Martin Di Nenno i Franco Stupaczuk zakwalifikowali się do pierwszego finału w sezonie na P2 w Sewilli, pokonując Juana Lebrona i Paquito Navarro. Przypomnijmy sobie ten sukces dzięki statystykom Padel Inteligencja.

Decyzja wydana w szczegółach

86 punktów zdobytych w tym zakładzie na korzyść Superpibes, w porównaniu z 83 na korzyść Andaluzyjczyków. Tak wygląda starcie na najwyższym poziomie padel światowy. Dlatego Argentyńczycy zaliczyli małą dodatkową przerwę, aby zrobić różnicę w ostatniej rundzie.

Sevilla Premier Padel Statystyki P2 Padel Półfinał inteligencji 1

W pierwszym secie czwórka zawodników walczyła ze sobą i przewaga mogła pójść w jedną lub drugą stronę, podobnie jak wynik. Jednak Superpibes zanotowali najlepszy stosunek punktów zwycięstwa do niewymuszonych błędów -22/10 wobec 16/9, co wyjaśnia, dlaczego pierwsza runda wpadła w ich ręce.

Sevilla Premier Padel Statystyki P2 Padel Inteligencja Półfinał 1 set 1

Navarro płonie na oczach publiczności

W drugiej rundzie Paquito Navarro całkowicie odpuścił. W trudnym pojedynku ze Stupą po przekątnej Andaluzyjczyk uderzył pięścią w stół i całkowicie zmienił sytuację w tym meczu: 11 wygranych punktów za zaledwie 3 niewymuszone błędy, wynik +1,5 w ważnych punktach i +12,6, daleko przed pozostałą trójką graczy.

Sevilla Premier Padel Statystyki P2 Padel Inteligencja Półfinał 1 set 2

Dzięki pomocy skupionego i solidnego Juana LeBrona Sewilla zachwycił swoją publiczność w La Cartuja. Hiszpanie wykorzystali jedynego jaki mieli break pointa i dzięki skuteczności 35-latka bez problemu utrzymali go do końca.

Sevilla Premier Padel Statystyki P2 Padel Inteligencja Półfinał 1 set 2 2

Upadek Paquito, odrodzenie Stupy

Chociaż spodziewaliśmy się taktycznej adaptacji od Superpibes, nie tego mogliśmy się spodziewać. Zamiast przekierować grę po przekątnej pomiędzy Juanem Lebronem i Martinem Di Nenno, Argentyńczycy postanowili uderzyć Sewilli w nadziei, że zamienią go ze snu w koszmar.

Franco Stupaczuk w ostatnim akcie podniósł poprzeczkę i poczuł, że ma wszystko, czego potrzeba, aby przełamać swój przeciwny numer. Dlatego też Juan Lebron w trzecim secie nieźle się przeziębił i był świadkiem upadku swojego partnera w piekło.

Stupa Di Nenno Lebron Navarro Sewilla Premier Padel Wykres P2

Wyniki wyścigów: Stupa błyszczała na koniec meczu, odnotowując imponujące liczby: 11 zwycięskich strzałów przy 4 niewymuszonych błędach. I odwrotnie, Paquito zdobył tylko jedną czwartą punktów zdobytych po swoim serwisie i jedną czwartą punktów zdobytych po jego odbiciu. Klubem Sewilli trafił dwie trzecie piłek wysłanych przez Stupę i Di Nenno, który nie wahał się grać prosto przed niego.

Sevilla Premier Padel Statystyki P2 Padel Inteligencja Półfinał 1 Set 3
Sevilla Premier Padel Statystyki P2 Padel Półfinał inteligencji 1 kierunek
Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!