Pomoc finansowa z III pola, dobry pomysł?

We Francji polityka FFT prowadzona przez poprzedni zespół Hubert Picquier i Bernard Giudicelli, pozwoliłpojawienie się wielu padel. Ale dla bardzo dużej większości tych nowych klubów jest to dziedzina padel lub w najlepszym przypadku 2.

Ta polityka była korzystna w niektórych przypadkach, ale zdajemy sobie sprawę, że może być przeciw-produktywne i że ona jest naźródło rosnącego napięcia w padel.

Przeanalizujmy sytuację.

Czy polityka tworzenia sieci terytorialnych jest dobra?

Na przykład w marcu 2021 r. Odnotowano FFT 365 kluby padel stowarzyszone i autoryzowane dla 838 witryn, czy średnio 2,3 boiska na klub.

Chociaż nie byliśmy w stanie porównać tej liczby z Hiszpanią, Włochami czy Szwecją, stosunek ten wydaje się niski, prawdopodobnie znacznie poniżej tego, co można znaleźć w kraje lubiące nadbudówki!

Liczba, która jest zgodna ze starą polityką FFT dotyczącą tworzenia domeny padel wszędzie we Francji w ramach swoją sieć terytorialną. Ale ta polityka może mieć swoje ograniczenia i możemy to zobaczyć dzisiaj.

FFT oferuje nam kolejną bardzo interesującą postać, jeszcze w 2021 roku z 365 klubów, które mają co najmniej jedno boisko, 240 klubów ma 2 boiska. padel albo więcej. Co oznacza, że ​​mamy 125 klubów z jednym boiskiem, czyli 34% naszych ofert w regionie. Czy to dobra rzecz dla padel i jego rozwój? Oto jest pytanie.

Rozczarowująca liczba, którą absolutnie trzeba zobaczyć, jak spada. Wydaje się, że FFT to zrozumiał. Może chcieć przełamać tę dynamikę stawiania pola padel tu czy tam, pomagając w tworzeniu biegunów padel ważniejsze. W każdym razie myślimy, że to właśnie rozumiemy.

Cele pozytywne, ale sprzeczne

W 2024 r. Zespół Gillesa Morettona postawił się jako cel posiadania 600 klubów padel we Francji na 1.500 boisk, w tym 500 klubów z co najmniej 2 boiskami padel.

Co po prostu oznacza, że ​​FFT ma nadzieję uzyskać średnio 2.5 boiska na klub… Albo różnica 0.2 lota w porównaniu z obecnym stanem w ciągu 4 lat.

Współczynnik, który nadal wydaje się bardzo niski. I wynik w sprzeczności z ambicjami FFT: opracowywanie ważnych ofert padel, duże ośrodki, szkoły padel, zdobądź nowych widzów, zbliż się do klubów padel prywatny itp.

FFT chce zmniejszyć liczbę klubów do 1 boiska, jednocześnie zwiększając pojemność boisk z padel kluby. Bardzo dobrze, dlatego stosunek 2.5 boisk na klub do zaledwie 1500 boisk padel wydaje nam się bardzo słaby.

Rzeczywiście, w 2021 r. Bar 1000 sądy padel jest nieoficjalnie już osiągnięty, a rozwój padel ma być wykładniczy. Ale jesteśmy już naturalnie w ruchu stawka 150/200 nowych pól padel rocznie i to nawet podczas kryzysu zdrowotnego.

Jak możesz sobie wyobrazić pozostanie na liniowej krzywej do igrzysk olimpijskich w 2024 roku, aby osiągnąć 1500 boisk?

Jeśli zaczniemy od 600 klubów w 2024 r., Średnio 4 boiska po padel, bylibyśmy na 2400 lotach. W trosce o nasz sport uważamy, że powinniśmy dążyć do takiej liczby, która wydaje się nam osiągalna i unikać posiadania pól padel odosobniony.

Dlatego dla nas polityka liczby padel na klub należy uwzględnić w celach FFT.

Pomoc finansowa z 3. zbudowanej lokalizacji

Polityka FFT zezwalała stowarzyszonym klubom tenisowym na uzyskanie pomocy finansowej dla pierwszych 2 kortów o padel. Nie licząc ratuszy, które również mogłyby pomóc i uzupełnić pomoc. Polityka, która mieściła się w ramach sieci terytorialnej FFT. Ale przewrotnym skutkiem tej polityki jest rozwój klubów padel z 1 do 2 polami padel do tego stopnia, że ​​mamy dziś 34% klubów z pierwszym padel. Wyobrażamy sobie, że przekroczymy połowę ofert, jeśli połączymy kluby z 2 boiskami.

Dlatego proponujemy nową strategię pomocy finansowej:

1- Przede wszystkim to, że ta pomoc jest oczywiście dla wszystkich zrzeszonych i autoryzowanych klubów (lub w trakcie istnienia). Jak wielokrotnie mówił Gilles Moretton, chce być prezesem wszystkich klubów padel. I wiemy, jak kluby padel osoby prywatne do tej pory czuły się opuszczone przez swoją Federację.

2- Wreszcie, że pomoc finansowa pochodzi z 3. pola padel. Byłoby to mocne przesłanie dla całej społeczności padel.

3- Inną opcją byłaby progresywna i rosnąca pomoc w zależności od liczby zabudowanych terenów z przysłowiem: „Im więcej inwestujesz, tym bardziej Ci pomagamy”.

Bezpośrednia konsekwencja: dotacje dla pierwszych dwóch lokalizacji padel zostałby zredukowany lub porzucony.

Zgadzam się / nie zgadzam się, czekamy na Twoje reakcje (i twoje pomysły też)!

Publié par
Franck Binisti