiele dziewczyn. Często musimy bawić się z chłopcami; Myślę, że gra jest inna dla dziewczyn!

EL: Porzuciłem tenis na rzecz padel, co jest moim zdaniem bardzo zabawnym, przyjaznym sportem dostępnym dla dużej publiczności!

4 / Który klub?

LM i EL: Le Tennis Club du Mas, Perpignan

5 / Twój partner?

LM: Zaczęliśmy razem… oczywiście, ponieważ gramy już razem w tenisa jako drużyna, niestety okazje do wspólnego treningu są rzadkie.

EL: Z Line zaczęliśmy od początku razem organizować lokalne turnieje, korzystamy z naszego doświadczenia w meczach drużynowych w tenisa; a poza tym jest najlepszy!

6 / Kurs podczas kwalifikacji regionalnych

LM: Były tylko 3 zarejestrowane zespoły… w tym drużyna początkująca. Szkoda, mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy więcej przeciwników.

EL: Kwalifikacje trwały cały dzień na Grand Stade w Saint-Cyprien
7 / Ambicje i prognozy na finały

LM: Oczywiście idź tak daleko, jak to możliwe !! Przynieś filiżankę 🙂

W dłuższej perspektywie chciałbym mieć szansę trenować i rozwijać się, aby uczestniczyć w międzynarodowych turniejach! Jak dotąd znam bardzo niewiele dziewczyn padel… I boję się każdego, bo wiem, że jest dużo silniejszy od nas.

EL: Mamy nadzieję, że na tych ostatnich etapach zajdziemy tak daleko, jak to tylko możliwe, a przede wszystkim dobrze się bawimy! Osobiście nie znam innych drużyn, ponieważ po raz pierwszy grałem w turnieju poza ligą Langwedocja-Roussillon, bardziej przyzwyczaiłem się do turniejów drużynowych / meczów po drugiej stronie granicy , w Hiszpanii.

8 / Wiadomość dla przeciwników

LM: Uważaj, oto jesteśmy. !

1 / Ścieżka fitness

Jean Pascal PELLICER (KWJ): W przeciwieństwie do wielu graczy z padel Moje doświadczenie w tenisie prawie nie istnieje, odkąd pochodzę z rugby i narciarstwa. W rugby zostałem wybrany do kadry narodowej, w juniorach, kiedy ewoluowałem w USAP. W narciarstwie alpejskim wielokrotny mistrz regionu i czwarty w mistrzostwach Francji juniorów w slalomie i zjazdach.

Erwan NICOL (EN): Kiedy byłem młody ćwiczyłem tenis i ping-pong, a potem przeszedłem do siatkówki, którą ćwiczyłem na profesjonalnym poziomie. Potem znów wziąłem tenis i zacząłem padelW 2013.

2 / Odkrycie Padel

JPC: Minęły już 3 lata, kiedy zamierzam zagrać w squasha w klubie tenisowym Mas de Perpignan.

EN: Odkryłem padel dzięki mojemu klubowi, który jest głęboko zaangażowany w ten sport, dwa lata temu w Perpignan

3 / Doświadczenie i cele

JPC: „Uzależniłem się” od padelGram prawie codziennie (nie więcej niż 3 godziny). Perspektywa: oczywiście, aby się poprawić, a zwłaszcza po to, aby dobrze się bawić, pokonując Katalończyków z południa.

EN: Moje miejsce to osoba, która przede wszystkim czerpie przyjemność i chce stopniowo się rozwijać.

4 / Który klub?

JPC: We wspaniałym klubie Mas w Perpignan

PL: Klub tenisowy le mas w Perpignan

5 / Twój partner?

JPC: Zaczęliśmy prawie w tym samym czasie padel, nie gramy wszystkich turniejów razem, ponieważ staramy się łączyć drużyny i ewoluować wraz z innymi graczami.

Dlaczego on ? po prostu dlatego, że jest dobrym facetem i uderza bardzo, bardzo mocno! Wolę mieć go jako kolegę z drużyny niż jako przeciwnika.

EN: JP nie jest moim zwykłym partnerem, ale jest naprawdę miłą osobą, z którą zawsze miło spędzam czas, poza tym, że jest pasjonatem i odnoszącym sukcesy graczem.

6 / Kurs podczas kwalifikacji regionalnych

JPC: Jednego dnia wszystko poszło dobrze, w finale rozegraliśmy wyrównany mecz z 2 Kevinem, którego salutuję mijając. Tutaj jesteśmy w Lyonie. Żałuję tylko, że moja przyjaciółka Alsina nie mogła się zakwalifikować.

EN: Nic do zgłoszenia, wszystko poszło całkiem dobrze.

7 / Ambicje i prognozy na finały

JPC: Jesteśmy konkurentami Erwana, przyjeżdżamy do Lyonu, aby uhonorować nasz piękny region. Oczywiście znamy kilku przeciwników, jest kilku bardzo dobrych graczy, na przykład Carité / Salles.

EN: Aby się dobrze bawić i grać przeciwko graczom z innego miejsca. Znam bardzo niewielu graczy.

8 / Wiadomość dla przeciwników

JPC: Uważaj, aby nie dostać kuli od Erwana w pośladki: kłuje!

EN: Niech wygra najlepszy

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazine. Ofensywa na wszystkie tematy ze świata padelpowraca do wielu tematów z zawsze przenikliwym okiem.