Z klubu Padel San Miguel na Teneryfie Julien Bondia odkrywa technikę ruchu 3 1. Czym jest ten ruch, do czego służy iw jakich sytuacjach go używać. Techniczny punkt, który może coś zmienić.

Dowiedz się, odkryj lub poznaj ruch 3 1.

Kluby, zawodnicy i nauczyciele padel używają tego filmu, aby pomóc Ci ulepszyć ten techniczny gest.

Ruch 3 w 1 w kilku wierszach:

Ten ruch, jak sama nazwa wskazuje, łączy gesty 3 w jeden, którego celem jest zdobycie czasu w celu osiągnięcia najlepszej możliwej pozycji i pozostania mistrzem gry. Dzisiaj skupimy się na uderzenia rozegrane na wysokości ramienia i nad głową, tj. pasma, wibracje i uderzenia.

Przede wszystkim musisz zrozumieć, jak te ciosy wypadają. Możemy wyczyścić czas 3: przygotowanie, umiejscowienie, pisanie i zakończenie gestu. Ruch 3 w 1 przejdzie do fazy przygotowawczej.

Podczas wykonywania bandji, vibory lub smatcha zwykle mamy czas, ponieważ nasi przeciwnicy próbują zagrać loba. Piłka ma dłuższy czas lotu, będziemy mieli czas na oderwanie wszystkich działań, aby zapewnić jak najskuteczniejszy strzał; ale bądź ostrożny. Jeśli pomieszacie gesty, stracicie efektywność z miejsca, w którym zainteresowanie jest jasne.

Ruch 3 w 1 polega na pociągnięciu rakiety do tyłu, ustawieniu się w profilu i użyciu wolnej ręki do wyważenia ciała w kierunku piłki lub siatki. Na filmie lub podczas oglądania profesjonalnych odtwarzaczy zauważysz, że ten ruch 3 1 nie jest naprawiony. Jest on ustawiany jako pierwszy na skali wykonania ruchu, ale będzie ewoluował wraz z rozmieszczeniem.

Rada dla tych, którzy mają problemy z automatyzacją ruchu 3 1 polega na tym, aby bardzo szybko uzyskać profil, gdy przeciwnicy grają lobem i próbują podnieść rakietę na ramię. Odtąd twoja wolna ręka sprawi, że w końcu dojdzie do wskazania piłki lub siatki.

Ten ruch 3 1 wydaje się nieszkodliwy, ale przekonasz się w praktyce, że oszczędzasz cenny czas podczas wykonywania zdjęć. Twój mózg szybko rozładowuje niektóre informacje, z którymi ma do czynienia, i może skupić się na przyszłych ruchach lub danych zewnętrznych, takich jak pogoda, rozmieszczenie przeciwników ...

Technicznie:

- Oddziel czas 3 od gestu: Przygotowanie, pozycjonowanie, pisanie i kończenie
- Przygotowanie obejmuje ruchy 3 w samym 1:

    • Rakieta do tyłu przynajmniej na wysokości ramion
    • Pozycja profilu
    • Wolna ręka balansuje i wskazuje piłkę lub siatkę

- Należy to zrobić w ułamku sekundy, aby rozładować informacje z mózgu
- Ewoluuj z umieszczeniem
- Bądź cierpliwy podczas nauki

Nie wahaj się zadawać pytań

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.