Jak powiedzieliśmy wcześniej, nagrzewa się między PPA a World Padel Tour później publikacja kalendarza na 2023 rok obwodu zarządzanego przez Setpoint Events SA.

Wiemy o tym od przybycia Premier Padel przy stole organizatorów profesjonalnych turniejów padel, relacje między graczami i World Padel Tour wyraźnie stwardniały. Mowa o kontrakcie podpisanym przez zawodników w 2018 roku, który wiąże ich z torem do końca tego sezonu 2023. W szczególności problem stanowi klauzula wyłączności, którą sportowcy twierdzą, że przez jakiś czas będą mogli brać udział w innych turniejach bez ponoszenia kar.

Ta opera mydlana nie wydaje się być bliska ukończenia, aw tym tygodniu to kalendarz złości graczy. PPA wyróżnia kilka punktów. Znajdziesz je szczegółowo poniżej.

Ponieważ Związek Zawodników był szczególnie zły na tor finansowany przez Estrella Damm, postanowił zaapelować do instytucji sportowych i publicznych, w tym do Wyższej Rady Sportu, jak wyjaśniono poniżej.

Ze względu na wagę zgłaszanych przez nas faktów zwróciliśmy się o mediację i pomoc do instytucji sportowych i publicznych. W szczególności Najwyższej Rady Sportu, ponieważ rozumiemy, że interesy i jednostronne decyzje prywatnej organizacji, takiej jak WPT, całkowicie obce zasadom przewodnim sportu, nie mogą naruszać praw podstawowych, w szczególności obowiązku wynikającego z konstytucyjnej władzy publicznej władze do promowania wychowania fizycznego i sportu.

Czy instytucja będzie w stanie położyć kres niezgodzie między PPA a obwodem? Tymczasem to organizatorzy etapu muszą się martwić tą sytuacją, a zawodnicy wydają się na to gotowi bojkot Open 1000, którzy w tym sezonie mają 18 lat…

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !