Rok 2021 i sytuacja zdrowotna, którą wszyscy znamy, w żaden sposób nie spowolniły entuzjazmu Francuzów dla padel.

Le padel sport fizyczny, techniczny, ale nie tylko!

Podczas gdy w 2020 roku liczba ćwiczących wynosiła nieco ponad 80 000, w tym roku dane pokazują, że ten sport pozostaje bardzo popularny we Francji i nadal rośnie w obliczu 110 000 zarejestrowanych praktyków.

Nadal nie jesteśmy na poziomie naszych hiszpańskich sąsiadów, którzy zdołali liczyć w swoich szeregach ponad 2.3 miliona praktykujących. Ponad połowa (52%) przyznaje się nawet do grania przynajmniej raz w tygodniu.

Od kilku lat we Francji obserwujemy, że padel zdobywał coraz więcej zwolenników, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet.

Popularny zarówno wśród młodych, jak i starszych, ten sport jest zabawny, przyjazny i może być „łatwiejszy” do nauczenia się na początku niż jego kuzyn – tenis. Ale jest też bardzo fizyczny i dlatego jest świetnym sposobem na ćwiczenia i odprężenie się po całym dniu pracy.

Ale pomyśl jeszcze raz, dobra technika i dobra sylwetka nie sprawią, że automatycznie staniesz się dobrym graczem. W tym sporcie ważne jest, aby nie zaniedbywać taktyki, ale także umysłu. I to zobaczymy od razu, przywołując temat psychologia pozytywna.

Smiley

Czym jest psychologia pozytywna?

Od kilku lat termin „Psychologia pozytywna„Wraca coraz częściej, a półki księgarni zapełniają się książkami i opracowaniami na ten temat.

Podsumowując, nauka ta uwzględnia pozytywny aspekt życia, płynące z niego korzyści oraz potencjał każdego człowieka do promowania dobrego samopoczucia i satysfakcji.

Jak poprawić swoją wydajność w padel dzięki pozytywnej psychologii?

W każdej dyscyplinie stawanie się dobrym wynika z dobrej równowagi między technika, kondycja fizyczna, aspekt taktyczny I praca umysłowa co robimy na nas.

Warto pamiętać, że padel to sport, który wymaga dużo strategii, ponieważ jest to kwestia znalezienia luki w jego przeciwniku, aby popchnąć go do winy. Musisz więc być solidny w swojej grze, a przede wszystkim pewny swoich strzałów.

I tu w grę wchodzi aspekt psychologiczny.

Niezależnie od tego, czy chodzi o profesjonalistów, czy nawet na poziomie amatorskim, każdy sportowiec może znaleźć się w obliczu trudności i poczuć znaczną presję psychiczną.

Na przykład zawodnik amator podczas turnieju, który ma zły okres w swoim meczu, ponieważ nie trafia 2 -3 razy i pozwala rywalom podnieść wynik. Będzie wywierał na siebie presję, obwiniając go i tracąc wiarę w swoją zdolność do zmiany sytuacji podczas tego spotkania. Zamiast pogrążać się w negatywnych myślach na temat swojej gry, będzie musiał odświeżyć ten zły odcinek i zająć się sprawami. Będzie musiał zdać sobie sprawę, że niestety nie jest nieomylny i że w meczu nie wszystko jest idealne. Ważne jest, aby wiedzieć, jak odbić się dzięki temu, czego się nauczyłeś i odzyskać pewność siebie.

Innym przykładem, który dobrze pasowałby do tematu, są te długie wymiany, które wszyscy widzieliśmy i które prawie zawsze kończą się puntazo. Te rozszerzone punkty są źródłem presji dla graczy, ponieważ z jednej strony będą musieli w pewnym momencie przyspieszyć tempo, aby zdobyć punkt, nie popełniając błędu, który zniszczyłby wszystkie wcześniejsze wysiłki. Wymiany te będą zatem generować dodatkową presję na graczy.

Nie trzeba dodawać, że oprócz dobrej kondycji fizycznej będą musieli mieć wystarczającą mentalność, aby przygotować się na przegraną rajdu. W tym miejscu ci gracze nie będą mieli innego wyjścia, jak iść do przodu, nie martwiąc się o ten utracony punkt, a zwłaszcza nie tracąc pewności siebie. Część padel może iść bardzo szybko!

Dlatego uważamy, że psychologia pozytywna może być dobrym atutem, aby pozostać skupionym na grze i nie tracić koncentracji.

Motywacja, ciężka praca i rygor

Aby mieć dobry umysł, nie wolno zaniedbywać kondycji fizycznej i treningu.

chociaż padel jest sportem przystępnym i łatwo jest odbić piłkę na przeciwny kort, nie jest tak łatwo zebrać wszystkie piłki i zdobyć punkty zwycięstwa w sytuacji intensywnego wysiłku.

Aby stać się dobrym graczem padel musisz pracować, trenować i powtarzać podstawy, aby je zautomatyzować.

Jeśli chcesz postęp na poziomie technicznym, otocz się wyspecjalizowanym trenerem, który pomoże Ci poprawić i poprawić ruchy. Jeśli chodzi o sylwetkę, urozmaicaj swój trening dzięki ćwiczeniom budowania mięśni, eksplozywności, wytrzymałości i cardio. Jeśli chcesz mieć mały przegląd szkoleń poświęconych padel można zrobić w domu, po prostu kliknij tutaj

Gdy te elementy zostaną wzięte pod uwagę, będziesz mieć większą pewność siebie na stoku i będziesz mógł myśleć pozytywnie, gdy szczęście ci na chwilę opuści.

Wreszcie padel to sport przede wszystkim po to, by dobrze się bawić i miło spędzać czas z przyjaciółmi, więc cieszyć się et baw się dobrze 😉

Kredyt na zdjęcie: Cudownie Zen 

 

Na ten sam temat:

Naucz się walczyć z negatywnością w padel

Sebastien Carrasco

Przyszły naturopata i pasjonat padel, Seb jest dżentelmenem zdrowia/żywności Padel Magazine. Żongluje między olejkami pala, quinoa i olejkami eterycznymi. Od prawie dwóch lat z taką samą pasją zajmuje się nowiną o małej żółtej piłeczce.