Narodowy Padel Puchar staje się wydarzeniem FFT

Francuska Federacja Tenisowa ma przyjemność ogłosić, że National Tennis Cup, największy amatorski turniej we Francji, staje się imprezą FFT, podobnie jak National Tennis Cup Padel Puchar.  

Prezes FFT, Gilles Moretton i Christophe Lesage, współzałożyciel National Tennis Cup, podpisali niedawno umowę, która pozwoli temu wydarzeniu zintegrować łono rządu federalnego.

Utworzone w 1988 roku wydarzenie to zarejestrowane prawie milion oficjalnych meczów i 3 turniejów. Z biegiem lat stał się tym samym prawdziwą instytucją łączącą sport i towarzyskość. Sukces tego wydarzenia opiera się na unikalna koncepcja turnieju według rankingu, wyznaczając każdego roku zwycięzcę w każdej tabeli od niesklasyfikowanych do 2/6, dla kobiet i mężczyzn. Na jej renomę składa się również szczególnie świąteczna atmosfera tego wydarzenia.

W około stu klubach rozpoczęły się fazy kwalifikacyjne edycji 2022. Tymczasem końcowe fazy odbędą się podczas jesiennych wakacji w międzynarodowym centrum tenisowym Cap d'Agde na ponad 30 kortach. W programie: tydzień zawodów, ale także wiele zajęć, w szczególności z wioską partnerów o powierzchni 5000 m2, bary i restauracje, wieczory tematyczne…

Le padel będzie również uhonorowany, ponieważ Narodowy Padel Cup zaoferuje trzy turnieje zatwierdzone przez FFT w kategoriach P100, P250 i P1000.

Gilles Moretton, prezes FFT, powiedział: « FFT z dumą przejmuje zarządzanie i organizację największego amatorskiego turnieju na świecie, unikalnego we Francji formatu turnieju, który sprawdza się od ponad trzydziestu lat i którego sukces trwa z roku na rok. Mamy nadzieję promować ten turniej, który jest przede wszystkim uroczysty i przyjazny, w całej Francji i przyciągnąć jeszcze więcej uczestniczących klubów. Zwłaszcza odkąd padel również zostanie uhonorowany ".

Publié par
Franck Binisti