W dniach 7–9 kwietnia 2024 r. w Grimaldi Forum w Monako odbędzie się pierwsza edycja konferencji Padel Best Expo, prestiżowa wystawa poświęcona światu padel wymyślona przez włoską firmę BSG, już z inicjatywy pierwszej Piątki Padel Puchar (kwiecień 2023, pomiędzy Eze a Monte-Carlo). Z tej okazji obecnych będzie kilka emblematycznych postaci i legend światowego sportu, w dużej mierze ze świata piłki nożnej (i nie tylko)!

La Padel Best Expo będzie także gospodarzem Tour Cupra FIP 2024, światowy obwód zawodowy Międzynarodowej Federacji padel. Spośród 120 turniejów organizowanych w ciągu roku na pięciu kontynentach zaplanowano etap w Grimaldi Forum w Monako podczas Padel Najlepsze Expo z konkursem (będzie oprócz Piątki Padel Cup) dedykowany zawodnikom biorącym udział w tych prestiżowych mistrzostwach. Termin zostanie podany oficjalnie, a punkty zdobyte za poszczególne występy zostaną wliczone do światowego rankingu Cupra FIP Tour 2024.

Wystawa

La Padel Best Expo to wydarzenie, którego nie mogą przegapić miłośnicy targów padel. I nie bez powodu: na trzy dni firma BSG zaprosiła do Monako największe światowe marki/firmy i dostawców, aby wystawili swoje flagowe produkty, związane z uprawianiem tego dynamicznie rozwijającego się sportu. Roberta Ceccarelli, dyrektor generalna BSG : " Ten Padel Best Expo opiera się na trzech zasadniczych założeniach: rozrywce, prezentacji świata padel i innowacje (nowe rozwiązania i osiągnięcia materialne itp.)”

Celem jest zwrócenie uwagi na aktualne trendy w atmosferze sprzyjającej spotkaniom sportowym i zawodowym. Materiał, sprzęt, pola meczowe (korty)… Forum Grimaldi zostanie zaprojektowane tak, aby podkreślić te elementy wielu obserwatorom oczekiwanym na miejscu. W rezultacie wystawa umożliwi zwykłym praktykom (lub profesjonalistom itp.) spotkanie się i przeżycie wyjątkowego doświadczenia wokół wspólnej pasji: padel. Szansa także dla najbardziej nowicjuszy na odkrycie specyfiki dyscypliny i jej charakterystyki gry, w kontakcie z profesjonalistami z branży obecnymi na Padel Najlepsza wystawa.

Druga edycja Piątki Padel Kubek

Odbędzie się ono w Forum Grimaldi w Monako. Kilka dziedzin padel organizacja zainstaluje efemerydy, umożliwiając Piątce Padel Puchar odbędzie się w sercu Padel Najlepsza wystawa. W związku z tym na wspomnianych kortach zostanie zaplanowanych jednocześnie pięć turniejów w ciągu trzech dni. Ich celem będzie podkreślenie uniwersalności tego sportu poprzez zaproszenie, jednocześnie i w wyjątkowej oprawie, osobistości z różnych środowisk. Sposób na wykazanie, że bogactwo padel odbywa się w różnorodności profili jej praktyków.

Padel Najlepsze Expo = Wystawa + Piątka Padel Puchar 2 + Cupra FIP Tour 2024

Pięć konkursów zostanie zaprezentowanych w nadchodzących tygodniach... ale organizatorzy już mogą ogłosić przyjazd ukraińskiej legendy Andrija Szewczenko. Złotą Piłkę 2004 roku weźmie udział były napastnik AC Milan Padel Najlepsza wystawa. Część zebranych środków zostanie przekazana stowarzyszeniu „Piłka nożna dla Ukrainy”.

Partnerstwo pomiędzy firmą BSG a Monegaską Federacją Padel

Federacja Monako padel jest oficjalnym partnerem firmy Padel Najlepsza wystawa. Wystarczające, aby bezpośrednio zaangażować i promować (na różne sposoby…) tych, którzy umożliwiają padel Monegasque zabłyśnie na arenie międzynarodowej poprzez zawody, w których bierze udział od lat (mistrzostwa Europy, kwalifikacje do mistrzostw świata itp.).

Roberta Ceccarelli, dyrektor generalna BSG, firmy organizującej Padel Najlepsza wystawa : „Jestem bardzo dumny z realizacji tego partnerstwa z federacją Monako padel. Wspólnie chcemy, aby ten projekt odniósł ogromny sukces. Tam Padel Best Expo jest referencją, w szczególności gospodarzem jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń na świecie padel (Cupra FIP Tour 2024)… który będzie uzupełnieniem pozostałych aktywności (Five Padel Puchar, wystawa itp.) już zaplanowane na tę okazję. Ta współpraca z FIP będzie ważnym motorem ogólnego rozwoju dyscypliny i prawdziwą wartością dodaną do ważnego wydarzenia, które organizujemy wraz z zespołem BSG. »

Cécilia D'Ambrosio, prezes Monakijskiej Federacji padel : „Jestem zachwycony, że mogę wspierać i uczestniczyć pod egidą federacji w tym wspaniałym projekcie zainicjowanym przez firmę BSG. Tam Padel Best Expo w pełni odpowiada wartościom, które pragniemy przekazywać oraz naszym codziennym celom, jakim jest rozwój dyscypliny w Księstwie. W ten sposób narodziła się współpraca, której głównym celem będzie lokalna promocja sportu, którego popularność stale rośnie na całym świecie. To bardzo pozytywne. »

Barbagiuanie z Monako również będą obecni, aby wziąć udział w wydarzeniu Padel Najlepsza wystawa. Szczególnie w obrębie Piątki Padel Cup poprzez udział w turnieju dedykowanym sportowym VIP-om… (stan na kwiecień 2023). Grupa utworzona przez księcia Alberta II i pod przewodnictwem Louisa Ducrueta wystawi kilka drużyn, składających się głównie z charakterystycznych postaci lokalnej i międzynarodowej piłki nożnej. (gracze zostaną ujawnieni wkrótce…)

Oprócz wspomnianej wcześniej akcji „Football For Ukraine” kolejna część zebranych środków zostanie bezpośrednio przekazana organizacji Fight AIDS Monaco, stowarzyszeniu walczącemu z HIV założonemu (2004) i któremu przewodniczy HSH Princess Stéphanie.

Więcej informacji i szczegółów w nadchodzących tygodniach…