Na początku 2024 r. Liga Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże z niecierpliwością oczekuje na
kontynuacja dynamiki zapoczątkowanej w 2023 r. uruchomieniem drugiej edycji bardzo popularnego toru Circuit de padel
U14 i powyżej 55 lat.

Cykl ten, trwający od stycznia do maja 2024 r., będzie rozgrywany w różnych klubach w regionie. Etapy zorganizowane w formie P100 zapewnią parom możliwość zdobycia kluczowych punktów. Cztery najlepsze pary, wyłonione na całym torze, zdobędą upragnione miejsce w finałach zawodów Masters zaplanowanych na 4 czerwca 23 r. na terenie ligi Provence-Alpes-Côte d'Azur League w Aix-en-Provence.

4 najlepsze pary z rankingu FFT w kategoriach U14 i +55 zostaną bezpośrednio zakwalifikowane do Finału Masters. Formularz rejestracyjny zostanie udostępniony uczestnikom na miesiąc przed wydarzeniem i będzie dostępny na oficjalnej stronie internetowej Ligue Provence-Alpes-Côte d'Azur.

Cykl U14 jest skierowany do wszystkich młodych ludzi w wieku do 14 lat, natomiast obwód powyżej 55 lat już tak
otwarte dla wszystkich osób urodzonych w roku 1965 i starszych. Sposób naliczania punktów jest przejrzysty i uczciwy. Liga zostanie przeprowadzona na podstawie liczby punktów zgromadzonych przez pary podczas ich udziału w P100. Punkty te będą się sumować w miarę postępów w obwodzie. Częstotliwość uczestnictwa w poszczególnych etapach zadecyduje o szansach zakwalifikowania się do Finału Masters.

Pierwszy etap toru U14 odbędzie się w Vence, w TCM Vencois w Alpach-Maritimes, dnia
Sobota 13 stycznia. W przypadku toru +55 pierwszy etap odbędzie się w Pelissanne w Monkey Padel
w Bouches-du-Rhône, niedziela 4 lutego.

Te obwody padel, prawdziwe katalizatory rozwoju tej dyscypliny w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, aspirują do tego, aby stać się najważniejszymi wydarzeniami dla tych kategorii wiekowych
w nadchodzących latach. Należą one do wielu inicjatyw podjętych przez Ligę
Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże na rzecz wspierania rozwoju tego sportu.

Liga Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże serdecznie zaprasza miłośników sportu padelmłodych i starych, do wzięcia udziału w tych ekscytujących etapach i przyczynienia się do tego, aby ta edycja była prawdziwym świętem padel w regionie.

Aby uzyskać więcej informacji i śledzić tor, odwiedź oficjalną stronę internetową Ligue Provence-Alpes-Côte d'Azur, klikając tutaj.