Wiadomości przychodzą do nas zEspagne a bardziej szczegółowo Ciudad Real. W ten weekend Halloween policja wchodzi na tor i paraliżuje turniej to miało nastąpić.

W Hiszpanii Hiszpańska Federacja Padel oferuje dwa rodzaje turniejów ; Turnieje „federados”, w których mogą brać udział tylko licencjobiorcy FEP, oraz turnieje otwarte, otwarte dla wszystkich.

Dlatego w ten weekend w dzielnicy Ciudad Real proponowany turniej nie był „federado”. W obliczu tej nowej, skomplikowanej sytuacji zdrowotnej i po oszacowaniu wysokiego ryzyka przez policję, turniej musiał zostać odwołany.

Obecnie w Hiszpanii iw zależności od regionu dozwolone są tylko turnieje federados ponieważ oferują zarówno klubom, jak i zawodnikom bardziej restrykcyjne ramy zdrowotne. Dlatego kluby muszą przestrzegać warunków narzuconych przez FEP, zawodnicy muszą podpisać oświadczenie o stanie zdrowia i oczywiście przestrzegać protokołu zdrowotnego z szacunkiem i metodą.

Źródło: Diario de la Mancha

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.