Kiedy World Padel Tour La Rioja Open, Valentino Libaak alias „Tino” zrobił wrażenie. Wraz ze swoim partnerem Ausgburgerem stał się najmłodszym graczem, który zagrał w finale WPT, mając zaledwie 17 lat.

Młody Argentyńczyk został w ten sposób zauważony przez swoich rówieśników, w tym w szczególności przez Miguela Lampertiego.

Na razie nic nie zostało potwierdzone przez dwie główne zainteresowane strony. Ale według hiszpańskiej gazety Marca, obaj Argentyńczycy będą partnerami w turnieju WPT Category Open 500 w Reus.

Kiedy doświadczenie spotyka się z młodością

Pomimo tych 27 lat, które dzielą tych dwóch graczy, ta mieszanka młodości i doświadczenia może okazać się groźna w kolejnych turniejach.

To wyjątkowa okazja dla Libaaka i wyobrażamy sobie, że musi być zachwycony możliwością gry u boku jednej z legend padel międzynarodowy, 23 miejsce w światowym rankingu.

Podejrzewamy, że Lamperti musiał dostrzec pełny potencjał swojego młodego rodaka, kiedy ten wyeliminował go i jego partnera Belluatiego w półfinale La Rioja Open.

Karty redystrybuowane

Powstanie tej nowej pary Libaak / Lamperti oznaczałoby zatem koniec duetu Lamperti / Belluati po południowoamerykańskiej trasie koncertowej. Podczas gdy Augsburger, obecny partner Libaak, sprzymierzy się z Yanguas na WPT Open w Chile, z powodu Ostatnia kontuzja Arroyo które w związku z tym przepadną.

Eleonora Coulibaly

Co za przyjemność być dziennikarzem w środku padel, atrakcyjny rozwijający się sport. Mam nadzieję, że spodobają Ci się oferowane treści. Do zobaczenia wkrótce być może na stoku!