SPORT JAKOŚCI podkreśla jakość animacji, niezbędny element, aby odnieść sukces żyć w klubie padel. 

Oto fragment karty technicznej > Projektowanie przestrzeni Padel & budowa torów (konstrukcja i podłogi) Qualisport – luty 2022.

Oksytania: najbardziej dynamiczny region

Le padel nie jest jeszcze obecny wszędzie na terytorium kraju, co otwiera wiele perspektyw jego powstania. W 2021 r. liczbę ośrodków recepcyjnych szacuje się na 500 padel, z 411 klubami (96 oferującymi tylko padel). 3 kluby na 4 mają co najmniej trzy tory padel, 5 ma więcej niż 10. Oksytania jest najbardziej dynamicznym regionem.  

Le padel poprawia odbiór

Frédéric FERY-BREINLEN, prezes Klubu Tenisowego Baillargues, podkreśla, że ​​„ budowa szlaków padel nie tylko wnosi do klubu nową aktywność ”. W jego przypadku stworzenie trzech pól padel na powierzchni dwóch dawnych kortów tenisowych towarzyszyła poprawa odbioru (restrukturyzacja budynku klubowego i rekrutacja dwóch osób do recepcji) z czego korzystają wszyscy członkowie ”. Dodawanie „ Nie możemy po prostu udostępnić obiektów, musimy je ożywić, ożywić i sprawić, by były prawdziwymi, sportowymi i przyjaznymi miejscami. (Przewodnik po konkursie).

Le padel wymaga wielu animacji

Opinia podzielona przez Erica POINSIGNON z CONCA SPORT” Placówka z padel wymaga dużo animacji: otwarte drzwi, organizacja turniejów, posiadanie nauczyciela zdolnego do nauczania, dobre powitanie... ”. Dodaje : " nie wystarczy wybudować ziemię, aby ją wypełnić. Może to być prawda w dużych miastach, ale gdzie indziej jest to znacznie trudniejsze »


logo sportuWięcej informacji o QUALISPORT: 

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.