Czy wiesz morja ? To nie jest imię gracza z innej planety. To jest nazwa nowy ruch które odkryliśmy w Szkoła padel z boku Teneryfa.

W przypadku małej historii Borja Meila, 12-letni młody zawodnik przeszedł, jak wiele osób, z tenisa na padel. Podstawowa technika dobrze zinternalizowana i trudna do zmodyfikowania. Ale podczas ćwiczeń bandeja, nowy cios wychodzi z jego kumpla. Strzał, który nie pojawia się w instrukcjach padel. Agresywny strzał, który od razu zaznacza różnicę. Może ten ruch zasługuje na artykuł i stanie się rozwiązaniem dla tenisistów, a nawet w przyszłości pełnoprawnym posunięciem dla tenisistów. padel z własną stroną i opisem we wszystkich instrukcjach.
Tak więc, panie i panowie, oto Morja.

Ale co to jest ?

Mówiąc najprościej, Morja byłaby jak wykonanie ustawienia podobnego do woleja z rotacją górną z forhendu, a następnie uderzenie piłki w wycięty sposób. Magiczna receptura, która wykonana z relaksem staje się prawdziwym koszmarem dla Twoich przeciwników. Może więc ten ruch już istnieje, może ma inną nazwę, może wielcy specjaliści powiedzą, że jest to wariant bandeja jak vibora jest również wariantem bandeja. W każdym razie dzisiaj vibora staje się hitem samym w sobie, więc dlaczego nie Morja.

technicznie

Ustawiasz się przy siatce, musisz zagrać wysoką piłkę tego typu bandeja. Ta wysoka piłka nie jest tak głęboka, co pozwala grać obiema stopami na ziemi, kończąc do przodu. Będzie to więc posunięcie ofensywne zagrane z myślą o skomplikowaniu obrony.
Praca ramion będzie inna niż praca bandeja ou vibora. Pamiętaj: z bandeja „normalne” twoje przygotowania zostaną wykonane stroną pałacu zwróconą ku niebu. Dla vibora, twarz pala spocznie za twoją głową, twarzą do przeciwników. Dla Morji twarz pali będzie skierowana ku ziemi aż do „blokowania”. Zrobimy pętlę z palem zaczynającym się przed nami, by dotrzeć za nami, mijając poziom pobocza. Niedominujące ramię będzie wskazywać na boczną siatkę, a twoje ciało będzie całkowicie z profilu.

Gdy strzał zostanie zablokowany, pomysł będzie polegał na odwróceniu twarzy pala, aby skierować go w stronę nieba, z ideą nadania piłce efektu cięcia. Jeśli nie zmodyfikujemy tego efektu, piłka pozostanie z rotacją górną, trudna do kontrolowania i będzie zbyt mocno odbijać się od tylnej szyby (tworząc kolejny strzał, który również może zasługiwać na chrzest…). Gdy cios zostanie wyzwolony, będziesz musiał pozwolić palaczowi działać, aby zakończył swój bieg z ramieniem owiniętym wokół szyi.

Wnioski

Ten ruch nie jest wcale pewny ani akademicki dla purystów padel. Jest to gwałtowny, agresywny cios, wynikający z doświadczeń graczy z innych dyscyplin sportowych, takich jak tenis, którzy grają padel z własną bronią, a zwłaszcza z gestami, z którymi czują się komfortowo. Na pewno z czasem odkryjemy inne ruchy, równie zaskakujące jak Morja. Zapraszamy do kontaktu w celu poszerzenia zakresu technik padel. Dzięki Borja. 

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.