Poprzez liczby podane przez Google Trends, Padel Magazine porównuje wyszukiwania słów kluczowych „padel"I"tenis„W różnych krajach padel. Rozwój, który ma odzwierciedlać stan padel na świecie.

Przede wszystkim zrozum, że wykresy, które zobaczysz, dają nam ewolucja zainteresowania wyszukiwaniem tych dwóch słów kluczowych w Google, które podają nam trendy popularności. Same te grafiki nie wystarczą, aby zrozumieć sytuację sportu w kraju. Biorąc to pod uwagę, na podstawie posiadanych przez nas informacji próbujemy przeanalizować ewolucję tych badań, w krajach, w których padel już cieszy się dobrą oceną popularności.

Wreszcie, nie używamy tych dwóch słów kluczowych, aby przeciwstawić się rozszerzeniu padel w tenisa, ale dla ocenić reputację domeny padel w porównaniu do sportu popularnego na całym świecie, takiego jak tenis! En czerwony tenisW niebieski padel.

Szwecja: boom, prawdziwy!

Często wracamy do szwedzkich danych, ponieważ to kraj wyznacza punkt odniesienia pod względem wzrostu w 2020 roku.

W listopadzie 2019 r padel zdał tenis, a dziś jest dość daleko przed, z około 70% wniosków na rzecz !

Wyszukiwania Google pokazują dynamikę i zjawisko widoczne w całej Szwecji dzięki tworzenie klubów padel gigantesquesoraz obecność wybranych ambasadorów, takich jak Thomas Johansson, Zlatan Ibrahimovic, Albo Jonas Björkman.

Padel vs tenis Google Trend Sweden

Inne kraje skandynawskie, takie jak Szwecja za kilka lat?

Nie rozmawiamy dużo o Finlande, ale od 2019 roku badania nad padel doświadczyli prawdziwego boomu, stamtąd do grania w tenisa kilka miesięcy temu. Dziś te dwa sporty są łeb w łeb, a dynamika wydaje się bardzo interesująca dla padel. Stamtąd do eksplozji jak u szwedzkiego sąsiada?

Padel vs tenis Google Trend Finland

 

W Norwegii i Daniipodczas gdy te dwa sporty są mniej popularne niż wśród sąsiadów Szwecji i Finlandii, padel od kilku miesięcy naprawdę zbliża się do tenisa!

 

Padel vs tenis Google Trend w Norwegii

Padel vs tenis Google Trend Dania

Le padel we Francji znajduje się w stagnacji

Hiszpania jest nadal krajem padel. Pomimo zapał tenisowy wydany w szczególności przez krajowe gwiazdy, takie jak Rafael NadalThe padel blisko do tenisa od 2017 roku, z pasażami, przez które udało mu się nawet przejść przed nimi przez dwa lata.

Le padel, Drugi najczęściej uprawiany sport w Hiszpanii po piłce nożnej, przebiega po dość liniowej krzywej, podczas gdy tenis korzysta z dużych szczytów badawczych, które odpowiadają zawodom zawodowym, takim jak na przykład Roland Garros.

Rozumiemy to le padel to w rzeczywistości sport „rekreacyjny” w Hiszpanii, który dotyka głównie ludność, która lubi go uprawiać bez konieczności uczestniczenia w zawodach, kiedy tenis ma więcej fanów!

Padel vs tenis Google Trend Portugal

Portugalia, śladami Hiszpanii?

Padel vs tenis Google Trend Portugal

Nowy boom w Argentynie?

Wiemy, że Argentyna to duży kraj padel, u podstaw wielu innowacji, które pozwalają dziś padel szeroko ćwiczyć. Plik padel Wyraźnie rozwinął się tam w latach 90., zanim stracił popularność, w szczególności dlatego, że uznano go za zbyt gwałtowny dla stawów.

Powiedziano nam druga fala rozwoju w 2020 roku, z nowym boomem, ale nie widzimy tego zbyt wiele w liczbach. Plik sprzedaż sprzętu padel był jednak 10 razy wyższy do tenisa w 2020 roku, co wydaje się odzwierciedlać trend podobny do tego w Hiszpanii: wielu graczy z tego kraju padel ale więcej fanów tenisa.

Paragwaj na zwyżkowej krzywej

Niewiele o tym rozmawiamy, ale Paragwaj wydaje się być na początku dobrej dynamiki padel. Trzeba powiedzieć, że kraj, w którym odbyły się pierwsze dwa turnieje APT Padel Wycieczka 2021 będą mieli mistrzów, z którymi można się identyfikować!

Padel vs Tenis Google Trend Paragwaj

 

Analiza globalna

las Federacje tenisowe którzy mają padelpomimo swojej siły ognia na papierze, na razie nie demonstrują, że jest to atut dla padel. Tutaj są duże kluby, w których widzimy silny rozwój.

L„Argentyna i Paragwaj pokazać, że chcą zobaczyć więcej padel i rozumiemy, że plik APT Padel Tour organizuje tam wiele turniejów! Aby sprostać temu zapotrzebowaniu miłośników, FIP również postanowił zaoferować obwód turniejowy na kontynencie amerykańskim!

las Kraje skandynawskie wydaje się, że stawiam duże struktury wewnętrzne, które się mieszają padel i sprawności. Ten model działa na nich bardzo dobrze. Wiele wystaw z gwiazdami padel Wydaje się, że globalnie pracują nad stworzeniem fanów!

Hiszpania jest najbardziej dojrzałym rynkiem pod względem padeli zdajemy sobie sprawę, że w tym kraju, w którym jest wielu znakomitych tenisistów, w padel jest bardzo dobrze znany jako sport rekreacyjny. W Portugalia, nowa polityka padel w szkole wydaje się, że już się opłaca.

En WłochyThe padel zajmuje coraz więcej miejsca; ale wydaje się, że nie generuje wielu fanów. Tenis nadal cieszy się sporym marginesem popularności. Do kiedy ? Sceptycy zauważą, że na czele stoi federacja tenisowa padel Włoski.

En Francja, zaskakujące jest, że liczba wniosków dziś równa się liczbie wniosków w 2017 r. Na papierze i porównując z innymi krajami dotkniętymi covid, Francja jest jedynym krajem, w którym widzimy liczby padel stagnacja… Wrócimy do tego wkrótce.

 

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.