Pierwsza edycja Mistrzostwa Europy Juniorów odbędą się w Walencji. Jeśli Federacja Hiszpańska, która wydawała się rozczarowana i zaskoczona powrotem światów do Kataru, musi być szczęśliwa, teraz przyszła kolej na federację szwedzką, aby zareagować komunikatem prasowym przeciwko FIP, ponieważ według niej to ona musiałem zorganizować te Mistrzostwa Europy Juniorów!

Pisemne potwierdzenie upoważnia Szwecję do zorganizowania imprezy

„FIP (Międzynarodowa Federacja Padel) ogłasza, że ​​zorganizuje w październiku Mistrzostwa Europy Juniorów w innym kraju członkowskim niż Szwecja.

Szwedzka Federacja Padel otrzymał dziś bardzo rozczarowującą wiadomość od FIP dotyczącą organizacji młodzieżowych mistrzostw Europy. Pomimo pisemnego potwierdzenia, że ​​Szwecja może zorganizować te mistrzostwa, ich rada ostatecznie zdecydowała się na umieszczenie zawodów w innym kraju członkowskim. »

Wspomniany powód finansowy

„FIP zdecydowało się wycofać imprezę ze Szwecji, ponieważ nie chce jej współfinansować. Organizacja mistrzostw Europy jest kosztowna, a Szwedzka Federacja Padel, we współpracy z przedstawicielami FIP, sporządzili budżet, na który wszyscy się zgodzili.

W tym samym czasie, bez wiedzy Szwecji, FIP nawiązała dialog z innym krajem (Hiszpanią), który zobowiązał się sfinansować całe wydarzenie. Kraj, o którym mowa, otrzymał teraz mistrzostwo, a Szwecja nie ma szansy na dyskusję lub odpowiedź.

FIP powiedziała, że ​​żałuje i przeprasza za niedogodności, jakie powoduje to dla Szwedzkiej Federacji Padel, swoim partnerom, organizatorom i graczom oraz wyraża chęć współorganizowania większej imprezy w przyszłym roku, ponieważ ma pełne zaufanie do swojej zdolności do organizacji dużych zawodów.

Szwedzka Federacja jest bardzo smutna i rozczarowana, że ​​nie jest w stanie zorganizować Mistrzostw Europy Juniorów i że ta informacja nadeszła dopiero teraz. Mimo to jest szczęśliwa, że ​​może wysłać tam swoich utalentowanych młodych ludzi, aby rywalizowali z graczami z innych krajów."

Źródło: Padel Direkt

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.

Tagi