Jérôme Bécasset i Jean-Marc Herard będą codziennie przybliżać ligę i jej przedstawicieli na mistrzostwa Francji w Padel w Padel Klub Lyon (Padel Centralny). Liga Tenis Val de Marne jest oblężona.

Valdemarne Boys

1 / Ścieżka fitness

Fabien VEBER (FV): Trenowałem piłkę nożną od wieku 5 aż do moich lat 25. Zacząłem grać w tenisa w latach 11, a mój najlepszy ranking (5 / 6) i stanowy certyfikat tenisa w 21 lata temu.

Fabrice ORTIZ (FO): Moja kariera sportowa opiera się głównie na piłce nożnej, tenis jest dla mnie sportem uzupełniającym i rekreacyjnym.

2 / Odkrycie Padel

FV: We wrześniu 2014 podczas otwarcia centrum Parkfutbol w Servon.

FO: Odkryłem Padel w 2009 roku w Alicante w Hiszpanii z przyjaciółmi.

3 / Doświadczenie i cele

FV: Po kilku tygodniach odkryć gram regularnie od lutego 2015. Padel prawie zastąpił wszystkie inne sporty, które uprawiałem. Moim celem jest nadrobienie zaległości w Loic Le Panse (zakwalifikowanym w lidze Essonne).

FO: Moje doświadczenie ogranicza się do gracza, który ćwiczył padla podczas swoich letnich wakacji, z pewnymi zwycięstwami w hiszpańskich turniejach drugiego poziomu. Obecnie ten sport zajmuje ważniejsze miejsce niż w przeszłości, ponieważ odtąd mogę ćwiczyć go niedaleko mojego domu i liczę na grupę zawodników o bardzo dobrym poziomie.

4 / Który klub?

FV i FO: Parkfutbol Servon

5 / Twój partner?

FV: Gramy razem od lutego 2015, ponieważ jako jedyny zgodził się grać ze mną na początku!

FO: Zacząłem grać ze swoim partnerem w grudniu 2014. I tak naprawdę kwestia wyboru nie pojawiła się, przyszła naturalnie, oczywiście. Nasze gry zakończyły się szybko i przyjemnością jest grać z partnerem takim jak Fabien. To osoba, którą lubimy dzielić trzecią połowę.

6 / Kurs podczas kwalifikacji regionalnych

FV: W sobotę z zespołami 8

FO: Nie mieliśmy zbyt dużych problemów z kwalifikacją z moim partnerem. Korzystając z okazji, dziękuję organizatorom, Fabienowi Timbertowi z ligi Val de Marne, ale także Manu i Francisco Legret Parkfutbol z Servon.

7 / Ambicje i prognozy na finały

FV: Pokonaj mniej znane i nie bierz zbyt dużego bicia wbrew referencjom !! Znam kilka par, ale nie bój się! Moje ulubione: Haziza / Scatena

FO: Wykorzystaj to, co najlepsze, i baw się dobrze, grając przeciwko dobrym zespołom. W dłuższej perspektywie chciałbym pomóc w rozwoju tego sportu na terytorium krajowym, na poziomie technicznym lub handlowym. Znam kilka drużyn na południu Francji dzięki niektórym filmom z sieci, a także parę Ruiz / Le Panse, która będzie reprezentować Essonne. Nie boję się nikogo, ale szanuję ich wszystkich!

Logicznie rzecz biorąc, zwycięzcy powinni opuścić jedną z lig Południa, złożoną z par bardziej konkurencyjnych i bardziej doświadczonych niż te z Północy.

8 / Wiadomość dla przeciwników

FV: Jeśli pójdziesz za nami na drinka, mecze będą bardziej zrównoważone!

FO: Dobry turniej i dobre końcowe etapy.

Liga Valdemarne

Referent: F. TIMBERT, doradca ds. Rozwoju

1 / Liga ligowa

Faza kwalifikacyjna 1 zorganizowana poza działem 94 (w Servon 77)

Drużyny męskie 10 + drużyna kobiet 1. Niski udział. Konieczne jest zagęszczenie komunikacji. Uczestniczące pary były zachwycone

2 / Pozycjonowanie ligi

W naszej lidze padel jest uważany za działanie uzupełniające tenis, który już istnieje. Strzeżmy się zjawiska konkurencji między tymi dwoma rodzajami działalności.

3 / Pomoc, akcje i nadchodzące wydarzenia

Rozwijaj regionalne mistrzostwa i pomyśl o innych akcjach promocyjnych.

4 / Z kim się skontaktować?

Na razie brak DTR, jestem sędzią padel dla ligi.

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazyn. Ofensywny na wszystkie tematy świata padla, do wielu tematów powraca z zawsze świadomym okiem.