Pokonana w finale Pucharu Świata w Rugby Nowa Zelandia pociesza się pierwszym utworem padel !

Rzeczywiście, 28 października w Riverside Sports Club w Auckland zainaugurowano pierwsze boisko w kraju Padel Nowa Zelandia (Nowozelandzka Federacja padel).

Na tę wspaniałą okazję przybyło ponad sto osób. Organizatorzy mogli liczyć nawet na obecność i wsparcie Lucy Lawless, aktorki znanej z odgrywania przez kilka lat kultowej roli „wojowniczki Xeny”. Wysportowany i wciąż w świetnej formie Nowozelandczyk podczas oficjalnej inauguracji rozegrał nawet pierwszy mecz na tym nowiutkim „20×10”.

Ta ważna uroczystość jest owocem trzech lat ciężkiej pracy, podczas których zespoły postanowiły opracować realny plan działania, który w ten sposób umożliwi padel aby polecieć na wyspę.

Już niedługo na terenie całego kraju zainstalowane zostaną nowe tory. Od listopada światło dzienne ujrzy drugi kort w Remuera Racket Club, wciąż w Auckland. Na początku 2024 r. w Albany Tennis Center zostanie zainaugurowana trzecia edycja 20×10. A inni powinni pójść ich śladem!

Sebastien Carrasco

Przyszły naturopata i pasjonat padel, Seb jest dżentelmenem zdrowia/żywności Padel Magazine. Żongluje między olejkami pala, quinoa i olejkami eterycznymi. Od prawie dwóch lat z taką samą pasją zajmuje się nowiną o małej żółtej piłeczce.