Fede Chingotto od kilku sezonów jest jednym z najlepszych zawodników na świecie, jednak mamy wrażenie, że w 2024 roku wkroczył w inny wymiar. Wrażenie, które można wytłumaczyć dzięki analizie Padel Inteligencja.

Chingotto w trybie ataku

Od czasu powiązania z Ale galanArgentyńczyk trzy razy z rzędu dotarł do finału w trzech turniejach. Nowa formacja „Chingalan” ma obecnie dobrą passę 13 zwycięstw z rzędu po tytułach na Bruksela P2 i Sewilla P2. Obecnie w półfinale P2 w Asunción zespół zajmuje już pozycję pretendent do tronu obwodu Premier Padel. Aby zrozumieć magię tej formuły, przyjrzymy się ewolucji gry Fede Chingotto.

Analiza dynamiczna Chingotto

Wykres ten wyraźnie pokazuje kształtowanie się ofensywnej gry Argentyńczyka. Pomimo swojego defensywnego profilu, postępuje zgodnie ze wskazówkami partnera, aby ważyć w ataku. Przekłada się to na interesujące liczby: zauważamy, że przekracza swoją średnią wynoszącą 4% zwycięskich strzałów w Brukseli i Sewilli, czyli dwóch turniejach, które zaowocowały trofeami.

Linia przerywana wyraźnie pokazuje stały wzrost liczby zwycięskich punktów zdobytych przez Chingotto, obecnie powyżej 4%. Co więcej, utrzymuje ten stan umysłu w Asunción i widzimy, że „Chingalan” łatwo zakwalifikował się ponownie do ostatnich czterech.

„Super Raton” nie robi nic

Ta grafika pokazuje również, dlaczego Fede Chingotto jest jednym z najlepszych – jeśli nie najlepszym – obrońców na świecie. Znany już z tego, że nie dawał zbyt wielu punktów swoim przeciwnikom, „Super Raton” jest w trakcie oczyszczania swojej gry do niezrównanego poziomu. Widzimy, że pomarańczowa krzywa symbolizująca niewymuszone błędy maleje od P2 w Puerto Cabello.

Argentyńczyk dzięki występom w Belgii i Andaluzji zwiększył swoją średnią błędów niewymuszonych z 3% do prawie 1%. Dość powiedzieć, że zobaczenie błędu mieszkańca Buenos Aires staje się tak rzadkie, jak bycie świadkiem zaćmienia słońca!

Połączenie tych dwóch składników sprawia, że ​​Fede Chingotto jest potężnym graczem w połączeniu z siłą ognia bombowca takiego jak Ale Galan. Lepiej rozumiemy, dlaczego „Chingalan” na 18 meczów rozegranych na stadionie zanotował tylko jedną porażkę Premier Padel...

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!