Nous avons rozmawiałem na początku tego tygodnia, Międzynarodowa Federacja Padel i World Padel Tour osiągnęło porozumienie w sprawie uruchomienia nowej kategorii turniejów: WPT Dalej.

Utworzono nową kategorię turniejów

Jak już wspomniano, zawody te zostały stworzone, aby zająć miejsce w oficjalnym kalendarzu WPT turniejów FIP Tour, które: wyszedł ponad trzy miesiące temu teraz.

Gdybyśmy od tego czasu wiedzieli, że obwód zarządzany przez Setpoint Events pracuje nad stworzeniem nowych kategorii turniejów, nie wiedzieliśmy, że zostanie to zrobione we współpracy z Hiszpańską Federacją Padel. Nowość, którą jak widać za pośrednictwem przetłumaczony komunikat prasowy tuż poniżej, tak naprawdę nie zachwyca PPA, stowarzyszenie profesjonalnych graczy, któremu przewodniczy Ale Galan.

PPA niekorzystna dla tej umowy

„W ślad za otrzymaną informacją dotyczącą porozumienia pomiędzy FEP a WPT w sprawie organizacji turniejów za pośrednictwem federacji terytorialnych, pragniemy wyrazić, co następuje:

  • PPA znała intencje FEP i federacji autonomicznych dzięki spotkaniom z prezesem FEP i federacjami terytorialnymi. KPP od początku wypowiadała się przeciwko przedstawianiu umowy tego typu. Od momentu stowarzyszenia wspieramy wszelkie inicjatywy na rzecz rozwoju padel, ale chcemy, aby zawsze było to robione z uwzględnieniem opinii prawdziwych bohaterów tego sportu, graczy. A tak nie jest w tym przypadku.
  • PPA nie rozumie stanowiska FEP, która jest sprzymierzona z organizacją, która pozyskuje miliony od ponad 70 graczy, którzy są w większości częścią tej federacji.
  • Jeszcze bardziej niezrozumiały jest fakt, że FEP prosi federacje z innych krajów o przyłączenie się do tej inicjatywy, bez zatwierdzenia przez Międzynarodową Federację Padel, którego członkiem jest sama FEP.
  • Przypominamy FEP, że toczy się śledztwo przeciwko WPT w sprawie praktyk nadużywania pozycji dominującej, które są sprzeczne z europejskim prawem konkurencji, i że powinna wziąć to pod uwagę przed zawarciem porozumienia z tą organizacją prywatną.
  • W obliczu tej sytuacji prosimy FEP i jego prezesa, pana Ramona Morcillo, o ponowne rozważenie swojej decyzji z powodu braku porozumienia z zawodnikami i FIP, która zarządza naszym sportem na poziomie światowym i której członkiem jest FEP.

Na koniec pragniemy stwierdzić, że z PPA będziemy wspierać promocję i rozwój młodych sportowców, ale w sposób skoordynowany i logiczny. Nie za wszelką cenę, a zwłaszcza bez możliwości wcześniejszego zatwierdzenia przez FIP tych działań między federacją hiszpańską a podmiotem prywatnym.

Do wersja oryginalna, w języku hiszpańskim, jest tuż poniżej:

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !