Profesjonalista Padel Liga (PPL) chce zostać pierwszą profesjonalną ligą w padel w Ameryce Północnej i być punktem odniesienia dla tego najszybciej rozwijającego się sportu na świecie.

Prezes Amerykańskiego Stowarzyszenia padel (USPA) i jeden z pionierów padel, Marcos del Pilar, będzie „komisarzem”. Dla niego : "logo pro pade league usa kanadaPPL to idealny nowy ekosystem dla padel rozszerza się w Ameryce Północnej i zwiększa jej widoczność. Jestem niezmiernie dumny, że mogę być częścią tego wielkiego kroku naprzód, który szerzy magię tego sportu."

Nancy Malone, prezes Padel Kanada i doradca PPL, dodaje:

"Le padel eksploduje na całym świecie, a większość Kanady i Stanów Zjednoczonych właśnie budzi się do tego dynamicznego sportu. PPL rozszerzy emocje na nowych graczy i nowe miasta na całym kontynencie."

5 sądów padel w Meksyku i 10 000 zbudowanych w Europie od 2019 roku, wskazuje na nieuchronną eksplozję tego sportu w Ameryce Północnej.

PPL rozpocznie swój sezon regularny wiosną 2023 roku z co najmniej sześcioma zespołami składającymi się z czterech graczy. Po sezonie zasadniczym nastąpią mistrzostwa PPL Cup.

Marcos del Pilar uważa, że ​​„PPL stworzy możliwości dla kibiców, zawodników, trenerów, nadawców, nowe obiekty, marki i sponsorów – wszyscy wygrywają".

Weteran marketingu sportowego Cary Kaplan z Cosmos Sports & Entertainment będzie pełnił funkcję dyrektora handlowego PPL. Pan Kaplan powiedział: „Uczestniczyłem w eksplozji wielu sportów w Ameryce Północnej w ciągu ostatnich 20 lat, w tym piłki nożnej, rugby, krykieta i pickleballa. Wierzę, że padel to kolejny sport, który eksploduje".

Harry Cicma, zdobywca nagrody Emmy producent i prezenter telewizyjny, będzie doradzał PPL w sprawach związanych z transmisją.

Źródło: PPL / prnewswire

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.