Laura Dupont i Stéphanie Ollivaud zakwalifikowały się do Mistrzostw Francji w padel 2022. Para pochodząca z Nowa Kaledonia pojedzie do Francji kontynentalnej, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Padel Magazine poznaj dwóch graczy.

przyjaciele z dzieciństwa

Padel Magazine : Laura i Stéphanie, jak odkryliście padel ?

Laura i Stephanie : „Jesteśmy dwójką przyjaciół z dzieciństwa, oboje graliśmy w tenisa od najmłodszych lat. Znamy się od zawsze, ale minęły lata, odkąd spotkaliśmy się na boisku!”

"Oboje słyszeliśmy o tym sporcie, ale nigdy nie dotknęliśmy rakiety tenisowej. padel przed pierwszymi kobiecymi zawodami organizowanymi przez Kaledońską Ligę Tenisową w maju 2022 roku."

Padel Magazine : Jak przebiegała faza kwalifikacyjna do mistrzostw Francji?

Laura i Stephanie: „To była miła niespodzianka! Doszliśmy do finału mistrzostw terytorialnych kobiet, ale nie udało nam się go wygrać. Zwycięski nie może w tych terminach jechać do Francji metropolitalnej, my jedziemy tam w ich miejsce! Co za szczęście !"

Walcz o Nową Kaledonię!

Padel Magazine : Za kilka tygodni pojedziesz do Francji, aby wziąć udział w krajowych mistrzostwach. Co czujesz?

Laura i Stephanie: "Przede wszystkim uważamy się za naprawdę szczęśliwych, że możemy uczestniczyć w mistrzostwach Francji. Przybycie z drugiego końca świata, aby zmierzyć się z najlepszymi Francuzkami w tej dyscyplinie, to wyjątkowe doświadczenie!”

„Mamy nadzieję, że sprostamy wyzwaniu, trenujemy, aby grać najlepiej, jak potrafimy, będziemy walczyć o Nową Kaledonię i jak najlepiej to wykorzystać”.

"Zdajemy sobie sprawę, że poziom rywalizacji w Nowej Kaledonii nie jest taki sam jak w przypadku innych drużyn, które będą obecne na tych mistrzostwach, ale nie możemy się doczekać ich spotkania, zobaczenia ich gry i postępów w tym ekscytującym sporcie . "

Padel Magazine : Jaki będzie cel?

Laura i Stephanie: „Dobrze się bawić, godnie reprezentować Nową Kaledonię i promować praktykę padel na terytorium. To wciąż bardzo nowa dyscyplina, dyscyplina pojawiła się w kwietniu 2021 roku w Noumea, ale kwitnie.

Po stronie mężczyzn Nowej Kaledonii będą reprezentować Nicolas Lamontagne i Jordan Bouchez. Aby dowiedzieć się o nich więcej, odkryj wywiad, który przeprowadziliśmy kilka tygodni temu!

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !